Niepokój

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2011-10-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-259-0371-8
Liczba stron: 440

Ocena: 5.1 (21 głosów)

Współczesna powieść o wilkołakach? Tak! A w niej nowi bohaterowie, wielka miłość, która musi pokonać wszelkie przeszkody, wielka przyjaźń i prawdziwe poświęcenie.Nadchodzi wiosna. Sam jest człowiekiem, ale tym razem to z Grace zaczyna się dziać coś dziwnego. W dodatku rodzice próbują ją rozdzielić z Samem - skupieni jak zwykle tylko na sobie, nie zwracają uwagi na to, jak bardzo ranią córkę. Isabel po śmierci brata zaprzyjaźnia się z Grace. Po długiej zimie w domu Sama pojawia się nowy wilk, Cole - niepokojący gość, który odmienia życie każdego z nich."Nie wiedziałam, że istnieje tyle różnych sposobów na to, żeby powiedzieć żegnaj....".Zacznij czytać na str. 103.Czujesz dreszcz emocji....?

Kup książkę Niepokój

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Estijana
Estijana
Przeczytane:,
Niepokój to drugi tom trylogii amerykańskiej pisarki - Maggie Stiefvater. Drżenie, pierwsza część trylogii o wilkach z Marcy Falls, odniosła wielki sukces, stając się bestsellerem wśród literatury młodzieżowej i poruszyła serca czytelników na całym świecie. Jak na jej tle wypadła kontynuacja opowieści o losach Grace i Sama?    Nie wiedziałam, że istnieje tyle różnych sposobów na to, żeby powiedzieć żegnaj...   Nadchodzi wiosna. Sam już nie przemienia się w wilka, ale tym razem to z Grace zaczyna dziać się coś dziwnego. Ciągłe bóle głowy, wysoka gorączka, krwotoki z nosa, na które nie działają żadne leki. W dodatku rodzice próbują rozdzielić ją z Samem, a Isabel po śmierci brata zaprzyjaźnia się z Grace. Po długiej zimie w domu Sama pojawia się nowy wilk, Cole - wyjątkowo przystojny i niepokojący gość, lider zespołu "Narkotiki", który stwarza wiele problemów. Czy bohaterom uda się przetrwać wiosnę, pełną trudnych decyzji, nieprzewidzianych sytuacji i nowych doświadczeń? Książkę czyta się bardzo szybko i z przyjemnością. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika, zbudować odpowiednią atmosferę i naszkicować świetne portrety bohaterów. W powieści znajdziemy kontynuację rozpoczętych w pierwszym tomie wątków, nie zabraknie również biegających po lesie wilków. Wydarzenia obserwujemy ...
(czytaj dalej)

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:2012-06-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Posiadam,
Akcja Niepokoju zaczyna się kilka miesięcy po zakończeniu Drżenia - poprzedniej części cyklu. Nastoletnia Grace Brisbane, za plecami nieszczególnie zainteresowanych poczynaniami córki rodziców, od kilku miesięcy ukrywa swojego ukochanego. Samuel Roth, bo o nim mowa, dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności, powstał z popiołów. Na szczęście, ogromnie niebezpieczny zabieg, któremu poddał się Sam, okazał się skuteczny. Po kilku tygodniach niepewności i braku znaków życia chłopakowi udało się przybrać ludzka formę i wrócić do ukochanej Grace. Niestety, zastrzyk z krwi, zainfekowanej bakteryjnym zapaleniem opon mózgowych, nie na każdego wilkołaka działa identycznie. Brat Isabel Culpeper po identycznym zabiegu zmarł, a dziewczyna w zasadzie z nikim nie mogła się tą informacją podzielić – w końcu wszyscy sądzili, że Jack nie żyje już od jakiegoś czasu. Chyba przede wszystkim ze względu na łączące je przeżycia, jak i na wiedzę, jaką posiadały, dziewczyny połączyła dość nietypowa przyjaźń, która z biegiem czasu przerodziła się w naprawdę mocną i trwałą więź.   Gdy więc w miasteczku Marcy Falls powoli zaczyna rodzić się wiosna, Sam w zasadzie mieszka u Grace, a Isabel jest jej najlepszą przyjaciółką. Kto jeszcze kilka miesięcy wcześniej pomyślałby, że sprawy mogą potoczyć się właśnie w tym kierunku? Niestety, budząca się wiosna przynosi nie tylko zmiany ...
(czytaj dalej)

Polecana recenzja

Niepokój w duszy gości Muszę powiedzieć, że z niecierpliwością oczekiwałam, kiedy znowu będę mogła zagłębić się w świat stworzony przez Maggie Stiefvater. Byłam ciekawa, co tym razem autorka zgotowała swoim bohaterom. Czy jednak się nie zawiodłam? O tym za chwilę się przekonamy. Niepokój to drugi tom trylogii Wilkołaki z Mercy Falls. W książce poznajemy dalsze losy niezwykłej miłości pomiędzy Grace i Samem, który został uleczony z wilkołactwa i nie musi się obawiać zmian pogody czy spadków temperatury. Dlatego wydawałoby się, że od teraz powinien żyć razem z Grace, długo i szczęśliwie. Jednak jest to złudzenie, bowiem tym razem to z dziewczyną zaczyna dziać się coś niedobrego. Jakby tego było mało, jej rodzice za wszelką cenę chcą ją rozdzielić z ukochanym, nie biorąc pod uwagę tego, co czuje ich córka. Natomiast Sam musi nauczyć się, jak radzić sobie z nowymi wilkołakami, które dołączyły do sfory, a także przejąć wszystkie obowiązki Becka wobec innych wilkołaków. Jednym z nowych wilków jest Cole, który sporo zmieni w życiu bohaterów. W jaki sposób? Warto sprawdzić poprzez lekturę powieści Maggie Stiefvater.  Podobnie jak w Drżeniu - poprzedniej części cyklu - także i tutaj mamy do czynienia z narracja pierwszoosobową, w której wydarzenia oglądamy naprzemiennie z perspektywy różnych bohaterów. W Niepokoju oprócz opisu ...
(czytaj dalej)

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Kalakirya
Kalakirya
Przeczytane:,
Wśród dostępnych na rynku w nadmiarze romansów paranormalnych, w których anioły, wilkołaki i wampiry odgrywają główne role można się już wprost pogubić. Na dodatek niektóre powieści nie powinny w ogóle ujrzeć światła dziennego, a co dopiero pretendować do tytułu „romansu paranormalnego”. Książka Maggie Stiefvater to książka, która jak żadna inna zasługuje w pełni na to miano, przy czym różni się od całej masy mdłej papki, w której nie ma nic odkrywczego, a która ostatnimi czasy w ogromnej ilości zalewa rynek wydawniczy.  Niepokój to zgrabna kontynuacja części pierwszej… Pojawiają się w niej nowi bohaterowi, dzięki czemu wątki z pierwszego tomu zostają rozwinięte i popchnięte w zupełnie nowym kierunku. Historia, którą opowiada nam Maggie Stiefvater, komplikuje się, dostarczając emocji i rozrywki w postaci interesującej i trzymającej w napięciu lektury. Z Grace, która w dzieciństwie została ugryziona przez wilka, dzieje się coś dziwnego… Jej chłopak, Sam, który został uzdrowiony, ma musi zmierzyć się z wieloma problemami, związanymi z nowymi wilkami, które dołączyły do sfory. Na dodatek nie jest on mile widziany przez rodziców Grace, którzy starają się go za wszelką cenę odciągnąć od jeszcze niepełnoletniej córki. Ta jednak nie potrafi wyobrazić sobie życia ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Niepokój

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2018-12-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

„Niepokój” to kontynuacja pięknej romantycznej historii z wilkołakiem w roli głównej jaką jest „Drżenie”. Maggie Stiefvater zabrała nas w urzekającą podróż gdzie pokazała, że miłość jest warta poświęceń. Pierwsza część była przyjemna i wzruszająca, wywoływała czasem lekkie drżenie serca, lecz teraz możemy odczuć wyraźny niepokój. Jest bardzo pozytywnie zaskoczona, ponieważ książka naprawdę łapie za serce i jest o niebo lepsza od poprzedniej.

Sam był wilkołakiem, podczas zimy przemieniał się w wilka i mógł już zostać nim na zawsze zachowując z człowieka tylko swoje piękne oczy, które tak urzekły Grace. Dziewczyna w dzieciństwie zaatakowana przez wilki nie przemieniła się jednak po jakimś czasie odkryła, że mogło to być skutkiem wysokiej gorączki. W ten sam sposób udaje jej się ocalić Sama.

Miłość tych dwojga jest wyjątkowa, mimo iż tak bardzo się różną. Ona roztropna i poważna z planami na przyszłość w szczegółach, on nieśmiały romantyk. Mimo to ni potrafią się rozdzielić. Na drodze ku ich szczęściu stają rodzic Grace, którzy o tej pory nie interesowali się zbytnio córką. Teraz widząc, że uczucie wiążące tych dwojga nie jest tylko nastoletnim zauroczeniem zaczynają poważnie ingerować.

Tak przedstawia się najbardziej błaha część fabuły. Liczy się jednak to, że Grece choruje, czuję się coraz gorzej, a wewnętrzny wilk woła ją o lasu. Zakochani widzą to lecz starają się przemilczeć i być ciągle szczęśliwi.

Nie wszyscy jednak znają pojęcie szczęścia. Los bywa okrutny i pięknie jest to pokazane na postawie drugoplanowych bohaterów. Pierwsza część napisana była z punktu widzenia Sama i Grace. W drugiej dochodzą także Isabel i Cole.

Tą pierwszą już znamy jako siostrę zamienionego w wilka Jacka. Na początku nie wzbudzała ona we mnie specjalnej sympatii, ale odkąd poznałam ją lepiej stała się moją ulubioną bohaterką w książce. Nie dość, że sama mocno przeżyła śmierć brata, choć nie daje tego po sobie pokazać, musi jeszcze znosić atmosfera jaka zapanowała później w jej domu rodzinnym. Kłótnie i alkohol rodziców, poczucie winy za śmierć Jacka a mimo to dziewczyna twardo stąpa po ziemi, okarmia wilki, wspiera przyjaciół, jednocześnie zachowując charakterek. Isabel wydaje się zimna i twarda jak głaz a na jej drodze staje gorący chłopak, z jeszcze trudniejszym charakterem.

Cole gwiazda rocka, uzależniony od narkotyków z silną depresją staje się nowym wilkiem. Za sobą ciągnie najlepszego przyjaciela. Wszystkie fragmenty z nim i Isabel były genialne, nie tak przesłodzone jak miłość głównych bohaterów, bardziej bolesne ale nie mniej namiętne.

Trochę lepiej poznajmy przeszłość Sama, choć wszystko było powiedziane w pierwszej części teraz mamy lepszą okazje wczuć się w jego osobę, zrozumieć jego lęki. Akcja książki toczy się powoli z dużym skupieniem na psychice bohaterów. Pozwala to mocno przeżyć ich losy.

Fajna postacią jest także Rachel, koleżanka Grece, która nie wie o istnieniu wilków. Swoimi żartami i lekkim podejściem do życia pozwala odetchnąć czytelnikowi po smutnych i przejmujących fragmentach.

Bardzo podoba mi się w książce porównanie trudnych relacji z rodzicami wśród bohaterów i pięknych relacji która panują w sforze. Choć wilki nie są prawdziwą rodziną łączy je o wiele bliższa więź. Wyczuwalna nawet gdy są ludźmi. Ciekawe jest również ukazanie różnicy między bohaterami, którzy za wszelka cenę chcą być ludźmi, a tymi, którzy zamknęli by się tylko w wilczej postaci na zawsze. Jest to ciekawy sposób zobrazowania tego jak różne charaktery radzą sobie z cierpieniem.

Książka jak najbardziej godna polecenia. Piękna opowieść nie tylko romantyczna ale także o okrucieństwie, rodzinie, śmierci i cierpieniu. Porusza także motyw sławy i wielu trudności z nią związanych.

