Recenzja książki: Niezwykła peleryna i inne opowieści

Recenzuje: Danuta Szelejewska

W dziecięcym świecie nie brakuje fantazji, którą jednak należy w odpowiedzialny sposób rozwijać: niewyczerpalnym źródłem są opowiadania, baśnie i bajki, których treść coraz bardziej przenika wrażliwy dziecięcy umysł, wspomagając równocześnie rozwój wyobraźni oraz twórczego myślenia. Z pomocą przychodzi Wydawnictwo Promic wraz z książeczką Niezwykła peleryna i inne opowieści, która pomoże młodemu czytelnikowi w zrozumieniu i właściwym ustosunkowaniu się do wszystkiego, co dzieje się wokół nas.

Publikacja spodoba się przedszkolakom oraz dzieciom z młodszych klas szkoły podstawowej. To właśnie mali odbiorcy z ogromną radością wsłuchają się w opowieść o Pawełku, który nie należał do najgrzeczniejszych dzieci na świecie. Spróbują zrozumieć zachowanie zazdrosnego Wojtka. Spojrzą w głąb woreczka z kamieniami. Przyznają rację Klarze, według której trzy przytulenia są lepsze niż dwa. Obok bohaterów realnych, z którymi łatwo utożsami się młody czytelnik, są również zwierzęta oraz reprezentanci bajek: organizująca przyjęcie mała myszka, wytrwale wędrujący ślimak, szukający szczęścia szczeniaczek z sierścią w kolorze mlecznej czekolady. Jest też przywiązany do drzewa smutny pies, wiernie czekający na powrót ukochanych właścicieli. Są również narzędzia stolarskie, małe elfy, dobre wróżki, potężne smoki, a nawet dumna zapałka oraz topniejący płatek śniegu, No i jeszcze tytułowa peleryna, ułatwiająca życie Piotrusiowi. Ale… czy rzeczywiście?

Każdą opowieść Ewa Monastyrska zakończyła morałem: wytrwałość w dążeniu do celu, miłość, przyjaźń, dobroć, odpowiedzialność, przywiązanie, wiara w drugiego człowieka, a także marzenia, plany, nadzieje i perspektywy to wartości, których nie powinno zabraknąć w codziennym życiu. Opowieści są wzruszające, przepełnione emocjami, pobudzające do refleksji, dzięki czemu przemówią do serca i umysłu czytelnika. Piękne, kolorowe, sympatyczne ilustracje autorstwa Eweliny Jaślan-Klisik dodatkowo wzmacniają przekaz.

Książeczka Niezwykła peleryna i inne opowieści to wspaniała lektura dla dzieci – mniejszych i większych, młodszych i starszych. Posłuży również rodzicom oraz nauczycielom, od których w dużej mierze zależy rozwój dziecka od najmłodszych lat.

Tagi:

Kup książkę Niezwykła peleryna i inne opowieści

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Niezwykła peleryna i inne opowieści
Książka
Inne książki autora
Mój Wielki Tydzień
Ewa Monastyrska0
Okładka ksiązki - Mój Wielki Tydzień

Od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Wielkanocnej, czyli wszystko, co dzieci chciałyby i powinny wiedzieć o wydarzeniach i celebracji Wielkiego Tygodnia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Nasz azyl
Marta Józefczyk
Nasz azyl
Pokaż wszystkie recenzje