Recenzja książki: Wyklęta

Recenzuje: Joanna Żelazny

Tajemnice, konspiracje, burzliwe emocje… To tylko część wrażeń, jakie niesie lektura Wyklętej - nowej serii Joss Stirling, która podbiła serca czytelników sagą o braciach Benedictach.


Rezolutna nastolatka Raven Stone, wychowywana przez ukochanego dziadka po stracie rodziców, uczęszcza do elitarnej szkoły, o której marzą setki dzieciaków. Jednak nawet wystrój wytwornego zamku z odrobiną nowoczesności, arystokratyczne maniery czy najwyższy poziom zapewnianej edukacji nie są w stanie zrekompensować poczucia samotności, towarzyszącego dziewczynie w nowym semestrze. Brak najbliższej przyjaciółki oraz nienawiść ze strony szkolnej elity nie ułatwiają życia Raven. Do czasu, gdy na horyzoncie pojawia się dwóch przystojnych i tajemniczych chłopców - Joe Monster i Kieran Storm, wydaleni z poprzedniej szkoły. Miotając się pomiędzy fascynacją nowymi uczniami oraz martwieniem się o los zaginionej przyjaciółki, Raven nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji znajomości z intrygującym Kieranem.


Wyklęta idealnie ukazuje okrucieństwo i hierarchię panujące wśród nastolatków. Gardzenie niezamożnymi, niepopularnymi i nieśmiałymi rówieśnikami, nie mające podstaw konflikty oraz groźby rzucane z ukrycia świetnie oddają okrutną rzeczywistość, z którą mierzyć się musi większość dzieciaków. Momentami obraz ten przypomina fabułę amerykańskiego filmu o rozpieszczonych, bogatych nastolatkach, które pod maskami bezlitosnych katów skrywają niskie poczucie własnej wartości i lęk.


Postaci stworzone przez Joss Stirling reprezentują różne wartości i typy osobowości. Historia opowiedziana z perspektywy kilku bohaterów pozwala na samodzielne dokonanie oceny opisywanych sytuacji oraz stworzenie własnej interpretacji niektórych wątków. I choć pewne rozwiązania fabularne są możliwe do przewidzenia, nie umniejsza to przyjemności wynikającej z lektury.


Wartka akcja, tajemniczy atmosfera i napięcie budowane ze strony na stronę sprawiają, że Wyklęta wyróżnia się wśród najnowszych powieści młodzieżowych. Fascynujące umiejętności bohaterów, szereg wrażeń związanych z głównym wątkiem oraz historia intrygującego uczucia, rodzącego się między bohaterami - wszystko to sprawia, że Wyklęta to książka, którą pochłania się w jeden wieczór!

Tagi: Wyklęta, Wyklęta recenzja, Wyklęta książka, Joss Stirling Wyklęta, Joss Stirling recenzja, Joss Stirling książka, Joss Stirling

Kup książkę Wyklęta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wyklęta
Książka
Wyklęta
Joss Stirling
Inne książki autora
Co ukrywa Summer?
Joss Stirling0
Okładka ksiązki - Co ukrywa Summer?

Summer żyje w cieniu pewnego tajemniczego wydarzenia. Ryzykowna misja może okazać się szansą uwolnienia się od przeszłości. Dziewczyna musi skorzystać...

Jak cię wykraść, Phoenix?
Joss Stirling0
Okładka ksiązki - Jak cię wykraść, Phoenix?

Jak cię wykraść, Phoenix? to elektryzująca i wybuchowa powieść o braciach Benedictach. Phoenix należy do gangu złodziei o paranormalnych zdolnościach....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje