Apetyt na życie

W tej opowieści nikt nie zginął, nikt nie został zamordowany, nikt się nie zakochał i nie zmarniał z tęsknoty. to opowieść o tym, że warto żyć i cieszyć się każda chwilą, którą możemy spędzić z kimś bliskim. Cieszyć się tym, co mamy i tym co możemy przeżywać. Łapać każdą chwilę i rozkoszować się nią zanim zniknie. I chociaż postacie bohaterek nie do końca są prawdziwe, trochę wyimaginowane i trochę przekoloryzowane, to jednak podobne do każdego z nas, kto chciałby spróbować czasem czegoś innego, czegoś nowego. Czy to potrawy, czy podróży, czy rozmowy z drugim człowiekiem. Czasem brakuje nam odwagi, ale wystarczy szczery uśmiech, aby przełamać lody i wyjść naprzeciw prawdziwej przygodzie, jaką jest życie. I brać je z prawdziwym apetytem. Apetytem na życie. I smakować!

Informacje dodatkowe o Apetyt na życie:

Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2016-05-18
ISBN: 978-83-64426-44-5

Kup książkę Apetyt na życie

Apetyt na życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - StokrotkaAga
StokrotkaAga
Przeczytane:2016-05-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Patronackie,
,,Wsiąść do pociągu byle jakiego... ,, - tak śpiewała Maryla Rodowicz, a piosenka ta towarzyszy mi za każdym razem, gdy zaglądam do tej pozycji. To książka wyjątkowa pod każdym względem. Cenię sobie takie opowieści, bo pokazują nam podróże - te małe, ojczyste i duże, zagraniczne - z zupełnie innej strony. Autorki, prywatnie przyjaciółki, opowiadają o swoich wojażach od strony organizacyjnej. Jak się okazuje, te przygotowywane przez agencje turystyczne nie zawsze są zbieżne z kolorowymi fotografiami ze stron ich biuletynów. Zapraszam na całą recenzję na: http://nietypowerecenzje.blox.pl/2016/05/8222Apetyt-na-zycie8221-Agnieszka-Kazala-Halina.html
Avatar użytkownika - KaMax
KaMax
Przeczytane:2016-06-01, Ocena: 6, Przeczytałam, książka na lato,

Przypadek sprawił, że kiedy kończyłam czytać książkę Apetyt na życie, usłyszałam w radiu wspaniałą piosenkę Pięknie żyć w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego.

… Pięknie żyć – znaczy kochać świat
Pięknie żyć – tak jak żyje ptak
Pięknie żyć – tańczyć tak jak wiatr…

Słowa refrenu pasowały jak ulał do przeczytanej, przepojonej radością życia książki, ukazującej jak cieszyć się z normalnych codziennych zdarzeń. Książki, będącej jednocześnie receptą na spełnione życie.

Autorki Agnieszka Kazała i Halina Kowalczuk nie są debiutantkami. Agnieszka Kazała nie tylko pisze dla wymagającej grupy odbiorców, jakimi są dzieci, ale również maluje, tworzy grafiki i rysunki do książek. Wydała kilka pozycji takich jak: Nietoperz LeonKram z marzeniamiPieszki Agnieszki i Zegar z Miaukułką.

Debiutem literackim Haliny Kowalczuk była powieść dla dorosłych Chata pod jemiołą. Kolejne jej książki to: Leśny dworek, Dwie AnnyDwórka królowej. Autorka kocha morze, góry, uwielbia powieści historyczne i zwierzęta.

Pisarki postanowiły połączyć siły i stworzyć coś wspólnie. I tak powstała pełna humoru, napisana z dystansem do siebie książka Apetyt na życie.

Bohaterki powieści – dwie przyjaciółki Halinka (mieszkanka Pobierowa) i Aga (warszawianka) spotykają się w Pobierowie z okazji wieczoru autorskiego Halinki. Kilka dni urlopu pod koniec lata upływa na gawędach, spacerach i wspomnieniach z odwiedzanych miejsc w kraju i za granicą. Obie panie uwielbiają zwiedzać ciekawe zakątki, obserwować ludzi i wynajdować historyczne ciekawostki. Halinka lubuje się w krajowych wędrówkach, Aga oprócz naszych rodzimych miejsc zwiedza również Europę. Z każdej podróży przyjaciółki przywożą nie tylko masę wrażeń i zdjęć, ale także, ponieważ obie kochają dobrą kuchnię, przepisy kulinarne z odwiedzanych regionów. Podczas wspólnie spędzanego czasu dzielą się tymi doznaniami między sobą bardzo umiejętnie i barwnie, iż czytelnikowi zdaje się, że przemierza wraz Haliną i Agą wszystkie te niezwykłe miejsca. Odwiedzane zakątki są opisane tak realistycznie, że wydają się być kolorowymi pocztówkami przysyłanymi z Pobierowa, Zakopanego, Karpacza, Paryża, Barcelony, Wenecji, czy Nicei. Przyjaciółki w swoich wspomnieniach przytaczają proste i łatwe w przygotowaniu przepisy na pyszne potrawy, które sprawiają, że czytelnik czytając opis wykonania podlaskich kartaczy, placka po węgiersku, czy sernika wiedeńskiego ma ochotę natychmiast spróbować tych specjałów.

Autorki pokazują w swojej książce jak cieszyć się z każdego zdarzenia, które każdy z nas widzi wokół siebie tysiące razy: zielone drzewa, barwne kwiaty, śpiewające ptaki, wieczorne morze itp. Wszystko może być powodem do radości i uśmiechu. Najważniejsze, żeby po prostu nie przechodzić wobec tego obojętnie i potrafić cieszyć się każdą chwilą życia.

Apetyt na życie to książka przeznaczona dla dorosłych, ukazująca, co można zrobić, żeby życie nie przeciekało między palcami, by było przyjemniejsze i jaśniejsze. Napisana lekko, z dozą humoru, wesołymi dialogami, pełna optymizmu i radości życia. Polecam wszystkim lubiącym podróże, śmiech i dobrą kuchnię.

Jest to oficjalna recenzja zamieszczona na łamach magazynu "Życie i pasje" oraz w samej książce. Jej autorką jest redaktor Danuta Baranowska