Po szczęście do pracy

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2015-09-09
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788364776397
Liczba stron: 340
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (2 głosów)

Po  szczęście do pracy

 

"Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować."

Konfucjusz

 

Dziesięciu specjalistów: psychoterapeuci, coachowie, prawnik (m.in. Wojciech Eichelberger, Katarzyna Miller, Iwona Firmanty, Tomasz Srebnicki) dzieli się  z czytelnikami wiedzą, jak osiągnąć szczęście w pracy. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu uzyskasz recepty na szczęście w swoim życiu zawodowym. W rozmowach, które odbyli z autorką wskazują Ci: techniki radzenia sobie z emocjami i stresem, techniki przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu oraz techniki związane  z asertywnością.  Wskazówki specjalistów pozwolą Ci zbudować świadomość własnych celów i sprawnie zarządzać swoim czasem.

Książka wskaże Ci właściwą drogę do osiągnięcia szczęścia w życiu zawodowym - niezależnie od tego gdzie pracujesz i jak bogaty jest Twój życiorys zawodowy.

Jeśli praca kojarzy Ci się jedynie z rutyną, wysiłkiem i wynikającym z niego zmęczeniem i często zadajesz sobie pytania:

  • Czy lubię swoją pracę?
  • Czy praca jest dla mnie złem koniecznym?
  • Czy robię to, co robię, bo muszę?
  • Czy dzięki tej pracy mogę się rozwijać?
  • Czemu brak mi wiary we własne siły?

przeczytaj tę książkę.

Beata Pawłowicz - dziennikarka, pisarka, poetka. Po sukcesie poradnika Dekalog szczęścia. Jak się nie dać udawanej radości, ale też nie wpaść w czarną rozpacz postanowiła zająć się tematem szczęścia  w pracy. Związana z magazynem Zwierciadło.

Kup książkę Po szczęście do pracy

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-12-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Odnaleźć szczęście w pracy   Aby być szczęśliwym, trzeba pragnąć, działać i pracować, taki jest porządek przyrody, której życie polega na działaniu – pisał francuski filozof, Paul Holbch. Czy to jednak oznacza, że każda praca uszczęśliwia? Jeśli tak, to skąd biorą się całe rzesze sfrustrowanych, pozbawionych energii ludzi, którzy otwarcie przyznają, że każdy dzień w pracy traktują jak dzień stracony, a nawet jak zesłanie do piekła? Skąd biorą się te kolejki do psychoterapeutów, którzy miesiącami zmagają się z lękami czy oporami swoich pacjentów, szukając przyczyn problemów właśnie w pracy? Skąd biorą się sprawy sądowe o mobbing w pracy? Skąd osoby, które nie wytrzymały presji i próbowały popełnić samobójstwo, które wpadają w różne choroby psychosomatyczne, zasilając szeregi pensjonariuszy szpitali psychiatrycznych i ośrodków leczenia nerwic? A może w pracy nie można szukać szczęścia? Może to leży zupełnie gdzie indziej?   O tym, czym tak naprawdę jest szczęście i czy rzeczywiście jego źródłem może być praca, możemy przeczytać w książce Po szczęście do pracy, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Zwierciadło. Dziesięciu specjalistów – psychoterapeutów, coachów, prawników, lekarzy i publicystów – w rozmowie z Beatą Pawłowicz, dziennikarką związaną z magazynem „Zwierciadło” ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Po szczęście do pracy

Avatar użytkownika - muszkasia
muszkasia
Przeczytane:2016-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, ulubione, 26 książek w 2016,
Jest to moja pierwsza książka jaką zakupiłam za punkty zdobyte na portalu granice.pl. Przyznaję, że naprawdę warto było wydać te punktu za tak wspaniała a zarazem pouczająca książkę! Książka jest dialogiem pomiędzy autorką Beatą Pawłowicz a osobami które osiągnęły sukces zawodowy i są szczęśliwe w swojej pracy. Wszystko to przypomina bardziej luźną rozmowę niż wywiad i nie jest ani trochę nudne. Książka jest przedstawieniem odmiennego punktu widzenia różnych osób. Przeczytałam ją z wielkim zainteresowaniem i radością. A nawet wypróbowałam polecane w niej zadania i ćwiczenia. Z każdą stroną coraz bardziej podobała mi się ta książka, choć muszę przyznać, że nie wszystkie opnie w niej zawarte przypadły mi do gustu (tym lepiej, bo nie można przyjmować takich treści bezkrytycznie). Poruszające jest to, że ci ludzie w wielu sprawach mają "świętą" rację i być może właśnie dzięki tak wielkiej wiedzy i samoświadomości osiągnęli swój zawodowy i prywatny sukces.
Link do opinii
Inne książki autora
Seksownik. Rozmowy spod łóżka
Beata Pawłowicz0
Okładka ksiązki - Seksownik. Rozmowy spod łóżka

Stuprocentowa satysfakcja z życia seksualnego. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak! Katarzyna Miller, znana i lubiana psycholożka oraz psychoterapeutka...

Zdrowo żyć, zdrowo się leczyć. czyli homeopatia dla każdego
Beata Pawłowicz0
Okładka ksiązki - Zdrowo żyć, zdrowo się leczyć. czyli homeopatia dla każdego

Każdy człowiek pragnie znaleźć drogę do zdrowia. Znajdź ją, korzystając z mądrości homeopatii Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, jakie...

Reklamy