Marcin Kozioł


Marcin Kozioł jest polskim pisarzem, autorem książek dla młodych czytelników, któremu największą popularność przyniósł cykl Detektywi na kółkach. Sprzedała się ona w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. 

Marcin Kozioł - biografia, życie i twórczość

Marcin Kozioł to autor, którego książka Skrzynia Władcy Piorunów znalazła się na liście lektur uzupełniających dla klas 4–6 szkoły podstawowej. Również drugi tom cyklu Detektywi na kółkach – Tajemnica przeklętej harfy została wyróżniona w szczególny sposób – znalazła się w Złotej Dwudziestce książek dwudziestolecia Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Marcin Kozioł uwielbia podróże, był dyrektorem kanałów elektronicznych National Geographic Polska, dzięki czemu miał okazję przemierzyć z aparatem ponad 60 państw. Doświadczenie podróżnicze zaowocowało cyklem książek o Wombacie Maksymilianie, który uhonorowany został Nagrodą Magellana dla najlepszego przewodnika dla dzieci 2016).

Marcin Kozioł zbiera stare komputery. Również tę pasję wykorzystał literacko, tworząc Szaloną historię komputerów

Marcin Kozioł otrzymał nagrody w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka za książki Puzzle Pitagorasa oraz Wszystko gra.

Marcin Kozioł otrzymał stypendium szkockiej szkoły średniej Gordonstoun. Miał też okazję tańczyć na pokazie, w którym uczestniczyła również królowa Elżbieta II. Jego farsa prezentowana była na festiwalu w Edynburgu, pracował też w Królewskim Obserwatorium Astronomicznym w Edynburgu.

Marcin Kozioł - twórczość

Marcin Kozioł - wiadomości

Reklamy