100 Naboi, tom 2

W drugim tomie nagradzanej serii 100 naboi agent Graves nadal oferuje skrzywdzonym ludziom możliwość dokonania bezkarnej zemsty. Odsłaniają się kolejne elementy tajemnicy Minutemanów i organizacji, która za nimi stoi, a pan Branch rozwija swoje teorie spiskowe. Coraz wyraźniej zarysowuje się konflikt między Gravesem a jego mocodawcami z Trustu.

Jednym z ludzi, którym agent wręczył aktówkę z zapasem 100 naboi i niemożliwym do namierzenia pistoletem, jest Milo Garret, prywatny detektyw cierpiący na powypadkową amnezję. Ten tajemniczy człowiek z zabandażowaną twarzą prowadzi sprawę, która zbliża go do mrocznego świata Trustu, a zarazem poszukuje odpowiedzi na pytanie, kim jest i skąd ma aktówkę.

Autorami 100 naboi są mistrzowie komiksu amerykańskiego, obaj wyróżnieni Nagrodą Eisnera: Brian Azzarello (Wonder Woman, Joker, Strażnicy - Początek) i Eduardo Risso (Batman - Rozbite miasto, Strażnicy - Początek, Dark Knight: A True Batman Story).

Komiks dla dorosłych.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-03-10,

JAK „SIN CITY”

Jeżeli jakiś komiks ma na okładce logo Vertigo, każdy miłośnik opowieści graficznych wie, co czeka na niego w środku. Dojrzałe, mocne, przeznaczone dla dorosłych historie, które przede wszystkim niemal zawsze prezentują rewelacyjny poziom. "100 naboi", opus magnum duetu Azzarello / Risso, należy do najlepszych z nich. Genialna w swej prostocie, doskonale poprowadzona i obłędnie zilustrowana (nie sugerujcie się okładką, środek jest o niebo lepszy) seria, nieprzerwanie zachwyca i stanowi jedno z najlepszych dzieł w historii komiksu w ogóle.

Każdy z nas był w sytuacji, w której chciał się na kimś zemścić, ale co by zrobił gdyby rzeczywiście mógł tego dokonać? I to w sposób ostateczny? Pewien mężczyzna przedstawiający się jako agent Graves daje ludziom taką możliwość – a dokładniej broń, tytułowe sto naboi, informacje na temat osób, które zrujnowały im życie i gwarancję, że nie poniosą żadnych konsekwencji. Kim jednak tak naprawdę jest? I jakie cele przyświecają jego krucjacie? To starają się zrozumieć jego dawni towarzysze. Shepherd spotyka się z Benito by omówić sytuację. Graves nie powinien żyć, ale żyje. Nikt nie wie o co mu chodzi, a obaj mają podzielone zdania na temat tego, jak powinni postąpić. Czy lepiej znów spróbować go wyeliminować, czy może poczekać na rozwój wypadków i odkryć dzięki temu jego motywy?

Całość mojej recenzji na blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/06/100-naboi-tom-2-brian-azzarello-eduardo.html

Strażnicy. Komediant. Rorschach, tom 2
Brian Azzarello0
Okładka ksiązki - Strażnicy.  Komediant. Rorschach, tom 2

Drugi tom z serii STRAŻNICY - POCZĄTEK, czyli czterech prequeli do Strażników, największego bestsellera wszech czasów z gatunku powieści graficznej! Ten...

Hellblazer, tom 1
Brian Azzarello0
Okładka ksiązki - Hellblazer, tom 1

Pierwsza część opowieści o Johnie Constantinie autorstwa Briana Azzarello. Głównym bohaterem jest parający się magią Anglik, który wikła...