reklama

Recenzja książki: Wyklęta

Recenzuje: Joanna Żelazny

Tajemnice, konspiracje, burzliwe emocje… To tylko część wrażeń, jakie niesie lektura Wyklętej - nowej serii Joss Stirling, która podbiła serca czytelników sagą o braciach Benedictach.


Rezolutna nastolatka Raven Stone, wychowywana przez ukochanego dziadka po stracie rodziców, uczęszcza do elitarnej szkoły, o której marzą setki dzieciaków. Jednak nawet wystrój wytwornego zamku z odrobiną nowoczesności, arystokratyczne maniery czy najwyższy poziom zapewnianej edukacji nie są w stanie zrekompensować poczucia samotności, towarzyszącego dziewczynie w nowym semestrze. Brak najbliższej przyjaciółki oraz nienawiść ze strony szkolnej elity nie ułatwiają życia Raven. Do czasu, gdy na horyzoncie pojawia się dwóch przystojnych i tajemniczych chłopców - Joe Monster i Kieran Storm, wydaleni z poprzedniej szkoły. Miotając się pomiędzy fascynacją nowymi uczniami oraz martwieniem się o los zaginionej przyjaciółki, Raven nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji znajomości z intrygującym Kieranem.


Wyklęta idealnie ukazuje okrucieństwo i hierarchię panujące wśród nastolatków. Gardzenie niezamożnymi, niepopularnymi i nieśmiałymi rówieśnikami, nie mające podstaw konflikty oraz groźby rzucane z ukrycia świetnie oddają okrutną rzeczywistość, z którą mierzyć się musi większość dzieciaków. Momentami obraz ten przypomina fabułę amerykańskiego filmu o rozpieszczonych, bogatych nastolatkach, które pod maskami bezlitosnych katów skrywają niskie poczucie własnej wartości i lęk.


Postaci stworzone przez Joss Stirling reprezentują różne wartości i typy osobowości. Historia opowiedziana z perspektywy kilku bohaterów pozwala na samodzielne dokonanie oceny opisywanych sytuacji oraz stworzenie własnej interpretacji niektórych wątków. I choć pewne rozwiązania fabularne są możliwe do przewidzenia, nie umniejsza to przyjemności wynikającej z lektury.


Wartka akcja, tajemniczy atmosfera i napięcie budowane ze strony na stronę sprawiają, że Wyklęta wyróżnia się wśród najnowszych powieści młodzieżowych. Fascynujące umiejętności bohaterów, szereg wrażeń związanych z głównym wątkiem oraz historia intrygującego uczucia, rodzącego się między bohaterami - wszystko to sprawia, że Wyklęta to książka, którą pochłania się w jeden wieczór!

Tagi: Wyklęta, Wyklęta recenzja, Wyklęta książka, Joss Stirling Wyklęta, Joss Stirling recenzja, Joss Stirling książka, Joss Stirling

Kup książkę Wyklęta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wyklęta
Książka
Wyklęta
Joss Stirling
Inne książki autora
Jak cię wykraść, Phoenix?
Joss Stirling0
Okładka ksiązki - Jak cię wykraść, Phoenix?

Jak cię wykraść, Phoenix? to elektryzująca i wybuchowa powieść o braciach Benedictach. Phoenix należy do gangu złodziei o paranormalnych zdolnościach....

Naznaczona
Joss Stirling0
Okładka ksiązki - Naznaczona

Szesnastoletnia Kate wie, jak zniknąć i zatrzeć po sobie wszelkie ślady. Tym razem stała się jednak mimowolnym świadkiem tragedii. Musi ukryć się przed...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje