Skrzynia Władcy Piorunów

Tom 1 cyklu Detektywi na kółkach

Ojciec nastoletniego Toma kupuje na aukcji starodawną skrzynię pełną rysunków wykonanych przez małego chłopca. Po kilku miesiącach znika z domu zostawiając lakoniczny i niezrozumiały list. czternastoletnia, poruszająca się na wózku Julia, jej wyjątkowy pies towarzyszący Spike i przyjaciel Tom nie wierzą w jego ucieczkę. Postanawiają go odszukać, tym bardziej że sami o mało co nie zostają porwani... Akcji książki nie powstydziłby się najlepszy film szpiegowski! Samochód powoli ruszył. Spike próbował biec, nadal nie wypuszczając z zębów zdobyczy. (...) w ułamku sekundy upewnił się, że Julia stoi na chodniku bezpieczna w swoim czterokołowcu. Odbił się wówczas I wskoczył do wnętrza pojazdu. Dziewczynka z oddali obserwowała, jak zamykają się za nim drzwi furgonetki, a jej dwóch najlepszych przyjaciół zostaje uwięzionych w środku. W toku poszukiwań bohaterowie odkrywają, że ojciec Toma zostawił mu liściki, dzięki którym krok po kroku docierają do sedna tajemnicy... Czy uda im się uratować tatę i wyjść cało z opresji?

Informacje dodatkowe o Skrzynia Władcy Piorunów:

Wydawnictwo: The Facto
Data wydania: 2014-09-10
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-61808-51-0

Kup książkę Skrzynia Władcy Piorunów

Skrzynia Władcy Piorunów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zaczytanywksiazk
Zaczytanywksiazk
Przeczytane:2014-12-13, Przeczytałem,
14-letnia Julia poruszająca się na wózku i labrador Spike, pies asystujący, zostają wplątani w intrygę, która pozwala dziewczynce zrealizować marzenie o byciu detektywem. Kiedy w niejasnych okolicznościach znika ojciec jej przyjaciela, bohaterowie rozpoczynają poszukiwania i trafiają na ślad zabytkowej skrzyni oraz tajemniczej organizacji teslariuszy. Współczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej w dniu narodzin Tesli.

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. W wieku 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by pobierać nauki w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu. Tańczył, choć tego nie potrafił, przed samą królową Elżbietą II. O mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości.

Język książki jest lekki i błogi, co sprawia, że powieść czyta się przyjemnie. Widać, że utwór został napisany z myślą o młodzieży. Styl autora jest oryginalny. Czytając książkę, myślałem, że napisał ją jakiś zagraniczny pisarz, bo jeszcze nie spotkałem się z tak fantastyczną polską powieścią.

Julia to czternastolatka poruszająca się na wózku inwalidzkim. Jej najlepszym przyjacielem jest Spike oraz Tom. Marzy, aby być detektywem. Nie wie, że wkrótce jej marzenie się spełni.

Spike to labrador, który pomaga swojej pani w codziennym życiu. Czytelnik poznaje jego myśli. Można zauważyć, że ma duży potencjał i talent detektywistyczny.

Powieść ma bardzo dużo zwrotów akcji, ekscytujących i zaskakujących momentów. Ponadto czasem tak bardzo wczuwamy się w fabułę, że przeżywamy emocje razem z bohaterami.

Książka zachwyciła mnie pod wieloma względami. Oczywiście jak każdy utwór ma swoje plusy i minusy. Powieść polecam przeczytać młodzieży, która może znaleźć tam bardzo dużo wartościowych informacji. Dorośli też powinni po nią sięgnąć, aby nas – młodzież – lepiej zrozumieć. Książkę przeczytałem dzięki Wydawnictwu The Facto.
Malinka Wombat i Kangurek
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Malinka Wombat i Kangurek

Malinka Wombat wybiera się do biblioteki w wombacim lasku. Na Polanie Podróżników spotyka zabieganą Panią Kangurową. Gdzie podział się niesforny Kangurek...

Już czytam. Zagadki matematyczne. Kot dostępu
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Już czytam. Zagadki matematyczne. Kot dostępu

,,Kot dostępu" to opowieść z zadaniem matematycznym! Oprócz doskonalenia umiejętności płynnego czytania dzieci muszą odkryć tajemnicę za pomocą...