Recenzja książki: Podwójna Tożsamość

Recenzuje: patiopea

Podwójna Tożsamość jest powieścią zaskakującą. Niewiele mówi opis, tajemniczy, choć intrygujący. Czy więc powieść Williama Richtera to historia z dreszczykiem, a może fantastyka z dziwnymi stworzeniami, które wychodzą na światło dzienne? A może to kolejna sztampowa powieść dla młodzieży?

Wally pochodzi z Rosji. Jej mama oddała ją do domu dziecka, gdy nasza bohaterka była jeszcze niemowlęciem. Pewnego dnia została wyrwana z jedynego świata, jaki znała, i znalazła się w Ameryce, w nowym domu i rodzinie, która ją przygarnęła. Z wiekiem zatraciła język i poczucie przynależności, ale im była starsza, tym większą czuła złość i bunt. Teraz ma szesnaście lat i mieszka na ulicy. Kiedy poznaje niebezpieczną tajemnicę związaną z jej matką, naraża się na niebezpieczeństwo i nie spocznie, dopóki nie pozna prawdy. Czy odkryje, kim naprawdę jest?

Główna bohaterka książki to dziewczyna zadziwiająca. William Richter starał się stworzyć silną i zdeterminowaną postać, która nie ugnie się przed niczym i zrobi wszystko, by dopiąć swego. Trzeba przyznać, że zadanie wykonał znakomicie. Wally jest naprawdę zdeterminowana i silna, ale zarazem postać ta nie została przerysowana. To zbuntowana nastolatka z krwi i kości, a nie "papierowa" bohaterka, z którą trudno by się było utożsamić.

Liczne zwroty akcji i starannie budowane napięcie sprawiają, że Podwójną tożsamość czyta się szybko i z przyjemnością. To opowieść o tajemnicach i kłamstwach, które nie tylko mogą zniszczyć życie wielu osobom, ale również nieodwracalnie splątać ich drogi. Być może gdyby główna bohaterka wcześniej poznała prawdę, jej losy potoczyłyby się zupełnie inaczej.

Podwójna Tożsamość to powieść lekka i wciągająca. To lektura, która powinna przypaść do gustu zarówno nastoletnim, jak i dorosłym już czytelnikom. Opowieść o przygodach Wally to po prostu solidny thriller, to interesująca propozycja dla miłośników gatunku.

Kup książkę Podwójna Tożsamość

Zobacz opinie o książce Podwójna Tożsamość