Recenzja książki: Umykająca panna młoda

Recenzuje: truskawka2

Piękna lekarka, Genevieve, za chwilę ma poślubić Dawida - swojego szefa ze szpitala. To wymarzony mężczyzna. Jak sama powtarza sobie w myślach: doskonały w każdym calu. On też nie może się doczekać wielkiej chwili. Pisze na bileciku dołączonym do kwiatów: Wkrótce będziesz tylko moja.

Ślub też ma być jak z bajki. Jak mówi przyszła panna młoda: Wszystko układało się wzorowo (...) Wzorowo, jak życzył sobie Dawid. Skąd więc trapiące Genevieve wątpliwości i lęki? Sama nie potrafi tego pojąć, ale decyduje się posłuchać głosu instynktu. Ucieka przez okno łazienki.

W ucieczce, a potem w dojściu do siebie, pomaga jej przyjaciel, Wolf. W pełni zasługuje na swoje imię. Ma w sobie pierwotną dzikość wilka, choć i psią wierność. Genevieve nie wie, że z jego strony to więcej niż przyjaźń. Wkrótce odkrywa, że jej uczucia są podobne, choć boi się do tego przyznać, by nie niszczyć przyjaźni. Czy oboje posłuchają serca? Czy ucieczka przez okno okaże się otwarciem drzwi do szczęśliwej przyszłości?

Książka przypomina filmy Hitchcocka. Zgodnie ze złotą zasadą reżysera zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie (erotyczne – i nie tylko) rośnie. Całość pochłania się jednym tchem, momentami – zapartym. Polecam!

dr Kalina Beluch

Tagi: Umykająca panna młoda, Umykająca panna młoda recenzja, Umykająca panna młoda książka, Jennifer Probst Umykająca panna młoda, Jennifer Probst recenzja, Jennifer Probst książka, Jennifer Probst

Kup książkę Umykająca panna młoda

Zobacz opinie o książce Umykająca panna młoda
Książka
Umykająca panna młoda
Jennifer Probst
Dotyk miłości
Jennifer Probst0
Okładka ksiązki - Dotyk miłości

Kate Seymour, właścicielka biura matrymonialnego, ma dar wyczuwania chemii między ludźmi, ale sama ciągle czeka na księcia z bajki. Pewnego dnia w jej...

Gra o miłość
Jennifer Probst0
Okładka ksiązki - Gra o miłość

Carina Conte od lat durzy się w Maxie Grayu, najlepszym przyjacielu i partnerze biznesowym swojego starszego brata Michaela. Właśnie obroniła dyplom MBA...

W głębi lasu
Harlan Coben