Recenzja książki: Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

Recenzuje: Danuta Szelejewska

By wszyscy obywatele mogli czuć się bezpiecznie, potrzebna jest działalność służb – zarówno mundurowych, jak i tajnych. Potwierdzenie skuteczności działań (zwłaszcza niejawnych) zapewniających bezpieczeństwo powszechne, czytelnik odnajdzie na kartach książeczki Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy. Czy detektywom uda się dotrzeć do sprawców? Odpowiedzi przyniesie lektura.

W automacie skupującym puszki i butelki ktoś umieścił… ziemniaki. Najgorsze, że to nie pierwszy tego typu przypadek, bowiem już siódmy raz w ciągu tygodnia maszyna odmówiła posłuszeństwa. Można by pomyśleć, że awarie automatu wcale nie były sprawą przypadku. Ktoś robił to specjalnie. Ale kto i po co? Czyżby ekologia miała aż tylu wrogów? Biuro detektywistyczne Lassego i Mai ma pełne ręce roboty: prowadząc skrupulatne śledztwo, młodzi detektywi wyjaśniają okoliczności sprawy, szukają dowodów oraz porównują zdobyte informacje. Całe szczęście, że sprawca został ujęty! No i poprawie uległy trudne warunki pracy Weroniki – przecież obowiązkiem kierownika sklepu jest troska o komfort pracy personelu.

W swojej książeczce Martin Widmark zamieścił cztery historyjki dotyczące dziwnych wydarzeń, jakie miały miejsce w szwedzkim miasteczku Valleby. Mali detektywi rozwiązali każdą sprawę. Nawet najtrudniejszą. Dowiedli, kto ukradł pieniądze z kasy podczas kiermaszu „Ogrzej łapki” (dochód przeznaczony na pomoc schroniskowym kotom absolutnie nie może zostać uszczuplony). Odnaleźli zagubiony puchar, który wcześniej został wygrany w międzyszkolnym meczu piłki ręcznej. Wskazali nawet autora listu z pogróżkami (czyżby i kultura miała aż tylu wrogów?). Do rozwiązania każdej ze spraw, współpracując z miejscowym komisarzem policji, Lasse i Maja podchodzili z pełną odpowiedzialnością: zabawny sposób przedstawienia ich przygód przyciąga czytelnika.

Bestsellerowa seria o przygodach Lassego i Mai przeznaczona jest dla dzieci szkolnych. Historyjki są ciekawe, dzięki interesującym dialogom czyta się je szybko, każdą z nich wieńczy pozytywne zakończenie. Rozwijają spostrzegawczość i logiczne myślenie. Treść przedstawiona formie komiksu została wzbogacona zabawnymi, barwnymi ilustracjami autorstwa Heleny Willis. Większy format książeczki, twarda okładka oraz sztywne kartki umożliwiają wielokrotne sięganie po lekturę.

Opublikowany nakładem Wydawnictwa Zakamarki Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy to solidna dawka rozrywki.

Tagi:

Kup książkę Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai
Inne książki autora
Wakacje z Lassem i Mają
Martin Widmark 0
Okładka ksiązki - Wakacje z Lassem i Mają

Książka na wakacje dla wszystkich fanów Lassego i Mai. Znajdziecie tu nowe opowiadanie o dwójce detektywów oraz mnóstwo zadań i zagadek. Sudoku, szyfry...

Zielona dywersja i inne komiksy
Martin Widmark 0
Okładka ksiązki - Zielona dywersja i inne komiksy

Lasse i Maja prowadzą małe biuro detektywistyczne, które działa w szwedzkim miasteczku Valleby. Tropią oszustów i złodziei, w czym są dużo lepsi od miejscowego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy