Quantcast
Zdjęcie - Anna Sakowicz

Anna Sakowicz


Anna Sakowicz jest polską pisarką, autorką powieści obyczajowych, która ukończyła filologię polską i pracowała jako doradca metodyczny polonistów oraz redaktorką naczelną pisma pedagogicznego „Wokół Szkolnych Spraw".

Anna Sakowicz - biografia, życie i twórczość

Anna Sakowicz pisać powieści obyczajowe zaczęła w 2014 roku, gdy zmieniła miejsce zamieszkania i przeprowadziła się do Starogardu Gdańskiego.

Anna Sakowicz założyła wówczas blog Kura Pazurem, który prowadziła przez wiele lat. Anna Sakowicz zwyciężyła w konkursie literackim organizowanym przez Onet i Ambasadę Szwajcarii. Zadebiutowała jako autorka zbioru opowiadań i tekstów humorystycznych.

(...) zapach książki to suma zapachu słów użytych przez autora.

- Anna Sakowicz - cytaty

Największą popularność Annie Sakowicz przyniosły jednak powieści obyczajowe. Zadebiutowała trylogią kociewską. Powieść To się da! otrzymała nagrodę w plebiscycie organizowanym przez redakcję serwisu Granice.pl – wszystko o literaturze, podobnie jak Szepty dzieciństwa. Anna Sakowicz wydała także powieści Niedomówienia, Postawić na szczęście oraz dylogię Dogonić miłość.

Anna Sakowicz próbuje swych sił również jako autorka książek dla młodych czytelników. Wydała książki Leniusiołki oraz Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek.

Anna Sakowicz o swojej prywatności mówi niewiele: jest mamą dorosłej córki, żoną najlepszego męża świata i posiadaczką kotów. Uwielbia kolekcjonować stare książki, jeździ na rowerze. Pisanie jest jej największym marzeniem. Kocha to, czym się zajmuje i stara się korzystać z życia, na ile tylko się da.

Najnowsza książka Anny Sakowicz to powieść Skrawki przeszłości, otwierająca cykl Muślinowa saga.


Źródło: fot. Justyna Gross

Anna Sakowicz - twórczość

Anna Sakowicz - wiadomości

Anna Sakowicz - publicystyka

Cytaty Autora

(...) zapach książki to suma zapachu słów użytych przez autora.


Więcej

Czasami tak jest, że gdy o czymś tak marzysz i marzysz, to boisz się te marzenia realizować, bo wydaje ci się, że jeżeli się uda, to zostanie po nich pustka.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy