Recenzja książki: Płoń dla mnie

Recenzuje: truskawka2

Wyobraźmy sobie świat równoległy, trochę podobny do naszego. W XIX wieku wynaleziono w nim specjalne serum, które wydobywało z ludzi magiczne zdolności. U jednych magia była silniejsza, u innych słabsza. Zdolności przechodziły na następne pokolenia. W ten sposób władzę zaczęły zdobywać rodziny, w których magia była najsilniejsza. Małżeństwa aranżowano według jednego kryterium: magicznych umiejętności przyszłej młodej pary. 

W takim świecie żyje Nevada Baylor, główna bohaterka powieści Ilony Andrews Płoń dla mnie. Nevada pracuje w rodzinnej firmie detektywistycznej, a na co dzień ukrywa swoje zdolności. Kiedy pewnego dnia zlecona zostaje jej misja niemożliwa do wykonania, wie, że musi się jej podjąć — dla dobra rodzinnego interesu. Wkrótce okazuje się, że jedyną osobą, która może jej pomóc, jest szalony, dysponujący ogromną mocą Rogan, który w przeszłości stanął na drodze Nevady. Czy misja detektywki się uda? I czy ocali rodzinną firmę?

W swojej powieści Ilona Andrews konstruuje świat magiczny, w którym jednak czytelnicy będą potrafili dobrze się odnaleźć. Wszak bohaterów nie charakteryzują jedynie magiczne moce, ale również emocje i uczucia. A owe namiętności są identyczne jak u zwykłych śmiertelników.

dr Kalina Beluch

Tagi:

Kup książkę Płoń dla mnie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Płoń dla mnie
Książka
Płoń dla mnie
Ilona Andrews
Inne książki autora
Magia wskrzesza
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Magia wskrzesza

Atlanta to miasto dręczone przez magiczne problemy. Najemniczka Kate Daniels i Curran, Władca Bestii borykają się z rozdzierającym serce kryzysem. Niezdolne...

Diamond Fire
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Diamond Fire

Nevada Frida Baylor and Connor Ander Rogan cordially invite you to join their wedding celebration. Summoning, weather manipulation, and other magical activities...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy