Pod ziemią, pod wodą

Nowy, dwustronny album Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Po obrazkowej podróży po lądach, morzach i kulturach świata nadszedł czas na książkową wyprawę do wnętrza ziemi i w głębiny mórz i oceanów.

„Pod ziemią, pod wodą” to naładowana informacjami księga pełna ogromnych ilustracji i szczegółowych przekrojów. Poprowadzą was one w głąb naszej planety, pokazując, co kryje się pod powierzchnią lądów i wód. Będziecie schodzić coraz głębiej i głębiej – od cienkiej warstwy gleby tuż pod stopami do gorącego jądra Ziemi, od skąpanych w słońcu raf koralowych do pogrążonego w ciemności i chłodzie najgłębszego miejsca oceanów.

Znajdziecie tam zwierzęta żyjące pod ziemią i dziwne głębinowe stworzenia, najgłębiej sięgające korzenie i plątaniny podziemnych rur, sensacyjne wykopaliska i skamieniałe kości dinozaurów. Zajrzycie do podziemnych nor i norek, zapuścicie się w labirynty jaskiń i zjedziecie na dno najgłębszej kopalni świata. Wypróbujecie zabytkowe okręty podwodne, zanurkujecie w podmorskiej studni i odwiedzicie wrak Titanica. Odkryjecie tajemnice podziemnego i podwodnego świata.

Części „Pod ziemią” i „Pod wodą” zaczynają się po przeciwnych stronach książki, by spotkać się w środku, na rozkładówce poświęconej jądru Ziemi.

Informacje dodatkowe o Pod ziemią, pod wodą:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2015-05-20
ISBN: 978-83-63696-54-2

Kup książkę Pod ziemią, pod wodą

Pod ziemią, pod wodą - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-01-28, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Interesujący pomysł na książkę, choć widać, że w "wodnej" części autorzy musieli się zdrowo wysilić, by zachować objętość ciekawostek i informacji ;) Pozycja może działać na wyobraźnię młodego odkrywcy i może być czymś do czego się wraca, by coś sprawdzić lub jeszcze raz obejrzeć ilustracje.

Podziemnik
Aleksandra i Daniel Mizielińscy0
Okładka ksiązki - Podziemnik

Blok pełen twórczych zadań rysunkowych dla młodych odkrywców. Ciąg dalszy podziemnej przygody zapoczątkowanej książką „Pod ziemią, pod wodą”...

Podwodnik
Aleksandra i Daniel Mizielińscy0
Okładka ksiązki - Podwodnik

Blok pełen twórczych zadań rysunkowych dla młodych odkrywców. Ciąg dalszy podwodnej przygody zapoczątkowanej książką „Pod ziemią, pod wodą”...