Recenzja książki: Przyciągnij miłość

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Jeden z najlepiej sprzedających się poradników ostatnich lat, „Sekret” Rhondy Byrne, doczekał się polskiej interpretacji i kontynuacji. „Przyciągnij miłość” Agnieszki Przybysz to książka, która serwuje i tłumaczy czytelnikom działanie „prawa przyciągania”, a także przybliża znakomitą i przypieczętowaną licznymi sukcesami pracę autorki jako profesjonalnego coacha – eksperta w budowaniu relacji.

Z jednej strony życie w pośpiechu, pragnienie osiągnięcia sukcesu i wzbicia się na wyżyny kariery często skutkuje koniecznością rezygnacji z nawiązywania bliskich międzyludzkich relacji i miłości.  Z drugiej jednak strony opieka i poświęcenie się obowiązkom rodzinnym często sprawiają, że jedno z małżonków musi zaniechać budowania kariery zawodowej, skutkiem czego często czuje się w życiu niedowartościowane czy niespełnione. Agnieszka Przybysz, autorka książki „Przyciągnij miłość”, dowodzi, że w obu sferach życia – zarówno w zakresie kariery, jak i szczęśliwego związku – można osiągnąć spełnienie równocześnie i bez przesadnych wyrzeczeń. Złotym środkiem na osiągnięcie upragnionych celów jest prawo przyciągania – ustawiczne myślenie o wymarzonym partnerze czy nowej międzyludzkiej relacji w taki sposób, jakby zdarzenie to faktycznie miało już miejsce. Jak dowodzi Przybysz, prawo przyciągania to nie czcze przechwałki czy kolejne wydumane przez psychologów specjalistyczne pojęcie. Prawo przyciągania według autorki naprawdę działa – pozwala nie tylko przyciągnąć upragnionego partnera, ale partner taki posiada wszystkie zdefiniowane wcześniej cechy zarówno fizyczne – kolor włosów, oczu, wysportowana sylwetka – jak i odpowiednią osobowość – wrażliwość, opiekuńczość itd.

Bardzo ważnym aspektem poradnika jest wielokrotnie podkreślane przez Agnieszkę Przybysz zdanie, iż do osiągnięcia właściwych rezultatów podczas stosowania prawa przyciągania jest akceptacja siebie takim, jakim się jest. Ważne są miłość i szacunek do własnej osoby – jak bowiem można znaleźć odpowiedniego partnera i obdarzyć go szczerym uczuciem, nie umiejąc kochać siebie? Wiele technik, które opisuje autorka, pozwala czytelnikowi na wewnętrzne wyciszenie, zastanowienie się nad wymarzoną przyszłością i odcięcie się od często bardzo bolesnej przeszłości.

Agnieszka Przybysz niemal na każdej stronie swojego poradnika przytacza opinie i świadectwa wielu kobiet i mężczyzn, którzy z jej pomocą osiągnęli wewnętrzny spokój, a tym samym przyciągnęli właściwych partnerów, z którymi obecnie tworzą szczęśliwe związki i udane relacje. Tym, co znacznie uwiarygodnia poradnik, są osobiste wyznania autorki, która przez wiele lat tkwiła w nieudanym związku z mężczyzną, którego z całych sił wspierała, któremu pomogła zbudować wielomilionowe przedsiębiorstwo, a który tylko w niewielkim stopniu zdecydował się docenić starania Agnieszki Przybysz. Autorka na własnym przykładzie ukazuje trwający kilka lat proces od momentu zakończenia nieudanego związku, poprzez godzenie się z zastaną rzeczywistością, aż do momentu odcięcia się od przeszłości i budowania nowych relacji z mężczyznami.

Poradnik „Przyciągnij miłość” napisany jest stylem, który jednoznacznie motywuje czytelnika do podjęcia działania. Autorka nie waha się używać bezpośredniego języka, przejawiającego się chociażby w rozdziale „Uwierz w siebie, kobieto!”. Bowiem tylko działanie i praca nad sobą mogą przynieść wymarzone rezultaty, zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej.

Tagi: Przyciągnij miłość, Przyciągnij miłość recenzja, Przyciągnij miłość książka, Agnieszka Przybysz Przyciągnij miłość, Agnieszka Przybysz recenzja, Agnieszka Przybysz książka, Agnieszka Przybysz

Kup książkę Przyciągnij miłość

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Przyciągnij miłość
Książka
Przyciągnij miłość
Agnieszka Przybysz
Inne książki autora
Kobieca moc
Agnieszka Przybysz 0
Okładka ksiązki - Kobieca moc

Pozwoli na odkrycie drzemiących w kobietach dziesięcu mocy. ...

Przyciągnij sukcesy z pasją
Agnieszka Przybysz 0
Okładka ksiązki - Przyciągnij sukcesy z pasją

Jak przyciągnąć wspaniałą karierę, która da Ci satysfakcję i wspaniałe wynagrodzenie? Jak przejść z korporacji do własnego biznesu z łatwością...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Człowiek w drodze
Alfred Sosgórnik
Człowiek w drodze
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje