100 wesel i zaginięcie

Wydawnictwo: Czarna Dama
Data wydania: 2021-04-22
ISBN: 978-83-66375-80-2

Tom 2 cyklu Emilia Brzeska na tropie

Najpierw kwiaty, potem wiersze, wreszcie… śmierć. Gdy Emilia Brzeska robiła zdjęcia na setnym weselu w swojej karierze nie sądziła, że jej przyjaciółka, uczestnicząca w imprezie, tej samej nocy zaginie bez śladu. Poszukiwania Natalii nie przynoszą rezultatu, a wkrótce zostaje znalezione ciało innej dziewczyny. Wiele wskazuje na to, że za zbrodnią stoi tajemniczy adorator Natalii – i że tym razem na jego celowniku znalazła się sama Emilia…

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę 100 wesel i zaginięcie

Opinie o książce - 100 wesel i zaginięcie

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2021-05-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2021 roku, Kryminały,
W powieściach kryminalnych zdarza się, że bohaterowie prowadzą - równolegle z policją - śledztwa „na własną rękę”. Niektórzy autorzy uciekają w takich publikacjach do konwencji żartobliwej, tworząc tym samym komedie kryminalne. Inni - prezentują sprawy w sposób jak najbardziej poważny i daleki od dowcipu. Tę drugą drogę wybrała Magdalena Kubasiewicz w serii kryminalnej „Emilia Brzeska na tropie”. W tomie drugim, „100 wesel i zaginięcie” fotografka Emilia znowu wikła się w śledztwo dotyczące sprawy, która swoje źródła ma w jednej z weselnych imprez. Przyjaciółka fotografki, Natalia, po kłótni ze swoim chłopakiem wychodzi z wesela z zamiarem dotarcia do domu. Jednak w mieszkaniu się nie pojawia. Przyjaciele dziewczyny martwią się o Natalię i zgłaszają zaginięcie na policję. Jej chłopak usilnie jednak twierdzi, że dziewczyna uciekła, bo podobne sytuacje zdarzały się jej wcześniej. Emilia w przerwach między kolejnymi sesjami zdjęciowymi, weselami i obróbką fotografii próbuje odszukać przyjaciółkę. Z biegiem czasu trafia na kolejne ślady sugerujące, że ktoś maczał palce w zaginięciu dziewczyny. Sprawa nabiera tempa, a emocje kumulują się, gdy okazuje się, że za Emilią podąża stalker, który może mieć coś wspólnego z zaginięciem Natalii. „100 wesel i zaginięcie” to kolejna odsłona świetnie zapowiadającej ...

Jest to drugi tom detektywistycznych przygód Emilki. Ta młoda fotografka próbuje wyjaśnić sprawę zaginięcie swojej przyjaciółki.

Autorka w lekki i przyjemny sposób prowadzi czytelnika przez tą opowieść. Jednak słowo lekko nie oznacza komedii. Tej tutaj nie znajdziecie.
Dostaniecie natomiast śledztwo Emilki oraz ciekawie rozbudowane wątki obyczajowe.

Miałam przyjemność czytać część pierwszą i z wielką radością ponownie weszłam w ten świat. Nie ma tu krwawych morderstw, zagryzania paznokci ze stresu. Jest za to ciekawa fabuła, świetny styl... Po drugim tomie mogę chyba stwierdzić, że z bohaterką zdecydowanie się polubiłam.

@magdalena_kubasiewicz ma swój styl i jeśli przypadnie on Wam do gustu to kolejne książki nie wzbudzą rozczarowania a wręcz przeciwnie. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że mamy książkę obyczajową z wątkiem kryminalnym. Ponieważ mimo tego, że wszystko toczy się wokół zaginięcia to jednak niezwykle ważna jest cała resztą.
Autorka daje nam możliwość coraz lepszego poznawania Emilki oraz osób z jej otoczenia.

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama

100 wesel i pogrzeb" to drugi tom serii "Emilia Brzeska na tropie". Miałam przyjemność poznać bohaterkę w pierwszej części. Kobieta nadal zajmuje się fotografią ślubną. Każdy ślub, wesele i sesja z narzeczonymi to dla niej wyzwanie. Zależy jej, żeby klienci, a szczególnie przyszłe panny młode były zadowolone z jej pracy. W końcu ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, a pamiątka w postaci zdjęć, pozostaje z nami na lata.

Emilia chce brać dużo zleceń i szybko uzbierać pieniądze na własne mieszkanie. W trakcie spotkania z przyjaciółkami, dostaje propozycję pracy. Ma robić zdjęcia na setnym weselu. Kobieta ma złe przeczucie, bo przypomina sobie, co stało się, gdy dostała zlecenie numer pięćdziesiąt. I tu polecam Wam, sięgnąć po pierwszy tom "50 wesel i pogrzeb", jeśli go jeszcze nie czytaliście.

W czasie setnej imprezy, znika jej przyjaciółka Natalia. Poszukiwania nic nie dają, a nieco później zostaje znalezione ciało, innej młodej dziewczyny.

Czy po Krakowie grasuje seryjny morderca? Dlaczego giną kolejne kobiety? Czy Emilii coś grozi?

Młoda fotografka, próbuje dowiedzieć się, dlaczego jej przyjaciółka zaginęła? Czy miała jakiś wrogów, a może miała wypadek? Czas ucieka, każda minuta się liczy. Na szczęście Emilka może liczyć na pomoc Kacpra Złotego, który pracuje w policji. Mężczyzna ostrzega ją, że nie powinna wikłać się w śledztwo.

W książce bardzo ciekawie został opisany wątek "stalkingu". Człowiek czuje się zagrożony, osaczony, niepokój towarzyszy mu prawie cały czas. Staje się czujny i boi się o swoje bezpieczeństwo i życie.

"100 wesel i zaginięcie" to książka w moim klimacie. Bardzo lubię razem z bohaterami łączyć ze sobą wątki i tropić mordercę, choć nie zawsze mi się to udaje.

Emila to zwyczajna dziewczyna, którą bardzo polubiłam. Wokół niej dzieją się dziwne rzeczy, a ona chce dojść do prawdy. Ma dobrą pamięć, zwraca uwagę na szczegóły i umie łączyć fakty.

Powieść "100 wesel i zaginięcie" została napisana lekkim i zgrabnym stylem. Nie było w niej morza krwi, dosadnych opisów trupów i zbrodni. Dlatego mogę napisać, że książkę czytałam z wielką przyjemnością. Szybko domyśliłam się zakończenia, ale i tak świetnie się przy niej bawiłam.

„100 WESEL I ZAGINIĘCIE”

Małgorzata Kubasiewicz Wydawnictwo Czarna Dama

Uwielbiam wciągające kryminały, „100 wesel i zaginięcie” do nich należy. Nie mogłam oderwać się od czytania. To moje drugie spotkanie z niesamowitą Emilią Brzeską.
Główna bohaterka uwielbia robić zdjęcia. Jest fotografką. Robi zdjęcia na ślubach i weselach. Na kolejnym ślubie znika jej przyjaciółka Natalia. Nikt z gości weselnych nie wie gdzie ona jest. Emilia postanowiła odnaleźć swoją najlepszą przyjaciółkę. Czy jej się to uda? Po jakimś czasie zostają znalezione zwłoki. Wszyscy myśleli, że to Natalia. Dziewczyna była do niej bardzo podobna. O co tu chodzi? Ktoś poluje na dziewczyny. Czy Emilka będzie kolejną ofiarą?
Powieść, która trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Ten tom jest bardzo emocjonujący. Barwna główna bohaterka, która ma żyłkę detektywistyczną. Może minęła się z powołaniem. Razem z Emilką szukamy jej przyjaciółki Natalii. Wartka akcja. Dobrze rozbudowana fabuła. Idealna powieść na wieczór. I to zaskoczenie pod koniec książki. To jest to co uwielbiam w dobrych powieściach.
Jeżeli nie czytaliście pierwszego tomu „50 wesel i pogrzeb” radzę szybko nadrobić. Oczywiście obie części można czytać osobno (nie po kolei), jednak dla lepszego zrozumienia postępowania głównej bohaterki polecam zacząć od 1 tomu.
Wielkie brawa dla autorki. Stworzyła niesamowite dzieło. Już się nie mogę doczekać kolejnej części – o ile taka powstanie.
Moja ocena 10/10

Wiedźma Jego Królewskiej Mości
Magdalena Kubasiewicz0
Okładka ksiązki - Wiedźma Jego Królewskiej Mości

Sara Weronika Sokalska wyszła zwycięsko z konfrontacji z Nocnym Królem i Mistrzem Twardowskim. Nawet jej najwięksi wrogowie otwarcie nie kwestionują...

50 wesel i pogrzeb
Magdalena Kubasiewicz0
Okładka ksiązki - 50 wesel i pogrzeb

Była biała suknia, huczne wesele, a na końcu... padł trup. Monikę, świeżo upieczoną pannę młodą, znaleziono martwą w wannie w kilka godzin po ślubie....

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska