Horyzonty uczuć

Książka „Horyzonty uczuć” autorstwa Doroty Schrammek to bardzo optymistyczna lektura która czytelnik pochłonie w jeden wieczór.  Dzieje się w niej bardzo wiele i te zbiegi okoliczności… Polskie morze to idealne miejsce do rozgrywania losów bohaterów książek.

Matylda główna bohaterka książki jest kobietą po przejściach,prowadzi w Pobierowie swój własny pensjonat wypoczynkowy. Podczas lata w którym dzieje się książka wielu jej gości zmaga się z życiowymi problemami. Słońce, plaża, morze i trudne decyzje – to najważniejsze cechy tej książki.

Powieść Doroty Schrammek to lektura idealna dla każdego czytelnika który lubi powieści obyczajowe, takie które przekazują prawdy życiowe oraz jakieś refleksje.

„…Dorośli mają dwa światy.Jeden pozorny, pokazywany innym i drugi – ten prawdziwy,wewnętrzny…Dla ludzi uśmiech,a serce krwawiące”.

Książkę czytało mi się bardzo lekko i przyjemnie. Jej ogromną zaletą jest prosty styl języka. Nawet nie zauważyłam kiedy skończyłam czytać.

Autorka pięknie oddaje klimat letniego, małego miasteczka, które w czasie wakacji tętni życiem łączy to z bardzo poplątanymi losami ludzkimi.

Bardzo podoba mi się to że autorka przedstawia nam rzeczy ponadczasowe, takie jak: miłość, lęk, samotność, choroby, błędy życiowe. A do tego robi to w bardzo przyjazny sposób. Co ważne i co jeszcze bardzie przybliża książkę czytelnikowi pokazano w niej sytuacje które przydarzają się każdemu a bohaterowie są wyraziści i „tacy swojscy”  możemy ich spotkać w swoi otoczeniu. Każdy z nich wnosi coś do powieści a każdy czytelnik znajdzie tu bohatera z którym może się utożsamiać.

„Horyzontów uczuć” nie da się tak zwyczajnie odłożyć i iść spać bo losy bohaterów będą nas męczyć całą noc dlatego czytamy mimo późnej pory. To bardzo mądra i bardzo ciepła książka.

Zachęcam gorąco do czytania i łyknięcia nadmorskiego klimatu. A ja  z niecierpliwością czekam kiedy zasiądę do kolejnej części która już się ukazała.

Dziękujemy bardzo autorce za egzemplarz książki do recenzji.

Tytuł: Horyzonty uczuć
Autor: Dorota Schrammek
ISBN: 978-83-64312-58-8
Format: 135×210, oprawa miękka ze skrzydełkami, 240 stron
Cena det.: 29,90 zł
Premiera: 10 sierpnia 2015 roku

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Szara Godzina.

Informacje dodatkowe o Horyzonty uczuć:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2015-08-10
ISBN: 978-83-64312-58-8
Dodał/a opinię: Marta Wróbel

Zobacz opinie o książce Horyzonty uczuć

Kup książkę Horyzonty uczuć

Niepełka
Dorota Schrammek0
Okładka ksiązki - Niepełka

Nastoletnia niepełnosprawna Weronika po przeprowadzce do Trzebiatowa na nowo musi budować swój świat. Trafia do klasy, w której prym wiedzie...

Winne Wzgórze. Wiara
Dorota Schrammek0
Okładka ksiązki - Winne Wzgórze. Wiara

Poznajcie hygge po polsku! "Rzucić wszystko i wyjechać" – tą dewizą kierują się ludzie, którzy trafiają do niewielkiej malowniczej...