Profesor X nie żyje! Alternatywny świat, który powstał w następstwie tej tragedii, jest mroczną dystopią rządzoną przez wiecznego Apocalypse'a i jego akolitów. Liczy się w nim jedynie przetrwanie najsilniejszych mutantów, ludzkość zaś skazana jest na wyginięcie.

X-Men nie zamierzają się jednak poddać. Ich przywódca - Magneto - wierzy, że uda mu się przywrócić pierwotną rzeczywistość, jeśli tylko członkowie drużyny zgromadzą wszystkie elementy jego szalonego planu... nawet kosztem ich własnego życia! Co więcej, kiedy w szeregach Apocalypse'a pojawia się zdrajca, wydaje się, że X-Men zyskali przewagę, o której wcześniej nie śnili. Lecz nawet sukces, jakim okazał się wielki przerzut niedobitków ludzkości z Ameryki do Europy, w mgnieniu oka staje się odległym wspomnieniem, gdy szalony despota postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i przypuścić niszczący atak na bazę buntowniczych mutantów.

ERA APOCALYPSE'A: WOJNA to przedostatni tom przełomowej dla uniwersum mutantów historii z lat dziewięćdziesiątych i prawdziwa wizytówka największych talentów pracujących w amerykańskiej branży komiksowej tamtych lat.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach X-Man #2, X-Calibre #3, Factor X #3, The Astonishing X-Men #3, The Amazing X-Men #3, X-Man #3, Weapon X #3, Generation Next #3 oraz Gambit and the X-Ternals #3.

Informacje dodatkowe o :

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-10-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

ERA APOCALYPSE'A TRWA

Jeśli miałbym wybrać moją ulubioną erę komiksów o X-Men, bez dwóch zdań byłyby to lata 90. XX wieku. Lata, gdy na rynku ukazywało się multum różnych serii, nad którymi władzę starał się trzymać Chris Claremont, który dekadę wcześniej przywrócił przygodom Mutantów świetność i wyniósł na wyżyny, a szata graficzna do dziś pozostaje niepobita. To wtedy też powstał największy x-menowy event, ukazująca się od pewnego czasu ,,Era Apocalypse'a". Czy jest to wybitna opowieść? Nie, ale na pewno warta jest poznania, bo to interesująca, ciekawa klimatem i dość różnorodna historia stricte rozrywkowa, która oferuje nam równie wiele akcji, co tekstu.

W świecie po śmierci Xaviera, gdzie odmieniona rzeczywistość stała się domeną Apocalypse'a, mutanci pod przywództwem Magneto starają się zyskać przewagę nad wrogiem. Teraz, gdy powróciły wspomnienia o poprzednim życiu, a u Apocalypse'a pojawia się zdrajca, wszystko wydaje się zbliżać do szczęśliwego finału. Ale czy to może się udać?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Top model. Moda i styl
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Top model. Moda i styl

Seria książek dla dziewczyn małych i dużych, które lubią rysować, interesują się modą albo marzą o tym, żeby zostać projektantką lub stylistką. W...

Oficjalny przewodnik Fortnite. Gdzie jest Jonesy? Polowanie na łupy
praca zbiorowa 0
Okładka ksiązki - Oficjalny przewodnik Fortnite. Gdzie jest Jonesy? Polowanie na łupy

Czy godziny gry w Fortnite udoskonaliły twoje umiejętności polowania i plądrowania? Dzięki oficjalnemu przewodnikowi od Epic Games możesz przetestować...