Malinka Wombat. Malinka Wombat i Klops

Malinka Wombat mierzy czterdzieści centymetrów (z kokardą trochę więcej). I mierzy wysoko - marzy o tym, by zostać uznaną reporterką. Nie jest to łatwe zadanie. Co zrobi Klops, brat Malinki i wielki miłośnik klopsów? Co wymyślą właściciele żółtych czubów?! I co doradzi jej Tata Wombat?

,,Malinka Wombat" to seria książek dla młodych czytelników lubiących zwierzęta, odkrywanie świata i zabawne przygody. Łatwy do zrozumienia język, krótkie i śmieszne teksty, barwne całostronicowe ilustracje i pozytywne emocje towarzyszące bohaterom - to wszystko sprawia, że od tych książek trudno się oderwać. Dziecko poznaje nowe gatunki zwierząt i ciekawostki przyrodnicze. Jednocześnie otrzymuje wskazówki przydatne w budowaniu relacji z rówieśnikami i radzeniu sobie na co dzień - nie tylko w wombacim lasku, ale także w przedszkolu i szkole.

Warto dodać, że Malinka Wombat jest młodszą siostrą Maksymiliana Wombata, bohatera znanych od lat, nagrodzonych Magellanem dla najlepszego przewodnika dla dzieci, interaktywnych książek podróżniczych.

Informacje dodatkowe o Malinka Wombat. Malinka Wombat i Klops:

Wydawnictwo: Bumcykcyk
Data wydania: 2023-09-25

Kup książkę Malinka Wombat. Malinka Wombat i Klops

Malinka Wombat. Malinka Wombat i Klops - opinie o książce

Malinka Wombat jest niewielką świnką z wielkimi marzeniami. Pragnie zostać sławną reporterką, a udział w konkursie ma jej w tym pomóc. Jest tylko jeden problem. Musi znaleźć odpowiedni temat, co nie jest takie proste, jak się początkowo myślała. Czy znajdzie temat? Na jakie pomysły wpadnie?

To moje pierwsze spotkania zarówno z tą serią, jak i z wydawnictwem. Przyznam szczerze, że bardzo żałuję, że nie była dostępna, kiedy moje dzieci były małe, ponieważ jest po prostu świetna.
Historia w książce momentami zabawna, przekazująca wiele wartościowych rzeczy (np. dziecko dowie się, że nie wolno o kimś pisać bez jego zgody). Według mnie to jedna z tych pozycji, która zarówno bawi, jak i uczy.

Wizualnie książka jest bardzo ładna. Znajdziemy w niej ilustracje, które są adekwatne do treści, przyciągające wzrok i zachęcające do poznania treści.

Okładka twarda i solidna, dzięki niej książka posłuży dłuższy czas.

Tekst napisany pod dziecko, czyli dość prosty, a przy tym ciekawy. Zdecydowanie „wpada w ucho”, zachęca do słuchania.

„Malinka Wombat i Klops” to moim zdaniem świetna książka dla dzieci. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Malinka Wombat mieszka w Australii, ma czterdzieści centymetrów wzrostu oraz marzy o tym, żeby zostać uznaną reporterką. Wraz ze swoją rodziną spędzają czas, nie spiesząc się nigdzie i ciesząc się każdym dniem, który przynosi im nowe przygody.
Pewnego dnia Malinka Wombat zobaczyła plakat przywieszony na drzewie, niestety była za niska i nie widziała, co jest na nim napisane, więc poprosiła o pomoc swojego brata Klopsa. Po wielu trudach udało się wreszcie odczytać treść plakatu, na którym był ogłoszony konkurs na stanowisko reporterki i Malinka Wombat postanowiła się zgłosić.Uwielbiamy takie książki, w których dużo się dzieje, a bohaterowie są tak zaradni, Malinki Wombat nie da się nie lubić, jest bystra, miła i potrafi dążyć do obranego przez siebie celu. Ze swoim bratem tworzą świetny duet i pewnie mogliby przeżyć nie jedną przygodę, gdyby nie to, że Klops najbardziej lubi jeść i spać, mamy też nadzieję, że kiedyś uda nam się bliżej poznać ich mamę.
Historię są krótkie, więc idealne na raz, chociaż najchętniej byśmy się z tą bohaterką nie rozstawali, mamy tutaj piękną, kolorową grafikę, a na końcu ciekawe informacje, z których można się dużo dowiedzieć o różnych zwierzętach.
Na pewno będziemy czekać na dalsze losy Malinki Wombat, ponieważ są to opowieści pełne ciepła i humoru, idealne dla dzieci w każdym wieku.

Już czytam. Zagadki matematyczne. Kot dostępu
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Już czytam. Zagadki matematyczne. Kot dostępu

,,Kot dostępu" to opowieść z zadaniem matematycznym! Oprócz doskonalenia umiejętności płynnego czytania dzieci muszą odkryć tajemnicę za pomocą...

Skrzynia Władcy Piorunów
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Skrzynia Władcy Piorunów

Ojciec nastoletniego Toma kupuje na aukcji starodawną skrzynię pełną rysunków wykonanych przez małego chłopca. Po kilku miesiącach znika z domu zostawiając...