Mój książę

Tom 1 cyklu Bridgertonowie

O takiej miłości marzą miliony kobiet. Przeurocza i wspaniała powieść oparta o 1813 rok, gdzie panują królowie i hrabiny. Swoiste zasady, które pozwalają swoim matkom szukać kandydatów na męża. Opisy bali i śmietanki towarzyskiej, którą wciąż ktoś obgaduje. Pojedynek na śmierć i życie, który według zwyczajów jest zabroniony, jednak nadal obecny. Wzruszenie jest tu niemal nakazane. Nie da się oprzeć łzom, gdzie podczas pierwszych stron opisane jest przyjście księcia na świat. Pokochałam ta powieść już od pierwszego wersu. Dalsze losy bohaterów tylko ten zaszczyt pogłębiły. Nie miały bowiem łatwego losu dziewczyny poszukujące swojego męża.. A rola matek była tam nieoceniona. Tuptały przed swoimi córkami niczym tykające bomby, których kawalerowie w zabawny sposób unikali. Takim kolejnym nudnym wieczorem okazałby się i ten, gdyby nie drobny incydent z udziałem Daphne. Serce księcia brnęłoby galopem do niej, gdyby nie pakt, którego nie można by obejść.
Daphne jest nad wyraz inteligentną kobietą i robi co może, by obrócić sprawy po swojej myśli. Podziwiam taką postawę, gdyż czasy w których żyła nie pozwalały kobietom o niczym decydować. Była takim typem kobiety, gdzie jeśli już coś robiła czy mówiła, to klękajcie narody. Już samo jej spojrzenie wywoływało posłuszeństwo, co z pewnością było odziedziczone po swojej matce.
Jednocześnie jej wiedza na tematy miłości była krucha i wątła niczym płatek róży.
Książę jest osobą bardzo silną, choć na swoich barkach nosi brzemię porażek ojca. Depresyjne momenty sprawiały, że z lwa głodnego zemsty przemieniał się w jednodniowe kocię zacinające przy miałczeniu. Wiele z Daphne razem wycierpieli zanim doszło do nich, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.
Gdy kończy się książka mamy pewien niedosyt, co spostrzegło sama autorka, dlatego też zamieściła na końcu jeden epilog, a potem drugi. To jednak nie zmienia faktu, że chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej w postaci kolejnej części, która zapewne równie mocno mnie zachwyci jak pierwsza.

Informacje dodatkowe o Mój książę:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-01-13
ISBN: 9788382021271
Tytuł oryginału: The Duke and I
Tłumaczenie: Wiesław Lipowski
Dodał/a opinię: Ewelina Przespolewska

Tagi: Romans historyczny

Zobacz opinie o książce Mój książę

Kup książkę Mój książę

Ktoś mnie pokochał
Julia Quinn0
Okładka ksiązki - Ktoś mnie pokochał

"Anthony Bridgerton to najbardziej zatwardziały kawaler Londynu. Lecz po cóż miałby się żenić? Jest wszakże największym uwodzicielem i nikt mu w tym nie...

Oświadczyny
Julia Quinn0
Okładka ksiązki - Oświadczyny

Eloise ma czterech braci, więc powinna rozumieć mężczyzn lepiej niż większość kobiet - i może musiała przeżyć całe dwadzieścia osiem lat, by dojść do wniosku...