Quantcast

Recenzja książki: Tato, jakiego potrzebują twoje dzieci

Recenzuje: nataliaswit

Aby być rodzicem, nie trzeba gruntownie przestudiować nauk o życiu i zaliczać sesji. Bycie dobrym ojcem jest sztuką, której zwykle nikt nas nie uczy, a która bardzo się w życiu przydaje. O ile, oczywiście, chcemy nawiązać z dziećmi dobre relacje i być dla nich autorytetem.

 

Niestety, współcześnie ojcowie coraz rzadziej aktywnie uczestniczą w kształtowaniu charakterów własnych pociech. Liczne inne priorytety i koncentracja na nich sprawiają, że czas mija niepostrzeżenie, dziecko zaś dorasta bez wsparcia ojca. Przyczyny są różne. Na szczęście nie brak książek, które pozwalają zmienić spojrzenie i nauczyć się tego, czego nam zabrakło w domu.

 

Tato, jakiego potrzebują twoje dzieci to dzieło napisane przez kilkunastu ojców i jedną matkę. To lektura, w której znajdziemy wiele ciekawych pomysłów na to, jak odpowiedzieć na potrzeby dorastających dzieci, przy okazji budując z nimi więź. Relację, która ma szansę przetrwać burze okresu dorastania.

 

Nie jest to jednak zwykły poradnik. Autorzy opierają się w nim o liczne cytaty z Biblii. Pismo Święte zawiera wiele życiowej mądrości. Niestety, rzadko do niej sięgamy, choć bardzo wiele odpowiedzi i wskazówek można znaleźć właśnie wczytując się uważnie w jej słowa. Dowodem są teksty kolejnych autorów, w większości posiadających doświadczenie kaznodziejskie.

 

Warto sięgać po książki wyrastające z duchowości protestanckiej, ponieważ bardzo często znaleźć w nich można bardzo głębokie przemyślenia na temat Biblii oraz ukazanie, jak wdrażać jej mądrość w życie w bardzo wielu sferach. Ta udana jest szczególnie, ponieważ nie ma w niej fundamentalizmu, o który posądza się często osoby wierzące. Jest za to duma z wyznawanej wiary, z własnych zasad, oraz wiele zdrowego rozsądku, przejawiającego się chociażby w momentach, gdy autorzy zachęcają ojców do budowania więzi z dzieckiem.

 

„Relacje” to bardzo istotne słowo dla tej lektury - słowo-klucz w zrozumieniu tekstów w niej zawartych. Podtytuł brzmi: „jak budować trwale relacje z dziećmi”. Trwałe - czyli takie, w których jest wzajemny szacunek, czas na rozmowę i poznanie siebie nawzajem, zrozumienie, ale i stanowczość ze strony rodzica – przewodnika stada.

 

Ta książka zaskakuje bardzo interesującym podejściem do ojcostwa. Autorzy wskazują w niej, że należy zacząć od zmiany siebie. Potem należy naprawiać, zmieniać relacje z dzieckiem i wychowywać je. Rzadko zdarzają się książki, które w tak zwięzły i konkretny sposób pokazują, co i jak zmienić oraz jakie mogą być konsekwencje zmiany - bądź jej braku. Historie z życia autorów są świetną ilustracją kolejnych propozycji zmian.

 

Czy warto sięgnąć po tę lekturę? Skorzysta na niej na pewno każdy ojciec, który szuka sposobów na poprawę kontaktu z dziećmi. Również świeżo upieczony tata znajdzie w niej liczne inspiracje. Ale nie tylko. Kobiety również mogą wiele skorzystać dzięki możliwości wejrzenia w męski świat konkretów. Nastolatek może zobaczyć, jak piękne mogą być relacje z rodzicami i jak nie powtórzyć ich błędów, jeśli sam był zaniedbywany. Warto zaopatrzyć się w tę pozycję, jeśli relacje taty z pociechami w jakiś sposób kuleją. Dzięki tej książce można zmienić perspektywę. I stać się lepszym rodzicem.

Kup książkę Tato, jakiego potrzebują twoje dzieci

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Tato, jakiego potrzebują twoje dzieci
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy