Recenzja książki: Opowieści biblijne dziadzia Józefa 3

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Niesamowity świat biblijnych wydarzeń sprzed lat tylko na pozór jest niemożliwy do zgłębienia – przynajmniej dla przedszkolaków oraz dzieci uczących się w szkole podstawowej, do których najłatwiej dotrzeć poprzez przykłady zaczerpnięte z konkretnych sytuacji życiowych. Uwarunkowanie to uwzględniła Lidia Miś, oddając w ręce młodego czytelnika Opowieści biblijne dziadzia Józefa, w których tytułowy bohater w obrazowy i ciekawy sposób opowiada o wydarzeniach wskazujących na niezmierzoną miłość Boga do człowieka. Tom trzeci – podobnie jak dwa poprzednie – uwzględnia dziecięcą otwartość i wrażliwość, co znajduje odzwierciedlenie w jakości publikacji.


Tym razem dziadzio Józef sięga do czasów Nowego Testamentu, przez co przybliża słuchającym go z zaciekawieniem wnuczętom (a także czytelnikom) cudowną opowieść o Bożym Narodzeniu, wyjaśnia szczegóły tajemniczej podróży Mędrców spieszących z pokłonem Dzieciątku. Wraca do czasów zapowiedzianej przez Jana Chrzciciela publicznej działalności Chrystusa, ciekawie opowiadając o nauczaniu (zwłaszcza w przypowieściach) oraz czynionych przez Syna Bożego cudach (przemiana wody w wino, uciszenie burzy na jeziorze, rozmnożenie chleba, liczne uzdrowienia, wskrzeszenie córeczki przełożonego synagogi Jaira). Nawiązuje do tajemnicy paschalnej, zaznaczając wagę Ostatniej Wieczerzy oraz sens śmierci krzyżowej i zmartwychwstania w świąteczny, wielkanocny poranek.


Opowieści biblijne dziadzia Józefa zostały przedstawione w sposób interesujący. Prosty język przekazu oraz duże, barwne, wyraźne i sympatyczne ilustracje autorstwa Ewy Ludwikowskiej (tylko niewielka ilość stron nie została okraszona rysunkami) czynią lekturę łatwą w odbiorze. Przeplatanie zaprezentowanych przez autorkę biblijnych wątków z sytuacjami, z jakimi spotyka się każdy z nas, umożliwia zakorzenienie treści duchowych w codziennym życiu. Dodatkowo wzmocniona okładka dodaje lekturze trwałości. Wszystko to sprawia, że młody czytelnik chętnie sięgnie po książkę, dzięki czemu przekazane treści z pewnością głęboko zapadną w jego pamięć i serce, co bez wątpienia znajdzie odzwierciedlenie w dorosłym życiu.


Publikacja przeznaczona jest nie tylko dla dzieci, ale i ich rodziców. Stanowi również doskonałą pomoc katechetyczną dla uczących religii. Dla tych ostatnich jest trafionym pomysłem na uatrakcyjnienie katechetycznego przekazu. Korzystając z Opowieści biblijnych dziadzia Józefa, w dużym stopniu przyczynić się można do pogłębienia wiedzy religijnej dzieci, skutkiem czego będzie wzrost w nich autentycznej wiary.

Kup książkę Opowieści biblijne dziadzia Józefa 3

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Opowieści biblijne dziadzia Józefa 3
Autor
Inne książki autora
Opowieści biblijne dziadzia Józefa 2
Lidia Miś0
Okładka ksiązki - Opowieści biblijne dziadzia Józefa 2

W drugiej części Opowieści biblijnych autorka przybliża młodym czytelnikom dzieje Mojżesza, Dawida i Goliata, króla Salomona, powstanie wieży Babel...

Opowieści biblijne dziadzia Józefa
Lidia Miś0
Okładka ksiązki - Opowieści biblijne dziadzia Józefa

Dziadzio Józef żył naprawdę. Mieszkał w domaradzkiej wsi Poręby, w drewnianym domku pokrytym starą ceglaną dachówką. To właśnie tu, z dala...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy