Od śmiechu do łez. Jak zrozumieć emocje naszych dzieci

Zrozumieć emocje – swoje i innych – to klucz do szczęśliwego życia. Wielu z nas, rodziców, niestety nie nabyło tej cennej umiejętności w dzieciństwie, przez co czujemy się zagubieni, gdy przychodzi nam radzić sobie z emocjami własnych dzieci. Z pomocą przyjdzie ta książka, dzięki której uczymy się nie tylko rozpoznawać emocje, lecz także odpowiednio na nie reagować. Pełna jest konkretnych przykładów, scenek „z życia” i dialogów pomiędzy rodzicami a dziećmi, praktycznych rad i sugestii, a także testów, ułatwiających samopoznanie i wgląd we własne emocje.

Odbiorcy:
– dorośli, których czasem dopada bezsilność w rodzicielskiej roli – mający trudności w rozpoznawaniu oraz interpretowaniu emocji dziecka,
– rodzice, którzy pragną pomóc dziecku w samodzielnym skutecznym radzeniu sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach (nagana ze strony nauczyciela, utrata ukochanego zwierzęcia),
– dorośli, którzy pragną się uwolnić od popełniania błędów wychowawczych wynikających z powielania negatywnych schematów postępowania własnych rodziców,
– rodzice, opiekunowie, wychowawcy, którzy pragną adekwatnie reagować na emocje dziecka w celu budowania wzajemnego zrozumienia.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– pozwala ocenić własną inteligencję emocjonalną,
– wspiera rodziców w ich wychowawczej roli, pomaga im odkryć ich mocne i słabe strony,
– uczy, jak skutecznie dowartościowywać dziecko i wzmacniać jego poczucie własnej wartości,
– pomaga budować w rodzinie przestrzeń wspólnoty, otwartej komunikacji, wsparcia i miłości.

Informacje dodatkowe o Od śmiechu do łez. Jak zrozumieć emocje naszych dzieci:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-09-14
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7971-326-4

Kup książkę Od śmiechu do łez. Jak zrozumieć emocje naszych dzieci

Od śmiechu do łez. Jak zrozumieć emocje naszych dzieci - opinie o książce