Zapomnij o nim

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2019-10-22
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381167536
Liczba stron: 304
Dodał/a opinię: dzagulka

Ocena: 5.2 (5 głosów)

„Zapomnij o nim” – Małgorzata Garkowska

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Data wydania: 22-10-2019

Kategoria: literatura obyczajowa, romans

 

Zapraszam Cię czytelniku na życiową, wspaniałą, okraszoną nutą melancholii ucztę literacką, zaserwowaną nam, przez Małgorzatę Garkowską.

 

Twórczość autorki pokochałam szczerze za jej literacką wrażliwość, refleksyjny, lekko melancholijny styl. Z każdą kolejną wydaną jej książką odnotowuję, jak bardzo doskonali swój warsztat pisarski. Jej powieści są głęboko przemyślane, dopracowane pod najdrobniejszym względem. Prosta a zarazem tak piękna w swej prostocie proza Garkowskiej, urzeka i zachwyca odbiorem.

 

W najnowszej publikacji Małgorzaty Garkowskiej rozsmakowałam się z wielką przyjemnością. Całą sobą chłonęłam każde słowo, zdanie, przecinek. Autorka kolejny już raz ujęła i zaczarowała mnie swoją literacką wrażliwością, sposobem postrzegania świata i poplątanych życiowych wydarzeń, kreacją psychologiczną postaci. Jej prozę cechuje wyjątkowy realizm, autentyzm uczuć, doświadczeń i ludzkich emocji.

 

W powieści „Zapomnij o nim” autorka konfrontuje nas z codziennością oplecioną samotnością, niedopowiedzeniami, tajemnicami, skomplikowanymi relacjami międzyludzkimi, wyrzutami sumienia, strachem, stratą i życiem po niej, przyjaźnią, bezinteresowną pomocą, zdradą, złamanym sercem, chorobą.

 

Obserwujemy życie głównych bohaterów i towarzyszących im postaci pobocznych, we wszystkich najważniejszych i tych mniej zdawałoby się istotnych momentach życia. Zagłębiając się w fabułę w pewnej chwili odkrywamy, że każdy z przeżytych przez bohaterów  momentów, doświadczeń, każda „igraszka” losu, mają tu swoje ukryte znaczenie. Nic nie dzieje się tu bez przyczyny…

 

Przypadek czy raczej zrządzenie losu? Ukryty cel, a może właśnie, właściwy sens? To tylko podstawowe pytania, jakie zadaje sobie czytelnik, śledząc losy bohaterów i doświadczając ich dramatów.

Książka Małgorzaty Garkowskiej kipi emocjami. Autorka skrupulatnie gromadzi je wszystkie, aby w odpowiednim momencie pozwolić dać im ujście. Nieszczęśliwe zakochanie, nieodpowiednia osoba, zdrada, złamane serca, miłość ta dojrzała, prawdziwa, rodząca się w niepewności, strachu ale i zrozumieniu, żal, smutek, strata, nowe szanse, przełomowe życiowe momenty, walka o siebie i drugiego człowieka. Cała ta paleta emocji jest nam wszystkim doskonale znana. Uczucia targają nami w każdej sekundzie naszego życia. Ilu ludzi, tyle i przeżytych doświadczeń, relacji i emocji. Łączy nas niewątpliwie jedno, wszyscy chcemy być kochani i kochać. Pragniemy światełka w tunelu beznadziei i szansy na szczęśliwą, spokojną i bezpieczną przyszłość.

 

To jest właśnie fenomen książki Małgorzaty Garkowskiej. Ona daje tak potrzebną nadzieję. Uświadamia, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Wszystko w życiu ma swój właściwy czas i miejsce. Ludzie, którzy pojawiają się na naszej drodze, nie stają tam ot tak, bez powodu. Każda napotkana osoba zostaje nam ofiarowana po coś. Ma nas dopełnić, wzbogacić, pomóc nam, lub zwyczajnie coś nam pokazać czy uświadomić.

 

W życiu najważniejsze jest życie. Czasami mając wszystko możemy zostać z niczym, a nie mając nic, dostajemy więcej niż mogliśmy sobie wyobrazić. Uświadamiają nam to bohaterowie książki Małgosi Garkowskiej. Anna, Ewelina, Artur. To oni stając na swojej drodze, pokazują, że życie daje nam tysiące szans na to aby stać się lepszym człowiekiem, albo pokazać i uświadomić coś, czego jeszcze nikt nie dostrzegł. To oni dają wiarę i ufność, że nowe, lepsze nadejdzie. Warto czekać i o to „lepsze” powalczyć, nawet z samym sobą.

 

Gorąco polecam. Cudowna proza!

Tagi:

Kup książkę Zapomnij o nim

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Zapomnij o nim
Inne książki autora
Układanka z uczuć
Małgorzata Garkowska0
Okładka ksiązki - Układanka z uczuć

 Kiedy kończy się bajka, a zaczyna prawdziwe życie Historia Agnieszki i Pawła zaczyna się jak w bajce o Kopciuszku. On - bogaty przedsiębiorca, syn znanego...

Czego nie powiedziałam
Małgorzata Garkowska0
Okładka ksiązki - Czego nie powiedziałam

W imię miłości Jak grom z jasnego nieba. Tak wyglądało pierwsze spotkanie Emilii i Roberta. Ona, niepewna siebie młoda kobieta, i on, przebojowy mężczyzna...

Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje