Recenzja książki: Maskarada

Recenzuje: Zosia Czyńska

Czy wielkie uczucie może pokonać czas, uprzedzenia społeczne, klątwę i niechęć całego świata?

Czy miłość dwojga kochanków, przeznaczenie, którego nie mogą uniknąć, może się stać drogą, po której będą stąpali wbrew całemu światu? Czy – wreszcie – można się przeciwstawić własnej rodzinie, aby spełnić najskrytsze marzenia?

Najnowsza książka Hannah Fielding, autorki bestsellerowej powieści Pieśń Nilu, to magiczna opowieść o wielkim uczuciu, zrodzonym wbrew całemu światu. Osadzona w niezwykle klimatycznej scenerii gorącego Kadyksu miłosna historia przypomina baśń z tysiąca i jednej nocy, pełną namiętności, szaleństwa i walki na śmierć i życie.

recenzja Maskarada

Piękna Luz de Rueda przyjeżdża do rodzinnej Hiszpanii, aby podjąć się zadania napisania biografii hiszpańskiego malarza Eduardo Raphaela Ruiz de Salazara. Kiedy podczas przejażdżki konnej traci równowagę i spada z klaczy, z pomocą przychodzi jej młody gitano Leandro. Luz jeszcze nie wie, że Leandro obserwuje ją od dawna. Jednak młodych łączy nie tylko rodząca się miłość. Leandro musi wypełnić wolę swojej matki i jej rodu, by pomścić krzywdę sprzed lat, która położyła się cieniem na bliskich chłopaka.

Luz nie wie, że jej ojciec stał się przyczyną uwięzienia matki Leandra i śmierci jego wuja, przez co klan wymusił na nim zemstę, której osią miała być właśnie piękna Luz. Jednak nikt nie przewidział, w jakim kierunku potoczą się sprawy i jak bardzo młody Rom zwiąże swoje życie z kobietą, która miała ponieść karę za winy krewnych. Nie chcąc wybierać pomiędzy rodziną a ukochaną, Leandro postanawia podjąć grę, która sprawi, że jego uczucie do Luz nabierze blasku.

Hannah Fielding prowadzi czytelnika przez fascynujące krajobrazy Hiszpanii. Ukazuje domy zamożnych Hiszpanów, beztroskę i piękno życia ludzi Południa oraz hermetyczny świat hiszpańskich gitanos z ich tradycjami, zasadami, wielkimi postaciami i surowym kodeksem, którego złamanie musi się zakończyć dla odstępcy tragicznie. Jednak czy można wygrać z przeznaczeniem?

Tłem dla tej fascynującej historii miłosnej jest malarstwo, surrealistyczne obrazy i wielka historia o sztuce, która rozkwitła z potrzeby serca. To dzięki malarstwu Luz odnajdzie drogę do własnego serca, zrozumie uczucie, które w niej się narodziło i pojmie, że świat nie jest prosty, a magia może się stać ścieżką do szczęścia.

Powieść Hannah Fielding to pełna magicznych obrazów historia, nasycona kolorami i niezwykle zmysłowa, w której nie brak odważnych scen erotycznych. Bohaterowie, mieszkańcy gorącego południa Europy, walczą ze swoimi pragnieniami, aby w końcu je zaspokoić. Miłość i seks stają się osią zdarzeń, które przeplatają się z magią i kolorowym światem nadmorskich Romów. Wszystko to tworzy barwną mozaikę, niczym z tanecznego korowodu, pełnego muzyki, szaleństwa i niekończącej się zabawy,

Maskarada to sprawnie napisana historia, która zachwyci miłośników gatunku. To jednak także pełna czułości baśń o wielkim uczuciu, które pokonało wszystkie przeszkody, aby połączyć dwoje ludzi, których losy były zapisane w gwiazdach.

Bardzo polecam.

Tagi: obyczajowe romans

Kup książkę Maskarada

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Maskarada
Książka
Maskarada
Hannah Fielding
Inne książki autora
Koncert
Hannah Fielding0
Okładka ksiązki - Koncert

Koncert jest romantyczną, bardzo zmysłową historią o utracie miłości i przebaczeniu, o trudnych wyborach, przeznaczeniu i heroicznej determinacji, by wszystko...

Lekkomyślność
Hannah Fielding0
Okładka ksiązki - Lekkomyślność

Podróż młodej kobiety do Hiszpanii okazuje się wyprawą w świat ryzykownych namiętności, dzikiego piękna i zemsty Czy miłość może zwyciężyć w świecie,...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy