Twórcza partnerka

Czy życie małżeńskie może być fascynującą, pełną pasji przygodą?

Być twórczą partnerką swego męża, jego najlepszą przyjaciółką i niezastąpioną pomocą, a równocześnie nie zaniedbać rozwoju osobistego, własnych pasji, pracy zawodowej – to poważne wyzwania dla współczesnej kobiety. Czy potrafimy pogodzić te role? Czy chcemy szukać nowych rozwiązań różnych sytuacji, które niesie życie?

Linda Dillow znakomicie prezentuje obraz małżeństwa, podnosząc rolę żony i matki do poziomu pełnego godności i znaczenia. W praktycznych przykładach, z dużą dozą poczucia humoru, podsuwa kobietom twórcze pomysły, które mogą wprowadzić w życie małżeńskie i rodzinne pełnię pasji, radości i zadowolenia.

Informacje dodatkowe o Twórcza partnerka:

Wydawnictwo: KOINONIA
Data wydania: 2013-01-25
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Twórcza partnerka

Twórcza partnerka - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk
Przeczytane:2019-03-10,

Linda Dillow wprowadziła mnie w zdumienie. Jej książka „Twórcza partnerka” wyglądała na zwykły poradnik, jakich wiele. Pokazała mi jednak rzeczy, których się nie spodziewałam.
Autorka jest żoną, matką, babcią. Prowadzi warsztaty i konsultacje dla kobiet, a ta publikacja to kompendium jej nauczania.
Pozycja składa się z 11 rozdziałów, które są ze sobą logicznie powiązane – warto czytać je pokolei. Na końcu każdego rozdziału znajduje się propozycja studium biblijnego – do pracy indywidualnej bądź grupowej, co nadaje tej publikacji bardzo wyrazisty charakter. Czytelniczka otrzymuje nie tylko teorię, ale i narzędzia do tego jak wprowadzić ją w życie.

Pamiętaj, że to studium ma ci pomóc być bardziej podobną do Jezusa Chrystusa i stawać się lepszą żoną. Str.28

Czytając tę książkę miałam wrażenie, że jestem prowadzona za rękę i uczona jak być twórczą – czyli budzącą życie i rozwój. Autorka zaczyna historię od opowieści o podróży poślubnej – śmiałam się przy niej, choć sama nie chciałabym by spotykały mnie takie przygody. Przechodzi do tego jaki jest wzór kobiety (godna zaufania, pracowita, zorganizowana, kochającą i piękną – Linda Dillow opiera te rozważania na Pieśni nad Pieśniami). Mówi o potrzebie przemiany samej siebie, priorytetach (czy zawsze pamiętasz, że pierwszy jest Bóg?), o tym by stać zawsze po stronie męża, współpracować z nim (a nie walczyć o swoją rację, nawet jeśli słuszność jest po naszej stronie). Autorka sięga także do tajemnic życia intymnego w małżeństwie – pisze wprost, ale bardzo kulturalnie i ze smakiem. Porusza wiele wątków, które prowadzą do jednego – przemiany serca kobiety. Dlaczego to kobieta ma się zmieniać? Ponieważ przy kochającej i mądrej żonie ma szansę zmienić się również mąż – co autorka uzasadnia i pokazuje wiele przykładów z życia własnego i ludzi, których spotkała na swojej drodze.

Czy jesteś zakochana w swoim mężu? Och, wiem, że go kochasz. Jest blisko ciebie już od dawna i jesteś do niego przywiązana. Ale czy jesteś w nim zakochana? Kiedy ostatni raz twoje serce zaczęło bić mocniej na jego widok? Nikt nie lubi być traktowany jako „coś oczywistego”. Str.185

Lektura tej książki bardzo mnie dotykała. O wielu rzeczach z pozoru wiem. Postawienie siebie jednak w konkretnej sytuacji pokazywało, że nie zawsze widzę i wiem wszystko.
Zdziwiłam się bardzo swoją postawą, gdy kilka dni temu znajoma opowiada mi o swoim narzeczonym. Mówiła o nim źle skarżąc się, że musi podejmować za niego różne decyzje. W moim sercu zawrzało. Powiedziałam jej o książce i o tym jak moim zdaniem powinna się teraz zachować. Mimo, że sama o to zapytała, widziałam, że zaskoczyła ją moja odpowiedź. Oddać wszystko w ręce mężczyzny i modlić się by podjął dobrą decyzję? – otóż to! My, kobiety, tak bardzo zatroskane, zapominamy często kto w rodzinie ma być jej głową.

W każdym małżeństwie, w życiu każdego człowieka są trudne sytuacje. Musimy wtedy dokonywać wyborów. Kiedy nadchodzą trudne chwile, możemy zacisnąć pięści i obrażeni walczyć ze złością lub też powierzyć całą sytuację Bogu i zaufać Mu, że spowoduje, by ze złej sytuacji wyniknęło dobro. Pierwsza postawa prowadzi do niezadowolenia i frustracji. Druga przynosi owoce Ducha – miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, łagodność i opanowanie. Str.213

Jak kształtowałyby się relacje pomiędzy tobą, mężem i dziećmi, gdybyś otwierała usta jedynie po to, by mówić mądrze, gdyby twój język wyrażał tylko dobro? Czy kiedykolwiek zauważyłaś różnicę w intonacji twojego głosu, gdy porównujesz sposób, w jaki zwracasz się do swoich przyjaciół, za sposobem komunikowania się w kręgu rodziny? Łatwo jest dać znajomym to, co najlepsze, a dla domowników pozostawić resztki. Str.23

Polecam tę lekturę każdej kobiecie, która poważnie traktuje swoje małżeństwo i człowieka, któremu powierzyła siebie i swoją rodzinę. Choć książka może odstraszać tym, że skupia się wyłącznie na kobiecie – zaufaj jednak, że prawdą jest to, że najlepiej zmieniać świat od siebie. Bycie twórczą i kochającą sprawia, że szczęście dotyka wszystkich wokół.

Avatar użytkownika - mosiek
mosiek
Przeczytane:2013-05-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
To może być bardzo dobry poradnik dla żon - chrześcijanek, chcących ulepszyć swoje życie małżeńskie. Ja nie mam męża, więc nie wiem, na ile przydatny, jednak z pewnością nie można uznać tej książki za banalną. Kilka razy pojawia się rozdział "Studium Biblijne", więc trzeba mieć pod ręką Pismo Święte, żeby wyszukać odpowiednich wersetów. Wymaga to od czytelnika trochę wysiłku, nie mamy wszystkiego na podanego na tacy. Poczułam się zachęcona do przeanalizowania niektórych spraw.
Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2013-03-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Genialna! pomaga stać się żoną pełną pasji i wyrozumiałości! Człowiek nagle zdaje sobie sprawę do czego został stworzony i przestaje się temu opierać.
Avatar użytkownika - czytelniczka22
czytelniczka22
Przeczytane:2013-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - redaktor
redaktor
Przeczytane:2013-03-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
Jaką żoną jestem?
Linda Dillow0
Okładka ksiązki - Jaką żoną jestem?

W książce Jaką żoną jestem? Linda Dillow stawia przed tobą wyzwanie, by zadać samej sobie ryzykowne pytanie: - Co czuje mój mąż, mając mnie za żonę...

Ukojone serce. Podróż kobiety do pełni zaufania
Linda Dillow0
Okładka ksiązki - Ukojone serce. Podróż kobiety do pełni zaufania

Odkryj tajemnicę radości i wewnętrznego pokoju. Większość z nas warunkuje swoje poczucie zadowolenia okolicznościami, uzależnia je od własnych uczuć czy...