Recenzja książki: Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Przestrzeń życiowa człowieka złożona jest z elementów tworzących całość. Otaczająca nas rzeczywistość jest zbiorem tego wszystkiego, co nas otacza. Książka „Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory” jest kolejną w serii bajką z ćwiczeniami dydaktycznymi, przeznaczoną dla dzieci, rodziców i opiekunów.

Beata Naklicka – doświadczony pedagog opiekuńczo – wychowawczy oraz logopeda, poprzez swoje publikacje pragnie dotrzeć do szerokiego grona najmłodszych odbiorców. Pisząc językiem prostym i zrozumiałym, trafia w głębię dziecięcej wyobraźni, pobudzając do działania nie tylko umysły, ale także serca. Poruszona zostaje również pamięć, dzięki której przekazywane treści z pewnością przyczynią się do pogłębienia mądrości.

Autorka prowadzi czytelnika do wiewiórczej kuchni, w której trwają przygotowania do zimy. Jesienny czas robienia zapasów został wykorzystany do edukacji żądnej nowej wiedzy Prymulki. Przyniesione przez nią butelki i słoiki utworzyły zbiór przedmiotów przezroczystych i szklanych. Następnym etapem jest podział na kolejne zbiory: małe słoiczki staną się „przechowalnią” owocowych dżemów, duże słoiki pomieszczą ogórki, natomiast szklane butelki zostaną napełnione sokiem malinowym.

Nauka przynosi doskonałe efekty wtedy, gdy nierozdzielnie złączona jest z zabawą. Do tego celu został wykorzystany kosz przyniesiony przez dżdżownicę Edgara. Czegóż tam nie było! Same jesienne skarby! Kasztany, żołędzie, kolorowe liście i świeże grzyby, a także … para kaloszy i przeciwdeszczowy płaszcz. Owe cuda stały się motorem pobudzającym umysły bohaterów (czytelnika również), którzy pełni zapału dochodzą do kolejnych wniosków. Dzięki ich wysiłkom zostaje nazwany zbiór rzeczy kojarzących się z jesienią, a w nim zbiór liści, jesiennych ubrań, kasztanów i grzybów oraz rzeczy w kolorze brązowym. Owa różnorodność zbiorów świadczy o olbrzymich możliwościach tych, którzy są zainteresowani tworzeniem. Tak więc dalsza zabawa zaowocowała powstawaniem nowych, coraz ciekawszych zbiorów.

Opisując przygody małej wiewiórki Prymulki, Beata Naklicka nie zapomniała o konieczności utrwalania przyswojonych treści. Dlatego w miejscu podsumowania bajki z ćwiczeniami dydaktycznymi znalazły się „Pytania do bajeczki” oraz zestaw ćwiczeń mający na celu przyporządkowanie owoców i warzyw do odpowiednich naczyń, dzielenie większych zbiorów na mniejsze, a także wyszukiwanie części wspólnych. Uzupełnienie stanowią kartonikowe elementy przedstawiające przetwory na zimę, których naklejenie w odpowiednich miejscach świadczy o stopniu przyswojenia przez dziecko przekazywanych mu treści. Całości dopełniają kolorowe rysunki, wywołujące uśmiech na dziecięcej twarzy, co jeszcze bardziej pogłębia chęć zdobywania wciąż nowej wiedzy.

Książka „Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory” z pewnością nie zawiedzie ani dziecka, ani rodzica. Efekty będą zadowalające. Warto więc po nią sięgnąć jak najszybciej.

Kup książkę Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory
Książka
Inne książki autora
Wiewiórka Prymulka poznaje wielkości
Beata Naklicka0
Okładka ksiązki - Wiewiórka Prymulka poznaje wielkości

Prymulka jest małą, ciekawą świata wiewiórką. Za sprawą jej przygód każdy maluch może rozwijać wyobraźnię i uczyć się. Tym razem dzieci dowiedzą się, że...

Seria "Wiewiórka Prymulka"
Beata Naklicka0
Okładka ksiązki - Seria "Wiewiórka Prymulka"

Prymulka jest małą, ciekawą świata wiewiórką. Za sprawą jej przygód każdy maluch może rozwijać wyobraźnię - nie tylko nauczy się klasyfikować...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy