Niepokój

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2011-10-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-259-0371-8
Liczba stron: 440

Ocena: 5.1 (20 głosów)

Recenzja: Niepokój

Recenzuje: Estijana

Niepokój to drugi tom trylogii amerykańskiej pisarki - Maggie Stiefvater. Drżenie, pierwsza część trylogii o wilkach z Marcy Falls, odniosła wielki sukces, stając się bestsellerem wśród literatury młodzieżowej i poruszyła serca czytelników na całym świecie. Jak na jej tle wypadła kontynuacja opowieści o losach Grace i Sama? 

 
Nie wiedziałam, że istnieje tyle różnych sposobów na to, żeby powiedzieć żegnaj...
 

Nadchodzi wiosna. Sam już nie przemienia się w wilka, ale tym razem to z Grace zaczyna dziać się coś dziwnego. Ciągłe bóle głowy, wysoka gorączka, krwotoki z nosa, na które nie działają żadne leki. W dodatku rodzice próbują rozdzielić ją z Samem, a Isabel po śmierci brata zaprzyjaźnia się z Grace. Po długiej zimie w domu Sama pojawia się nowy wilk, Cole - wyjątkowo przystojny i niepokojący gość, lider zespołu "Narkotiki", który stwarza wiele problemów. Czy bohaterom uda się przetrwać wiosnę, pełną trudnych decyzji, nieprzewidzianych sytuacji i nowych doświadczeń?

Książkę czyta się bardzo szybko i z przyjemnością. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika, zbudować odpowiednią atmosferę i naszkicować świetne portrety bohaterów. W powieści znajdziemy kontynuację rozpoczętych w pierwszym tomie wątków, nie zabraknie również biegających po lesie wilków. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy już nie dwóch, a czterech bohaterów - Grace, Sama, Isabel i Cole'a, a zakończenie okazuje się naprawdę zaskakujące. W Niepokoju mamy okazję poznać więcej odczuć i wspomnień bohaterów, dzięki czemu dowiadujemy się więcej o przeszłości Sama. Maggie Stiefvater napisała bardzo życiową opowieść o miłości, przyjaźni i poświęceniu.

Nie sposób nie polubić bohaterów, którzy łatwo zyskują uznanie i sympatię czytelnika. Każda z postaci jest na swój sposób interesująca. Sam i Grace tworzą idealną parę. Są silni i można być pewnym, że pokonają wszelkie przeciwności losu, aby być razem. Podczas lektury poznamy lepiej buntowniczą Isabel, która nie jest już postacią drugoplanową. Poznamy również nowe wilki - Victora i Cole'a.

 

Maggie Stiefvater umiejętnie buduje napięciue. I choć wydarzenia nie rozgrywają się tu w tempie lawinowym, od lektury naprawdę trudno się oderwać, a po jej ukończeniu pozostaje wyczekiwanie na tom kolejny. 

Niepokój to piękna opowieść o losach dziewczyny i wilkołaka. To także rozrywka w najlepszym wydaniu. Udana kontynuacja popularnego cyklu, zapowiadająca naprawdę interesujący finał. 

Tagi: Niepokój, Niepokój recenzja, Niepokój książka, Maggie Stiefvater Niepokój, Maggie Stiefvater recenzja, Maggie Stiefvater książka, Maggie Stiefvater

Kup książkę Niepokój

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Niepokój
Inne książki autora
Wyścig śmierci
Maggie Stiefvater0
Okładka ksiązki - Wyścig śmierci

Każdego roku na wyspie Thisby odbywa się Wyścig Skorpiona. Jeźdźcy na swoich rumakach, pięknych, lecz śmiertelnie niebezpiecznych koniach wodnych muszą...

Grzesznik
Maggie Stiefvater0
Okładka ksiązki - Grzesznik

Powieść powiązana z trylogią Wilkołaki z Mercy Falls, która została przetłumaczona na 37 języków! Grzesznik to dodatek do trylogii Wilkołaki z Mercy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy