Kuka Muka i uciekające uszy

Gdzie są moje uszy? Ostatni raz je widziałam, jak czmychały schodami na podwórze. Co ja teraz zrobię? A może je od kogoś pożyczę? Królicze? Za puchate. Słoniowe? Za duże. Małpie? Za włochate. Żadne nie pasują. Ratunku! Czy Kuka Muka odnajdzie swoje uszy? Oto co się może przydarzyć dzieciom, które nie słuchają ani mamy, ani taty, ani nawet babci

Informacje dodatkowe o Kuka Muka i uciekające uszy:

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-08-22
ISBN: 978-83-7420-776-8

Kup książkę Kuka Muka i uciekające uszy

Kuka Muka i uciekające uszy - opinie o książce

Kuka Muka i uciekające uszy to wspaniałe ilustracje, które opowiadają historię Kornelki znacznie lepiej niż jakiekolwiek słowa. Historia dziewczynki, która "traciła słuch" gdy tylko rodzice prosili ją o zrobienie czegoś np. posprzątanie, zjedzenie, grzeczne zachowanie.. To mogłaby być historia każdego z nas, bo każdy w pewnych sytuacjach gubi uszy. Moja córeczka uwielbia moment gdy uszy Kuki Muki odczepiają się od głowy i uciekają w nieznane (zwłaszcza psa w toalecie, który korzysta z ubikacji.. ;) a później pasjami poszukuje malutkich uszu ukrytych na kolorowych stronach. W książce tekst jest trafny i ciekawy, ale dość ubogi. Ilustracje zaś są barwne, dowcipne i dzieje się na nich tak wiele że do tej "chudej" książeczki można wracać wielokrotnie :) To piękne ilustracje opatrzone tekstem ;)
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-09-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Przezabawna książeczka, która niesie również ogromne przesłanie edukacyjne - dzieci powinny słuchać rodziców i dziadków! Na przykładzie sympatycznej, ale i nieznośnej bohaterki mali czytelnicy mają szansę zrozumieć co może się zdarzyć, gdy nie będą grzeczne. To przestroga, napomnienie, ale na szczęście zakończone dobrą radą jak naprawić to, co zepsuliśmy. Twarda oprawa i wesoła okładka to pierwsze na co napotykamy biorąc do ręki książeczkę. A później... jest jeszcze lepiej, bowiem natrafiamy na piękne, barwne ilustracje, które intrygują dziecko każdym detalem, rozśmieszają (pies czytający siedząc na toalecie czy ilustracja z ulicznego rozgardiaszu...), ale należy na nie patrzeć z przymrużeniem oka. Każdy młody czytelnik będzie zachwycony tą pozycją i to nie tylko - jak wskazuje wiek odbiorcy - czteroletni. Moja córa jest niemal sześciolatką a wciąż przegląda i podczytuje, ogląda i zadaje pytania - to idealna pozycja dla żywych i nie zawsze grzecznych dzieci. Może choć w części ta historia czegoś je nauczy? Polecam gorąco! całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/09/lina-zutaute-kuka-muka-i-uciekajace-uszy.html
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Recenzję znajdziecie na moim blogu. Serdecznie zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/kuka-muka-i-skrzat-nielad-oraz-kuka-muka-i-uciekajace-uszy-lina-zutaute/
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2018-10-31, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książek 2018, 12 książek 2018, Mam,

Książka mocno średnia. Pewnie sama nie kupiłabym jej dziecku, gdybyśmy jej nie dostali