Wakacyjny koncert

Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-62199-21-1

Recenzja: Wakacyjny koncert

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Wakacje to czas najbardziej wymarzony i niecierpliwie wyczekiwany. Miesiące poprzedzające ten najpiękniejszy okres w życiu dzieci dłużą się niemożliwie. Tak przynajmniej wydaje się przedstawicielom młodego pokolenia, traktującym naukę szkolną jako mało atrakcyjny obowiązek. Napisana w sposób prosty, przystępny i zabawny książka „Wakacyjny koncert” przeznaczona jest dla dzieci, które – jak wiadomo – wszędzie tam, gdzie to jest możliwe, szukają niezapomnianych przeżyć.

Agnieszka Sikorska-Celejewska opisuje wakacyjne przygody sympatycznych dzieciaków, których głowy były pełne pomysłów. Iga, Kasia, Kuleczka, Justynka, Łukasz i Artur bawią do łez. Towarzyszą im śliczna kotka, Łapa, oraz puszysty kot, Ciapa, jak również trzy kochane psy – Aga, Diana i Burek. Spędzając wolny czas w sposób nader atrakcyjny, nie pozwalają zbyt łatwo oderwać się od lektury. Tak więc czytające dziecko wraz z odważnymi i przedsiębiorczymi bohaterami ma okazję odpocząć wśród wiejskich łąk i pól. Jest świadkiem „cudów” wyczynianych przez najmłodszych towarzyszy zabaw w przytulnym domku babci i dziadka, gdzie najbardziej fascynująca jest stara weranda. Podziwia umiejętności w zakresie śpiewu (do tej pory tajone) nieco starszych kuzynek, a także próby przechytrzenia wszystkich przez sympatycznych kuzynów. Zabawy dziecięcych bohaterów były atrakcyjne zawsze, bez względu na pogodę.

By wakacje stały się najwspanialszymi z możliwych, nie mogło zabraknąć kąpieli w jeziorze,pływania tratwą, wspinaczki na wzgórza, a także radości związanej z budową domku w ogrodzie. Do tego trzeba dodać pomysły jeszcze ciekawsze: paznokcie pomalowane czerwonym pisakiem a zęby korektorem, służącym do poprawiania błędów w zeszycie; picie mleka od kota, kartka z wypisanymi największymi tajemnicami dziecięcych serc, włożona do butelki i zakopana w ogródku na wieczną rzeczy pamiątkę. No i, oczywiście, żniwa, bez których wiejskie życie byłoby niepełne.

Wakacyjna aktywność młodych bohaterów pozwala czytelnikowi szczerze uśmiać się do łez. Bogactwo przygód zachęca do działania, jednak nie trzeba szukać odległych miejsc, by spotkać radość i szczęście. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i znaleźć sposób na niezapomniane przeżycia.

Opublikowana nakładem Wydawnictwa Akapit Press książka „Wakacyjny koncert” z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem. Pomimo tego, że dziecięcy bohaterowie są postaciami fikcyjnymi, młody czytelnik chętnie i łatwo się z nimi utożsami. Umiejętność zorganizowania wolnego czasu jest godna podziwu, dlatego lektura przyda się każdemu.

Tagi: Wakacyjny koncert, Wakacyjny koncert recenzja, Wakacyjny koncert książka, Agnieszka Sikorska-Celejewska Wakacyjny koncert, Agnieszka Sikorska-Celejewska recenzja, Agnieszka Sikorska-Celejewska książka, Agnieszka Sikorska-Celejewska

Kup książkę Wakacyjny koncert

Zobacz opinie o książce Wakacyjny koncert
Wszystkie moje marzenia
Agnieszka Sikorska-Celejewska0
Okładka ksiązki - Wszystkie moje marzenia

Kolejna część przygód trzech przyjaciółek: Dorotki, Jagody i Ani (poprzednie tytuły: Jest super!, Smak lata). Wszystkie trzy studiują i nadal szukają własnych...

Smak lata
Agnieszka Sikorska-Celejewska0
Okładka ksiązki - Smak lata

Jagoda i Dorotka, po roku pełnym wytężonej pracy, wielkich radości i gorzkich rozczarowań, wybrały się z przyjaciółmi na wakacje swojego życia. Kanary...

Wszechświaty
Leonardo Patrignani