Recenzja książki: Podręcznik energetycznego uzdrawiania

Recenzuje: Justyna Gul

W zdrowym ciele zdrowa energia

Większość naszej energii czerpiemy ze słońca, powietrza i ziemi. Jest to tak zwana "życiowa energia", która dostarcza sił witalnych, jesteśmy bowiem siatką połączonych energii. Wiedza ta stała się podwaliną dla medycyny energetycznej, zaś stosując jej zasady możemy nie tylko optymalizować naturalne możliwości ciała, które potrafi doskonale utrzymać się w zdrowiu, ale i napełniać je świeżymi siłami, zaś umysły – witalnością. Zarządzanie energią pozwala redukować stres, uwolnić się od wielu dolegliwości, zaś poznając zasady tej gałęzi medycyny niekonwencjonalnej, można pomóc nie tylko sobie, ale również bliskim osobom w uwolnieniu się od lęków, chorób i niepowodzeń. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest poznanie języka zrozumiałego dla ciała – języka energii.

Pomóc w tym może wspaniałe kompendium wiedzy na temat medycyny energetycznej, opublikowane nakładem wydawnictwa KOS. Podręcznik energetycznego uzdrawiania autorstwa Donny Eden to droga ku samoleczeniu oraz wiedzy, która pomoże rozwiązywać problemy, z jakimi tradycyjna medycyna nie może sobie poradzić. Książka jest adresowana zarówno do osób, które zetknęły się już z takimi pojęciami, jak maridiany, czakry, aura i splot celtycki, jak i dla tych, które nie zdawały sobie dotąd sprawy z wagi i znaczenia energii w naszym życiu. Nawet, jeśli sceptycznie podejdą oni do nowych treści, to warto spróbować technik zaproponowanych przez autorkę. Wszak stawką w tej grze jest nasze zdrowie i szczęście.

Poradnik składa się z trzech części, z których pierwsza dotyczy Przebudzenia wewnętrznego uzdrawiacza, który ma dwa miliony lat i przekonuje, że tak naprawdę o energiach ciała wiemy bardzo dużo, choć wiedza ta była do tej pory intuicyjna. Znajdziemy tu omówienie takich pojęć, jak energia, energia subtelna, czy dusza, będąca źródłem najbardziej subtelnych energii istnienia. Dowiemy się, dlaczego tak istotna dla medycyny energetycznej jest równowaga – kiedy jeden z systemów energetycznych cierpi na zaburzenia równowagi bądź występuje brak harmonii pomiędzy różnymi systemami, organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Przekonamy się również, czym jest testowanie energii, pozwalające rozróżnić częstotliwość energii subtelnych oraz jak można osiągnąć w tym biegłość.

W części drugiej, Anatomii ciała energetycznego, autorka szczegółowo opisuje osiem głównych systemów energetycznych, obejmujących: meridiany, czakry, aurę, splot celtycki, siatkę podstawową, pięć rytmów, potrójny ogrzewacz i strumienie energetyczne. Utrzymując te systemy w dobrej kondycji, możemy liczyć na zwiększenie odporności fizycznej i emocjonalnej.

Część trzecia Wszystko razem stwarza natomiast możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy do pokonywania chorób, do walki z bólem i optymalizowania zarówno energii elektromagnetycznych w środowisku, jak i subtelnych energii wewnątrz nas. Jeśli twoje ciało spróbuje zagrozić któremuś z przeciążonych systemów, co jest jednym ze sposobów widzenia natury choroby, możesz przywrócić działanie systemu, oczyszczając, wzmacniając i równoważąc swoje energię – przekonuje Donna Eden. Medycyna energetyczna jest pomocna w znalezieniu właściwej strategii, by przywrócić zachwianą równowagę. I choć autorka przyznaje, że techniki samodzielnego pomagania sobie nie zawsze mogą zastąpić profesjonalną opiekę zdrowotną, to jednak zanim zaburzenia zaostrzą się do tego stopnia, by wymagały interwencji lekarza, możemy wykryć zalążki chorób poprzez pracę z  meridianami i czakrami. To bowiem tam znajdują swoje odzwierciedlenie wszelkie zakłócenia pracy organizmu.

Dzięki wskazówkom autorki nabędziemy umiejętność określania dróg dalszego postępowania przy pojawiających się notorycznie problemach zdrowotnych. Co więcej: nauczymy się pracować z bólem, który zmniejsza się, kiedy zablokowana energia zostaje uwolniona. Dowiemy się również, jak stworzyć środowisko elektromagnetyczne, które będzie miało za zadanie wspierać nasze zdrowie (wiele chorób prawdopodobnie ma związek ze szkodliwymi polami elektromagnetycznymi) oraz poznamy nawyki, które zapewnią nam optymalne zdrowie i efektywność życia. Pole nawyków przenosi bowiem informacje, porządkuje energię i nadaje formę żywym organizmom. Otacza i przenika ono każdy żywy system i jest swego rodzaju matrycą, która nadaje formę innym systemom.

Uzupełnieniem książki jest załącznik, którego celem jest pomoc w znalezieniu kompetentnych terapeutów medycyny energetycznej. Współpraca z dobrym terapeutą i jego pomoc są nieocenione, dlatego też tak ważnym jest wybór właściwej osoby. Mimo, iż wśród kontaktów przytoczonych przez autorkę brak polskich serwisów czy polskich specjalistów, to jednak możemy się zorientować, jakimi wytycznymi należy się kierować, zapraszając do współpracy danego terapeutę.

Śmiało można stwierdzić, że Podręcznik energetycznego uzdrawiania to sposób na lepsze życie, pozbawione lęków, bólu czy przewlekłych chorób. Przystępny język, jakim posługuje się autorka, czyni tekst zrozumiałym nawet dla laików, zaś świadomość, że poradnik ten powstał w oparciu o doświadczenia Donny Eden nadaje mu głębi i budzi zaufanie oraz wiarę w to, że medycyna energetyczna rzeczywiście jest w stanie odmienić nasz los i znacząco podnieść jakość życia. Istotny jest również fakt, że z książki możemy korzystać na kilka różnych sposobów. I choć przy pierwszym spotkaniu z poradnikiem warto przeczytać go w całości, to kolejne, praktyczne już jego zastosowanie zakłada wybiórczą uwagę, skoncentrowaną na danych technikach czy systemach. Można zatem wybierać wśród dostępnych wskazówek i przyswajać to, co uznamy za stosowne i co przyjmiemy za skuteczne w działaniu. Choć techniki opisane w poradniku stanowią jedynie uzupełnienie tradycyjnej terapii, szczególnie w przypadku chorób ciężkich, przewlekłych, to mogą sprawić one dużo dobrego - począwszy od uśmierzenia bólu, po poprawę sprawności umysłu i odzyskanie radości ducha!

Kup książkę Podręcznik energetycznego uzdrawiania

Zobacz opinie o książce Podręcznik energetycznego uzdrawiania
Autor