10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców

Mimo że rodzice pragną jak najlepiej wychować swoje dzieci, czasem popełniają poważne błędy wychowawcze. Autor w bardzo przystępny sposób opisuje metody radzenia sobie w trudnych sytuacjach związanych z rodzicielstwem i pisze o prawach najważniejszych: jak kochać dzieci takimi, jakie są; w jaki sposób ustrzec się przed realizowaniem poprzez nie własnych marzeń; jak rozmawiać i słuchać; w jaki sposób mądrze zaprzyjaźnić się z własnym dzieckiem, nie tracąc autorytetu rodzica. Dzięki przykładowym d

Informacje dodatkowe o 10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 978-83-7489-098-4

Kup książkę 10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców

10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców - opinie o książce

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Poradnik dla rodziców. "Rodzicem się nie jest. Rodzicem się staje przez to co robisz." Ten poradnik to wstęp do wychowania dziecka/ dzieci. Zazwyczaj kiedy jesteśmy w ciąży ( głównie piszę do Mam, chociaż książka dedykowana jest po równo do mamy i taty) czytamy wszystko co jej dotyczy i stajemy się teoretycznymi specjalistami w dziedzinie rozwoju płodu, porodu, połogu i troskliwej opieki nad maleństwem przynajmniej w pierwszych miesiącach jego życia. Uważamy, że potem, to już z górki. Ale bywa inaczej. Warto więc zawczasu zaopatrzyć się w nie jeden poradnik dla rodziców, który będzie dla nas dobrym drogowskazem. Jako taki mogę szczerze polecieć tą książkę. Poradnik jest zgodny z kanonami psychologii i pedagogiki. Nie znajdziecie w niej udziwnionych i manipulatorskich pomysłów, metod na wychowanie swojej pociechy. Jak dla mnie ma formę podręcznika z ćwiczeniami/ samouczka z testami sprawdzającymi zasób przyswojonej wiedzy. Każdy rozdział to: - przedstawienie problemu na przykładach z doświadczenia Autora i jego klientów - pokazanie pozytywnego zachowania na przykładzie - wyszczególnienie najważniejszego przekazu w ramce, obok tekstu - wytłuszczenie słów kluczowych, które łatwo wypatrzeć szukając konkretnych informacji - Autor pisze z empatią i wyrozumiałością wobec naszej niedoskonałości - na końcu rozdziału pojawia się skrót rozdziału ( jednak, aby go zrozumieć trzeba przeczytać rozdział) - po każdym rozdziale natrafimy na "Test sprawdzający" ( test wyboru) zdobytą wiedzą z danej partii materiału i odpowiedzi do niego. Polecam rodzicom małych dzieci, choć w książce w większości poświęcono uwagę problemom wychowawczym pojawiającym się w wieku dojrzewania dziecka. Nie wątpię, że po poradnik sięgną ci, gotowi na samokrytykę i pozytywne zmiany. Dowiecie się jak dziecka nie "zepsuć" nadgorliwością, jak z nim się komunikować, jak dyscyplinować rozważnie. Mnie jednak zdziwiło stwierdzenie wprost, że nie powinniśmy być przyjaciółmi naszego dziecka, a rodzicami, którzy mają za zadanie pomóc mu usamodzielnić się, rozwinąć, dojrzeć. Ta książka w subtelny sposób ociera się o poważne problemy wychowawcze i jest bardzo wartościowym materiałem do nauki i dobrej zmiany w naszej rodzinie.
Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2015-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek_2015,
Czy moja pochwała może wpłynąć negatywnie na dziecko? Czy nieświadomie mogę prowokować jego zachowania? Takich i kilka innych pytań można by tworzyć jako recenzję powyższej pozycji. Doskonałe ujęcie wyższej psychologii wychowania dziecka, które wydawać nam się mogą podstawą. Codziennie kierujemy do kogoś słowa. Nie zastanawiamy się jednak, jaką treść w rzeczywistości przekazujemy. Autor przedstawia 10 błędów popełnianych przez rodziców. Podkreśla jednak przez "dobrych rodziców". Dlaczego? Bo dla każdego z nas te błędy są normą. Stosujemy je na co dzień. Z przekonaniem, że chcemy dobrze.
10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców
Kevin Steede0
Okładka ksiązki - 10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców

Mimo że rodzice pragną jak najlepiej wychować swoje dzieci, czasem popełniają poważne błędy wychowawcze. Kevin Steede w tym mądrym i praktycznym poradniku...