Recenzja książki: To bedzie najlepszy rok Twojego życia!

Recenzuje: Danuta Szelejewska

W codziennym życiu każdego z nas nie brakuje planów, pragnień, marzeń ani myśli o ich spełnieniu. Z doświadczenia jednak wiemy, że nie zawsze robimy wszystko, by przyczynić się do ich realizacji. Często z własnej winy zaniedbujemy to, czego dokonanie jest w naszej mocy. Wśród przyczyn na plan pierwszy wysuwa się lenistwo, brak motywacji oraz chęci nadania zwykłej, szarej codzienności walorów oryginalności, silnego charakteru, a także stanowczych i konstruktywnych reakcji. Debbie Ford przekazuje czytelnikowi sposoby zapewniające osiągnięcie celu.

Książka To będzie najlepszy rok twojego życia w pełni zasługuje na miano poradnika. Zawiera skuteczne podpowiedzi, jak uczynić tytułowy rok lepszym od poprzedniego; co zrobić, by był on wypełniony zdrowiem, dobrym samopoczuciem, najpiękniejszymi chwilami i zrealizowanymi postanowieniami. W trzech rozdziałach autorka zmieściła wszystko to, co zapewnia sukces. Potrzeba tylko rezygnacji z biernego oczekiwania na rzecz odnajdywania inspiracji w samym sobie, pasji oraz entuzjazmu działania.

W celu osiągnięcia celu (najpierw również jego określenia), koniecznym jest posiadanie marzeń, które – jak wiadomo – związane są z uśmiechem, miłością, dobrocią i spełnieniem. By mogły zostać zrealizowane, trzeba uwolnić w sobie wewnętrzną siłę, uzdalniającą do podejmowania decyzji i dokonywania wyborów. Pozwoli to właściwie rozpoznać swoją fantazję, a co za tym idzie – odkryć własną wielkość. Od tego już niedaleka droga do spojrzenia poza posiadane ograniczenia oraz rozwijania zdolności i zalet.

By tytułowy rok rzeczywiście był najlepszy, Debbie Ford zachęca do introspekcji, w celu wykrycia przeszkód stojących na drodze do sukcesu. Uważa, że walka z „zaszłościami” pozwoli uzdrowić przeszłość, co będzie miało pozytywny wpływ na podjęcie konkretnych planów. Zaleca omijanie obszarów niepremiowanych, do których zalicza: wymówki, negatywny dialog wewnętrzny, zabawę w obwinianie, sztywne przekonania, a także zachowania przynoszące skutek przeciwny do zaplanowanego. W zamian proponuje absolutną uczciwość, wiarę w siebie, radość z każdej mijającej chwili, przykład dobrego życia i nieprzerwanie dążenie do doskonałości. Stosowanie się do podanych zaleceń, pozwoli stworzyć solidne struktury dla osiągnięcia sukcesu.

Rozważania autorki zostały poparte konkretnymi przykładami z codziennego życia. Każdy rozdział jest poprzedzony inspirującą refleksją a zakończony poleceniami, które winny być zrealizowane. Lektura przeznaczona jest dla każdego, chociaż najprawdopodobniej skorzystają z niej przede wszystkim kobiety. Zainspirowane do działania, z pewnością uczynią życie łatwiejszym i piękniejszym.

Kup książkę To bedzie najlepszy rok Twojego życia!

Zobacz opinie o książce To bedzie najlepszy rok Twojego życia!
Autor
Odwaga. Pokonaj strach, zyskaj pewność siebie i ciesz się życiem!
Debbie Ford0
Okładka ksiązki - Odwaga. Pokonaj strach, zyskaj pewność siebie i ciesz się życiem!

Poznaj zasady, które wyprowadzą cię z częstej pułapki lęku i braku poczucia bezpieczeństwa i poprowadzą ku sile, mocy i wolności, jaką daje odwaga...