W drodze

Młody pisarz Sal Paradise w towarzystwie przyjaciela i nieobliczalnego włóczęgi, Deana Moriarty'ego, rusza w szaleńczą wyprawę po Ameryce. Podróżując autostopem i jeżdżąc kradzionymi samochodami, szukają przygód, narkotyków, alkoholu i wolnej miłości. Ich wędrówka jest spełnieniem marzenia całej generacji, wyzwaniem rzuconym obłudnej obyczajowości powojennej Ameryki.

W drodze to legendarny manifest bitników, najważniejsze - obok Nagiego lunchu Burroughsa i Skowytu Ginsberga - dzieło w literackim dorobku pokolenia, utwór, w którym pod pseudonimami pojawiają się wszyscy najważniejsi przedstawiciele beat generation. Ta na poły autobiograficzna książka, która uczyniła Kerouaca sławnym, jest porywającą, ekstatyczną przygodą - taką jak opisana w niej podróż.

Informacje dodatkowe o W drodze:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2012-08-29
ISBN: 978-83-7747-782-3

Kup książkę W drodze

W drodze - opinie o książce

Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2014-09-30, Ocena: 3, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Przeczytałam tylko 100 stron, więcej nie dałam rady.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-11-06,
Sztandarowe dzieło ruchu beat generation. Jack Kerouac i jego genialny, prosty ale i oryginalny styl pisania przenosi nas w podróż przez całe Stany i to nie raz ; ) Parne, zapchane kluby w których gra bebop jazz (przepięknie opisywany), pijackie włóczenie się po mieście, podróżowanie wraz z trampami w pociągach towarowych, szukanie miłości, szukanie siebie w tym zwariowanym świecie... Wiele można o tej książce napisać. Mnóstwo nazwisk i miejsc się przez nią przewija, z czasem trudno to ogarnąć - ale taki jest Jack. Opisuje wszystko co widział i każdego, z kim się spotkał. Kultowa przez duże K.
Avatar użytkownika - mosiek
mosiek
Przeczytane:2013-07-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Czytając, miałam ochotę ruszyć w drogę, zaznać szaleństwa, rzucić wszystko. To tak jakby spełnienie marzenia, na którego realizację w realnym świecie nie starczyłoby mi odwagi.
Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2020-10-21, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Jedna z tych ksiazek,ktore wypada znac aby miec jakiekolwiek pojecie o tym,czym byl ruch bitnikow. Niezly styl narracji,ale dla wielu osob powiesc moze byc rozczarowujaca-wszystko kreci sie wokol tych samych tematow i nie ma .szybkiego biegu wydarzen

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-07-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 2023, E-booki, Literatura piękna,
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2014-09-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Mistrzowie prozy. Mój brat ocean
Jack Kerouac0
Okładka ksiązki - Mistrzowie prozy. Mój brat ocean

,,Mój brat ocean" jest młodzieńczą, nigdy wcześniej niepublikowaną powieścią Jacka Kerouaca (1922-1969). W 1942 roku pisarz odbył rejs na jako marynarz...

Włóczędzy Dharmy
Jack Kerouac 0
Okładka ksiązki - Włóczędzy Dharmy

Ray Smith i Japhy Ryder, zapaleni buddyści, uczestniczą w życiu bohemy artystycznej San Francisco. Jednak maratony pijaństwa, poetyckie jam sessions, tworzenie...