reklama

Recenzja książki: Nic więcej

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Czy w XXI wieku istnieje jeszcze coś takiego, jak zakazana miłość? O nietypowej relacji oraz poszukiwaniu szczęścia mówi najnowsza książka Karoliny Winiarskiej – Nic więcej

W nowej powieści autorki Następnym razem przedstawiona zostaje historia Sylwii, młodej kobiety, która właśnie skończyła studia i powraca do rodzinnej miejscowości, gdzie ma nadzieję wreszcie ułożyć sobie życie – zarówno prywatne, jak i zawodowe. 

Szybko okazuje się, że dzięki sprytowi i inteligencji dostaje pracę w uniwersyteckim biurze. Ma także chłopaka, Łukasza, który jest prawdziwym gentlemanem. Problem w tym, że Sylwia jest wprawdzie nim zauroczona, ale tak naprawdę nie czuje do niego nic więcej. A kiedy Łukasz, proponując jej małżeństwo, mówi, że będzie fajnie, młoda kobieta ostatecznie przestaje wierzyć, że to ten jedyny. 

Wkrótce na jej drodze staje Igor, znacznie starszy mężczyzna, który od lat wiedzie życie singla. Pomimo widocznej na pierwszy rzut oka różnicy wieku, Sylwia i Igor czują, że wreszcie trafili na odpowiednie osoby. Jednak złe doświadczenia z przeszłości oraz społeczne oczekiwania sprawiają, że kochankowie nie mogą być razem. Zwłaszcza, że wkrótce na jaw wychodzą tajemnice zatajane przez ich najbliższych. 

Nic więcej to interesująca powieść obyczajowa, która opowiada o uczuciu rodzącym się pomimo wszelkich przeciwności losu. To także książka o tym, jak pokrętne i pełne tajemnic może być ludzkie życie. 

W swojej drugiej powieści Karolina Winiarska udowadnia, jak niezwykle ważna w życiu każdego człowieka jest miłość. Autorka za sprawą swoich bohaterów pokazuje, że pomimo coraz większej wolności związanej z miłością, często wciąż nie potrafimy tworzyć udanych i szczerych relacji. Za sprawą Nic więcej przekonujemy się, że nawet w XXI wieku wciąż przejmujemy się społecznymi oczekiwaniami oraz stereotypami, które dziedziczymy z pokolenia na pokolenie. 

Nic więcej pokazuje jednak, że o miłość – nawet tę najtrudniejszą – powinniśmy walczyć za wszelką cenę. Życie należy bowiem do tych, którzy nie poddają się łatwo. Ta zasada dotyczy – niestety – także i miłości. Karolina Winiarska przekonuje jednak, że w tych walkach o przyszłość nie pozostajemy jednak sami – jeśli nasze uczucie jest szczere, to właśnie miłość pomoże nam pokonać wszelkie przeszkody. 

Miłość w Nic więcej ukazana jest w wielu postaciach, a autorka nie skupia się jedynie na głównej bohaterce, sprawnie zarysowuje także postaci drugoplanowe, na przykład rodziców Sylwii. Okazuje się, że nawet najbardziej kochająca się rodzina skrywać może liczne sekrety.  

Ostatecznie jednak prawda, nawet ta skrywana najpilniej na świecie, zawsze wyjdzie na jaw. Im dłużej zaś skrywamy ów sekret, tym większą krzywdę może wyrządzić on tym, na których zależy nam najbardziej. 

Bohaterowie Nic więcej udowadniają, że należy walczyć o swoje szczęście, a każdy człowiek – niezależnie od wieku – ma prawo do tego, by podejmować własne decyzje i samemu kierować własnym życiem. 

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Nic więcej

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Nic więcej
Książka
Nic więcej
Karolina Winiarska
Inne książki autora
Na zawsze
Karolina Winiarska 0
Okładka ksiązki - Na zawsze

Ile razy można się zakochać? Olga rozpoczyna nowy etap w życiu i wyrusza na drugi koniec świata. Zostawiając pensjonat w Bieszczadach, daje się ponieść...

Następnym razem
Karolina Winiarska 0
Okładka ksiązki - Następnym razem

Ile razy można nie dostrzec miłości zanim będzie za późno? Poruszająca opowieść o życiu oraz miłości, która nie przemija - idealna na zimowe...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Człowiek w drodze
Alfred Sosgórnik
Człowiek w drodze
Ślady. Psim tropem
Katarzyna Kielecka
Ślady. Psim tropem
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Femme fatale
Katarzyna Nowakowska
Femme fatale
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Pokaż wszystkie recenzje