Recenzja książki: Narzeczona

Recenzuje: Patryk Obarski

Każdy z nas marzy o życiu jak z bajki. Często jednak okazuje się, że pełne przepychu i luksusu życie wcale nie jest tak wspaniałe, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. O tym, co w życiu jest ważne, przekonuje się główna bohaterka najnowszej powieści Kiery Cass – Narzeczona

W nowej książce Kiery Cass poznajemy opowieść o młodej panience, Hollis Brite, która niemal przez całe swoje życie wychowywana była w pałacu Keresken, gdzie przygotowywana była do tego, by stać się piękną i grzeczną damą. Co więcej, jednym z pragnień jej rodziców było wydanie córki za zamożnego i wpływowego mężczyznę.

Wraz z Hollis oraz innymi dziewczętami w jej wieku w pałacu dorastał także Jameson, syn króla i przyszły następca tronu. Kiedy więc Jameson dorasta i przychodzi mu przejąć władzę w kraju, zaczyna poszukiwania odpowiedniej kandydatki na królową. Nieoczekiwanie to właśnie Hollis otrzymuje zaręczynowy pierścionek króla Jamesona. Pomimo początkowej zgody, przyszła królowa szybko zaczyna mieć wątpliwości, czy podjęła słuszną decyzję. Zwłaszcza, gdy na horyzoncie pojawia się inny mężczyzna.

Bogactwo to nie wszystko? Taki zdaje się być przekaz najnowszej powieści Kiery Cass, w której główna bohaterka poszukuje odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, czym jest prawdziwa miłość.

Narzeczona jest powieścią, która skierowana jest do nastoletnich czytelniczek i czytelników, którzy wybierając kolejne seriale na Netflixie, decydują się na współczesny reebot Dynastii, film Świąteczny książę czy serial Bridgertonowie. Kiera Cass przenosi czytelników na stworzony przez siebie królewski dwór, w którym oprócz przyciętych krzewów i miłych herbatek, wybuchają także skandale i szlacheckie niesnaski.

Kiera Cass za sprawą swojej najnowszej powieści przekonuje, że chociaż bycie księżniczką czy księciem może wydawać się życiem jak z bajki, to jednak luksus i królewskie obowiązki stanowić mogą złotą klatkę. Tym samym autorka poprzez historię swoich bohaterów opowiada o sile prawdziwych, szczerych uczuć. Kiera Cass udowadnia, że chociaż złote naszyjniki, drogie pierścionki i piękne suknie mogą cieszyć oko, to prawdziwej miłości nie da się kupić.

Główna bohaterka, Hollis, jest też przykładem buntowniczki sprzeciwiającej się przyjętym schematom i konwenansom. Swoją nonkonformistyczną postawą udowadnia, że pomimo społecznych oczekiwań, warto podążać za głosem serca – choćby po to, by przynajmniej przez jedną złudną chwilę poczuć się szczęśliwym.

Narzeczona jest kolejną książką w dorobku Kiery Cass i chociaż ten tytuł może nie budzi równie wielkiego zaskoczenia wśród czytelników, co Rywalki, to wciąż jest to powieść, którą czyta się z przyjemnością. Jest to baśniowa historia Young Adult, po którą powinni sięgnąć wszyscy ci, którzy wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia.

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kiera Cass
Rywalki
Kiera Cass0
Okładka ksiązki - Rywalki

Nigdy nie zazdrościłam szlachetnie urodzonym. Nie pragnęłam zostać wybrana. I nie chciałam brać udziału w konkursie, w którym stawką jest małżeństwo...

Korona
Kiera Cass0
Okładka ksiązki - Korona

Dwadzieścia lat minęło od wydarzeń z ,,Jedynej". Córka Americi i Maxona - księżniczka Eadlyn nie sądzi, że uda jej się znaleźć prawdziwego partnera wśród...