Barwy nadają książce również fragmenty poezji i piosenki Sama. To wszystko tworzy tajemniczy i romantyczny klimat. Zakończenie sprawia, że ciężko nie sięgnąć po następy tom. Jestem bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

Link do opinii
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2014-12-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
Drugi tom trylogii ,,Drżenie". Pierwszy bardzo mi się spodobał i byłam niezwykle ciekawa co autorka wymyśliła dalej. Podołała? Z Samem sytuacja się już unormowała. Mogłoby być już wszystko dobrze, a tu coś dziwnego zaczyna dziać się z Grace. Dodatkowo jej rodzice za wszelką ceną chcę rozdzielić ją z ukochanym, a w stadzie pojawia się nowy wilkołak- Cole. Jakoś tak zawsze mam z książkami z tej serii, że najpierw muszę się wczytać. Później wszystko już leci z górki i wprost nie mogę się od nich oderwać. Czytanie zajęło mi chyba tylko dwa dni, które były przerywane świątecznymi przygotowaniami. Obserwujemy tu bohaterów, którzy dojrzewają. Ich miłość bardzo nieśmiało i powoli rozkwita, pojawiają się nowe trudności i problemy. Historia, która rozgrywa się w Mercy Falls jest niesamowicie ciekawa i wciągająca. Chcę jak najszybciej dowiedzieć się jak ta trylogia się skończy. Autorka utrzymała poziom z pierwszego tomu, było tak samo ciekawie. Jeśli ktoś zaczął serię i mu się spodobała to naprawdę polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - SITT18
SITT18
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Druga część wspaniałej trylogii Drżenie, równie wciągająca co pierwsza książka. Wilczy świat nigdy nie był dla mnie ciekawy, do chwili przeczytania tej historii. Mocno mnie zafascynowała i taką książkę polecam wszystkim, żądnym wzruszeń, na pewno się nie zawiodą.
Link do opinii
Avatar użytkownika - catling
catling
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Link do opinii
Druga część trylogii Drżenie. Trzyma w napięciu... trochę bardziej smutna, bardziej wzbudzająca poczucie tęsknoty, nakłaniająca czytelnika do docenienia tego, co się posiada... ból jaki czują bohaterowie, odczuwałam także ja czytając tę książkę... wszystko co wcześniej wydawało się być skomplikowane w tej części...jest trudne jeszcze bardziej. Ale... sądzę, że warto czuć ten ból i niepokój, aby doznać ..."ukojenia" trzeciej części...
Link do opinii
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-04-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Wyzwanie - fantastyka,
Po przeczytaniu części pierwszej jeszcze w tym samym dniu sięgnęłam po "Niepokój". Byłam bardzo ciekawa jak dalej potoczą się losy wilka i normalnej (jeszcze) dziewczyny. Ta część jest tak samo dobra jak pierwsza, a nawet lepsza. Więcej się dzieje, tempo przyśpiesza, miejscami jest strasznie, ale jedno się nie zmienia - wciąga niesamowicie. Super książka, ale nie watro zaczynać od tej części, bo możecie się pogubić.
Link do opinii
Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16
Przeczytane:2017-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Avatar użytkownika - anita0201
anita0201
Przeczytane:2016-09-14, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - madi
madi
Przeczytane:2015-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Drżenie
Maggie Stiefvater0
Okładka ksiązki - Drżenie

Najlepsza książka na jesień 2011 - kategoria: dla młodzieży - wybór Internautów   Współczesna opowieść o wilkołakach? Tak! A w niej miłość, przyjaźń...

Ballada
Maggie Stiefvater0
Okładka ksiązki - Ballada

„Ballada” to kolejna część przygód Deirdre i Jamesa – bohaterów „Lamentu” – uwikłanych w intrygi fejów i skazanych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Schronisko dla ludzi
Wojciech Szlęzak
Schronisko dla ludzi
Ciało nie kłamie
Judy Melinek
Ciało nie kłamie
Antarabhawa
Przemysław Szulgit
Antarabhawa
Miłość to wybór. O terapii współuzależnień
Robert Hemfelt; Paul Meier; Frank Minirth
Miłość to wybór. O terapii współuzależnień
Bezkresny
Kenneth Oppel
Bezkresny
Lili w Krainie Baśni
Nadiia Prystai
Lili w Krainie Baśni
Kobiety wojowniczki
Iwona Kienzler
Kobiety wojowniczki
Pokaż wszystkie recenzje