Recenzja książki: Seria "Wiewiórka Prymulka"

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Świat otaczający człowieka charakteryzuje się wielością i różnorodnością kształtów. Przedmioty codziennego użytku to elementy rzeczywistości, bez których nie da się prawidłowo funkcjonować. Książka „Wiewiórka Prymulka poznaje kształty” jest kolejną w serii bajką z ćwiczeniami dydaktycznymi, przeznaczoną dla dzieci, rodziców i opiekunów.

Beata Naklicka – doświadczony pedagog opiekuńczo–wychowawczy oraz logopeda, poprzez swoje publikacje pragnie dotrzeć do szerokiego grona najmłodszych odbiorców. Pisząc językiem prostym i zrozumiałym, trafia w głębię dziecięcej wyobraźni, pobudzając do działania nie tylko umysły, ale także i ich serca. 

Autorka wykorzystuje sytuacje, z którymi w zwykłej szarej codzienności styka się każdy człowiek.Ułatwia tym samym zrozumienie i zapamiętanie poszczególnych kształtów. Wraz z małą, ciekawą świata i żądną wiedzy Prymulką młody czytelnik rozpoczyna swoją wędrówkę od wiewiórłączenia oraz dzielenia całości na więcej lub mniej części, mała bohaterka (czytelnik również) poznaje poszczególne figury geometryczne: kwadrat, prostokąt, trójkąt i koło. W przystępny sposób wyjaśnione sączej kuchni, gdzie aż roi się od przeróżnych sprzętów gospodarstwa domowego oraz elementów ozdobnych. Metodą porównywania, dokładania,  podobieństwa i różnice zachodzące pomiędzy nimi. Dla dziecka zrozumiałym staje się, że kwadrat to „też prostokąt, tylko taki szczególny”. W wiewiórczej kuchni odnajduje sprzęty podobne do siebie kształtem, potrafi je nazwać i pogrupować.

Młody czytelnik nabywa nowych umiejętności na kolejnych kartach książki. Uczy się jednym rzeczom nadawać kształt innych, na przykład smaczne pierniki wyglądają jak słoneczka a kwiatuszki oraz okno przypominają serce. 

Opisując przygody małej wiewiórki Prymulki, Beata Naklicka nie zapomniała o konieczności utrwalania przyswojonych treści. Dlatego w miejscu podsumowania bajki z ćwiczeniami dydaktycznymi znalazły się „Pytania do bajeczki” oraz zestaw ćwiczeń mający na celu przyporządkowanie kształtom właściwych nazw, rozróżnianie poszczególnych przedmiotów, odnajdywanie poszukiwanych elementów na obrazkach. Uzupełnienie stanowią kartonikowe figury geometryczne, których naklejenie w odpowiednich miejscach świadczy o stopniu przyswojenia przez dziecko przekazywanych mu treści. Całości dopełniają kolorowe rysunki, wywołujące uśmiech na dziecięcej twarzy, co jeszcze bardziej pogłębia chęć zdobywania wciąż nowej wiedzy.

Książka „Wiewiórka Prymulka poznaje kształty” z pewnością nie zawiedzie ani dziecka, ani rodzica. Efekty będą zadowalające. Warto więc po nią sięgnąć jak najszybciej.

Kup książkę Seria "Wiewiórka Prymulka"

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Seria "Wiewiórka Prymulka"
Książka
Inne książki autora
Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory
Beata Naklicka0
Okładka ksiązki - Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory

Prymulka jest małą, ciekawą świata wiewiórką. Poznając jej przygody, każdy maluch rozwinie wyobraźnię, nauczy się klasyfikować poszczególne przedmioty...

Wiewiórka Prymulka poznaje kolory
Beata Naklicka0
Okładka ksiązki - Wiewiórka Prymulka poznaje kolory

Prymulka jest małą, ciekawą świata wiewiórką. Za sprawą jej przygód każdy maluch może rozwijać wyobraźnię - nie tylko nauczy się klasyfikować i nazywać...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy