Święte gry

Mistrzowski thiller okrzyknięty hinduską wersją "Ojca chrzestnego" i obsypany wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Epicka opowieść o przyjaźni i zdradzie, przemocy i wielkiej miłości oraz współczesnym Bombaju - mieście kruchym, fascynującym, brutalnym i tonącym w złowrogiej mgle. "Święte gry" to jedna z tych książek, króre po prostu szkoda kończyć, wiedząc, że oznacza to kres przyjemności wracania do niej każdego dnia.

Informacje dodatkowe o Święte gry:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7508-052-0

Kup książkę Święte gry

Święte gry - opinie o książce

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2019-04-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

Świetna książka obrazująca indyjski światek policji, mafii i zwykłych ludzi. W skrócie ją opisując do detektyw Sartadź Singh bada przyczyny popełnienia sampbójstwa w przeciwatomowych schronie jednego ze slynnych gangsterów indyjskiej mafii Ganeśa Gaitonde, który jest tam legendą. Książka bogata jest w wiele wątków pobocznych, jest ich tyle, że nie da się w kilku zdaniach opowiedzieć, w końcu książka liczy sobie ponad 900 stron dobrej literatury. Mamy tu opowieści o dzieciństwie policjanta Sartadźa Singha, jego pracy, jego przyjaźni z Katekarem, jest też osobny rozdział na temat dzieciństwa matki Sartadźa, wzmianki na temat jego nieudanego małżeństwa, o relacja i ukladach w policji. Mamy opowieści o dzieciństwie, o dojściu do władzy Ganeśa Gaitondego, jego wspólpracy z Paritoszem, Guru-dźi i Dżodżo, jego małżeństwie, pobytach w więzieniach a przede wszystkim o tym jak stał się legendą, gangsterem budzącym postrach nawet w więzieniu, o jego walce z Sulejmanem Isą. Oprócz watków biograficznym głównych bohaterów mamy także sprawy policyjne, szantaż kochanki pilota czy kilku morderstw. Książka jest bogata w wiedzę na temat  indyjskiej społeczności, jak wyglądają mieszkania i ich życie, różnego rodzaju wierzenia.  To książka na temat zupełnie innej kultury, odmiennej niż naszej europejskiej i zapada na długo w pamięci.