Horyzonty uczuć

Matylda prowadzi pensjonat w Pobierowie i nawet nie przypuszcza, co przyniesie nadchodzące lato. Przyjazd wyjątkowych gości sprawi bowiem, że te wakacje będą inne niż wszystkie do tej pory.

Iwona, Zoja, Aldona zmagają się z problemami życiowymi i niezrealizowanymi marzeniami. Ryszard zjawia się w pensjonacie z wnuczkiem Antosiem, ale szybko wychodzi na jaw, że wcale nie jest spokrewniony z chłopcem. Dorota i Piotr to natomiast młode małżeństwo, które wskutek niedawnej tragedii przeżywa poważny kryzys.

Dwa tygodnie pełne słońca, morza i nieoczekiwanych wydarzeń na zawsze zmieniają życie bohaterów, którzy spotkali się przez przypadek…

Dorota Schrammek – mama trójki dzieci, żona, autorka i pisarka – wszystko w prawidłowej kolejności. Mieszka w Pobierowie, swoim miejscu na ziemi. Wstaje wraz ze wschodem słońca, aby przygotować czytelniczkom kolejną porcję wzruszeń. Uwielbia zajmować się rodziną i domem. Marzy jej się kawiarenka literacka nad Bałtykiem, w której mogłaby spokojnie pisać i przyjmować wielbicieli książek.

Informacje dodatkowe o Horyzonty uczuć:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2015-08-10
ISBN: 978-83-64312-58-8

Kup książkę Horyzonty uczuć

Horyzonty uczuć - opinie o książce

Avatar użytkownika - Monia_35
Monia_35
Przeczytane:2017-05-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiażki w 2017 r.,
Bardzo dobra opowieść o splatających się ze sobą losach z morzem w tle. Prawdziwa, że aż czasami trudna. Przeczytana w dwie nieprzespane noce.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2017-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2017,
W ostatnich latach daje się zauważyć wysyp powieści o przeciętnym życiu przeciętnych ludzi polskich autorek. W znacznej większości cechują się one brakiem warsztatu pisarskiego, brakiem głębi myśli, brakiem sensu całości, ponieważ uważam za płytkie książki, które niczego w życiu nie wnoszą prócz poczucia straty czasu. Na szczęście książka Doroty Schrammek nie wpisuje się w ten niepochlebnie oceniany przeze mnie nurt. "Horyzonty uczuć" to powieść o szerokim zakresie wzajemnych relacji, w których emocje grają ogromną rolę. Choć pozycja ta nie jest pozbawiona momentami momentami, to uważam ją za wartą przeczytania, ponieważ jest interesująca i wciągająca, nie unika bólu, ale co najważniejsze, niesie ważne i mądre przesłania dotyczące rozdźwięków i więzi międzyludzkich - jednego z najważniejszych życiowych aspektów. Polecam.
Piękna, mądra opowieść o sile miłości i próbach, którym jest poddawana, o bezinteresownej chęci pomagania, dzielenia się dobrem i radością. Jednak nie może też zabraknąć odrobiny dziegciu - zgorzknienia, podejrzliwości, nieszczerości, chorobliwej zazdrości.
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2016-11-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiażki 2016, Przeczytane w 2016,
Mimo dużej ilości bohaterów książkę czyta się bardzo przyjemnie. Każda historia wiąże się z kolejną i już nie mogę się doczekać jak potoczą się dalej losy bohaterów . Dlatego niedługo zabiorę się za kolejną część. Polecam!
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2016-04-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Czytadło ma wielu bohaterów zmagających się z życiem bądź to w samotności bądź u boku partnera. Dziwnym trafem prawie wszystkie postacie pojawiają się w nadmorskiej miejscowości w pewnym pensjonacie. Ich życiowe ścieżki prostują się, wiele trybików zaskakuje.
Avatar użytkownika - tusiailena
tusiailena
Przeczytane:2016-03-24, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki, Mam,

Książka „Horyzonty uczuć” autorstwa Doroty Schrammek to bardzo optymistyczna lektura która czytelnik pochłonie w jeden wieczór.  Dzieje się w niej bardzo wiele i te zbiegi okoliczności… Polskie morze to idealne miejsce do rozgrywania losów bohaterów książek.

Matylda główna bohaterka książki jest kobietą po przejściach,prowadzi w Pobierowie swój własny pensjonat wypoczynkowy. Podczas lata w którym dzieje się książka wielu jej gości zmaga się z życiowymi problemami. Słońce, plaża, morze i trudne decyzje – to najważniejsze cechy tej książki.

Powieść Doroty Schrammek to lektura idealna dla każdego czytelnika który lubi powieści obyczajowe, takie które przekazują prawdy życiowe oraz jakieś refleksje.

„…Dorośli mają dwa światy.Jeden pozorny, pokazywany innym i drugi – ten prawdziwy,wewnętrzny…Dla ludzi uśmiech,a serce krwawiące”.

Książkę czytało mi się bardzo lekko i przyjemnie. Jej ogromną zaletą jest prosty styl języka. Nawet nie zauważyłam kiedy skończyłam czytać.

Autorka pięknie oddaje klimat letniego, małego miasteczka, które w czasie wakacji tętni życiem łączy to z bardzo poplątanymi losami ludzkimi.

Bardzo podoba mi się to że autorka przedstawia nam rzeczy ponadczasowe, takie jak: miłość, lęk, samotność, choroby, błędy życiowe. A do tego robi to w bardzo przyjazny sposób. Co ważne i co jeszcze bardzie przybliża książkę czytelnikowi pokazano w niej sytuacje które przydarzają się każdemu a bohaterowie są wyraziści i „tacy swojscy”  możemy ich spotkać w swoi otoczeniu. Każdy z nich wnosi coś do powieści a każdy czytelnik znajdzie tu bohatera z którym może się utożsamiać.

„Horyzontów uczuć” nie da się tak zwyczajnie odłożyć i iść spać bo losy bohaterów będą nas męczyć całą noc dlatego czytamy mimo późnej pory. To bardzo mądra i bardzo ciepła książka.

Zachęcam gorąco do czytania i łyknięcia nadmorskiego klimatu. A ja  z niecierpliwością czekam kiedy zasiądę do kolejnej części która już się ukazała.

Dziękujemy bardzo autorce za egzemplarz książki do recenzji.

Tytuł: Horyzonty uczuć
Autor: Dorota Schrammek
ISBN: 978-83-64312-58-8
Format: 135×210, oprawa miękka ze skrzydełkami, 240 stron
Cena det.: 29,90 zł
Premiera: 10 sierpnia 2015 roku

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Szara Godzina.

Avatar użytkownika - awiola
awiola
Przeczytane:2016-03-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
"Każdy z nas może pielgrzymować". Nadbałtycki klimat to dość specyficzny wybór na zagospodarowanie urlopu bądź też dłuższego okresu zwanego wypoczynkiem. Nad polskim morzem bowiem można zarówno "zresetować" swój cały stosunek do aktualnych problemów, jak i nabawić się dodatkowych zmartwień. Na pewno jednak to doskonałe miejsce do przedstawienia losów bohaterów powieści obyczajowej. Dorota Schrammek już od dawna publikuje swoje teksty w pismach kobiecych, pisze natomiast wtedy, gdy jej rodzina już śpi. Autorka mieszka w Pobierowie wraz z mężem i trójką dzieci. Zadebiutowała powieścią pt. "Stojąc pod tęczą". Matylda prowadzi w Pobierowie swój własny pensjonat wypoczynkowy. Tego lata wielu jej gości zmaga się z życiowymi problemami - Iwona, Zoja oraz Aldona pragną realizacji swoich marzeń. Młode małżeństwo Doroty i Piotra przeżywa poważny kryzys, a Ryszard, który przyjechał na wakacje z wnuczkiem, okazuje się nie być prawdziwym dziadkiem chłopca. Słońce, plaża, morze i trudne decyzje - to bohaterów z pewnością tego lata nie ominie. "Horyzonty uczuć" to książka idealna na wakacyjne wojaże, bowiem to pomimo dość trudnych tematów, jakie autorka poruszyła, lekka i ciepła powieść obyczajowa, napawająca summa summarum, optymizmem. Dorota Schrammek zbudowała fabułę swojej książki w oparciu o kilka wątków, które wzajemnie się ze sobą przeplatają. Wykreowani przez autorkę bohaterowie przeżywają bliskie czytelnikowi rozterki oraz rozwiązują życiowe problemy, które znamy wszyscy - miłosne, rodzinne, zdrowotne i egzystencjalne, dlatego też ich perypetie zgłębia się z takim zrozumieniem i jednocześnie ciekawością. W książce tej czytelnik nie znajdzie wartkiej akcji bowiem koleje losu z jakimi staczają walkę poszczególne postacie, nie wywołują przyspieszonego rytmu serca czy też wzmożonej czujności. Akcja bowiem toczy się dość utartym rytmem, zmierzając do szczęśliwego zakończenia. I myślę, że od czasu do czasu, właśnie takich historii nam brakuje w naszych czytelniczych podróżach. Powieść Doroty Schrammek to lektura idealna dla czytelników lubiących typowe powieści obyczajowe, przekazujące pewne prawdy życiowe i nieco refleksji. Bez niespodzianek, bez zaskoczenia, ale za to pozytywnie i nastrojowo.
Avatar użytkownika - Beatricze
Beatricze
Przeczytane:2016-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka wielowątkowa, o tym, że każdy bez względu na wiek zasługuje na szczęście, miłość i swoje miejsce do którego z radością wraca. Gorąco polecam.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Wzruszająca, ciepła opowieść o trudnej miłości, trudnych relacjach międzyludzkich, zagubieniu i poszukiwaniu w sobie tego, co najwartościowsze, najważniejsze. Autorka przedstawia nam rzeczy ponadczasowe, takie jak: miłość, lęk, samotność, choroby, błędy życiowe. Wiernie oddała niesamowity nadbałtycki klimat. Czułam się jakbym fizycznie tam była. Bardzo podobało mi się to, że autorka nie przedstawia wszystkiego w klarowny i prosty sposób, ale owiewa wszystko mgiełką tajemnicy, przez co niezwykle intrygowało i kusiło mnie to. Jak wskazuje tytuł książki, możemy spodziewać się uczuć - znajdziemy tutaj całą gamę uczuć, a raczej ich nieograniczone horyzonty. Mamy tu wewnętrzne rozterki i przemiany zachodzące w bohaterach, miłość i potrzebę bycia kochanym. Mamy również sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu z nas, a wykreowani wyraziści "z krwi i kości" bohaterowie możemy odnaleźć we własnym otoczeniu. Najbardziej spodobała mi się postać Janiny Jagusiakowej, koszmarnej baby, która jest postrachem miasteczka (jej spowiedź rozbawiła mnie), a jej przemiana... - bez niej powieść na pewno dużo by straciła. Wszyscy bohaterowie mają jakąś tajemniczą przeszłość, problemy, niezrealizowane marzenia, ale łączy ich chęć naprawy swojego życia. Każdy z nich wnosi coś do książki, i każdy z czytelników może z którymś się utożsamiać. Nie brak wzruszeń, łez i humorystycznych sytuacji. Byłam zaskoczona, że o trudnych kwestiach można pisać tak lekko. Warto sięgnąć po "Horyzonty uczuć" i poczuć ten nadmorski klimat... mimo że lato mamy już za sobą. Pani Doroto, moje serce zostało podbite!
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2021-06-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Rzadko sięgam po obayczajówki, ale akurat pojechałam na wakacje do Pobierowa i chciałam przeczytać książkę, gdzie akcja toczy się w tej miejscowości.  Lekturę przeczytałam szybko, jest cienkich rozmiarów i to jest jej zaletą. Lekka i przyjemna, akurat na urlop.

W świecie kryminałów i thrillerów postanowiłam zrobić sobie przerwę. Sięgnęłam po " Horyzonty uczuć". Początek bardzo mi się dłużył. Szeroki wachlarz bohaterów, każdy ze swoim bagażem trosk i problemów. Ale jak już ogarnęłam kto jest kto, kto z kim i dlaczego to zrobiło się ciekawiej. A że wypożyczyłam cały cykl to zaraz zaczynam kolejny tom. Tom o prawdziwym zwyczajnym życiu, którego to takie problemy mogą dotyczyć każdego z nas.

Niezwykle ciepła opowieść o losach ludzi w każdym wieku. Niby prosta historia życia codziennego jednak tak przyjemnie się ją czyta. Autorka stworzyła niezwykle barwne postacie. Książka warta polecenia

Avatar użytkownika - monika1990
Przeczytane:2016-09-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 2016,
Na brzegu życia
Dorota Schrammek0
Okładka ksiązki - Na brzegu życia

Minęło kilka miesięcy… Matylda i Władysław są szczęśliwym małżeństwem. Cieszą się też z wnuczki. Ta pozorna stabilizacja zostaje zakłócona...

Punkt zwrotny
Dorota Schrammek0
Okładka ksiązki - Punkt zwrotny

Poruszająca opowieść o rodzinie, uczuciach i o tym, że nigdy nie jest za późno by zmienić coś w swoim życiu... Krystyna i Piotr są emerytowanymi nauczycielami...