Recenzja książki: Myślnik. Twój codzienny motywator

Recenzuje: Anna Globisz

Ewa Chodakowska jest kobietą-fenomenem i od kilku lat bardzo pozytywnie oddziałuje przede wszystkim na polskie kobiety. Swoją postawą inspiruje je do zmiany stylu życia, porzucenia złych nawyków, modyfikacji sposobu odżywiania, a także do regularnej aktywności fizycznej. Tym jednak, co wyróżnia ją spośród innych trenerek personalnych, jest ustawiczne dbanie również o dobrą formę psychiczną swoich podopiecznych. Chodakowska nie tyle dąży do tego, by wszyscy byli szczupli, lecz do tego, aby byli szczęśliwi, co umożliwić ma im zmiana sposobu myślenia, niosąca z sobą także i przemianę fizyczną.

Myślnik. Twój codzienny motywator to spora dawka motywacji werbalnej, połączonej z fotografiami autorki i osób, które za nią podążyły, mającymi dawać impuls do działania i zmiany życia. To swoisty zbiór rad, zadań do wykonania na każdy dzień, a także przemyśleń autorki, niosących jedynie pozytywny przekaz. Nie znajdziemy tu ćwiczeń, odnajdziemy za to coś znacznie ważniejszego – przyjacielską radę, pocieszenie, dobre słowo, które mogą zdziałać cuda. Jeśli taki przekaz niesie osoba, która - uśmiechnięta i szczęśliwa - zerka na Ciebie z kolejnych stron – o wiele łatwiej uwierzyć, że można osiągnąć wszystko. Książka Chodakowskiej może otworzyć człowieka na to, co długo skrywał na dnie serca – na ukryte, zapomniane, wyparte pragnienia, pasje, marzenia, cele.

Chodakowska niczym psycholog zachęca do pozostawienia przeszłości za sobą, do wykorzystania swoich mocnych stron, pozytywnych wizualizacji, do odnajdywania swoich pozytywnych cech, tego, co świadczy o naszej wyjątkowości.

Jeśli zatem potrzebujesz wsparcia – niekoniecznie po to, by zacząć ćwiczyć, lecz także by zmienić się od środka – książka Chodakowskiej może być∂ jego źródłem na co dzień. Wystarczy sięgnąć po Myślnik podczytywać go w chwilach słabości. Tym właśnie jest ta książka – to codzienna dawka dobrej energii. I choć zawarte w niej rady nie należą do odkrywczych czy nowatorskich, wielokrotnie zdarza się, że potrzebujemy, by ktoś bliski przypomniał nam właśnie o rzeczy oczywistej. Taką też rolę pełni ta książka – przypomina prawidłowości rządzące życiem i "ustawia do pionu". Jest prosto i jasno. I bardzo motywująco.

Tagi: Myślnik. Twój codzienny motywator, Myślnik. Twój codzienny motywator recenzja, Myślnik. Twój codzienny motywator książka, Ewa Chodakowska Myślnik. Twój codzienny motywator, Ewa Chodakowska recenzja, Ewa Chodakowska książka, Ewa Chodakowska

Kup książkę Myślnik. Twój codzienny motywator

Zobacz opinie o książce Myślnik. Twój codzienny motywator
Książka
be active. Trzy miesiące do bikini
Ewa Chodakowska0
Okładka ksiązki - be active. Trzy miesiące do bikini

Kolejna część kultowego magbooka Top Treningi. W tym wydaniu 28 supertreningów: wyszczuplający, modelujący, poprawiający kondycję. 50 przepisów...

Zdrowe koktajle
Ewa Chodakowska0
Okładka ksiązki - Zdrowe koktajle

116 przepisów na zdrowe koktajle dla niej, dla niego, dla całej rodziny! Przepisy na koktajle śniadaniowe, przekąski (idealne na drugie śniadanie...

W głębi lasu
Harlan Coben