Okładka książki - 111 najbardziej szalonych eksperymentów

111 najbardziej szalonych eksperymentów

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2009-03-24
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788376480893
Liczba stron: 220
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

111 inspiracji dla niespokojnych umysłów.

Książka przedstawia niesamowite historie 111 eksperymentów, zaczynając od 1304 roku, a kończąc na 2003. Eksperymenty opisane są krótko i zabawnie - ilustrowane rysunkami. Każdy rozdział zawiera: opis i okoliczności eksperymentu, wnioski, krótkie informacje o wpływie tego eksperymentu na innych naukowców i działy nauki.

Czytelnicy tej książki sami się przekonają, że przystąpić do eksperymentu, to tak jak pójść na wojnę - przy pierwszym kontakcie z wrogiem wszelkie plany biorą w łeb.

Autor z niesłychanym humorem opisuje eksperymenty, które doprowadzały do rozpadu małżeństwa bądź też rujnowały karierę, eksperymenty, które trafiły na nagłówki gazet, a także takie, które funkcjonują w świadomości społecznej, choć w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Książka ta bawi, uczy, inspiruje, podpowiada tematy do ciekawych dyskusji i własnych eksperymentów.

Kup książkę 111 najbardziej szalonych eksperymentów

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:,
Jeśli potrzeba jest matką wynalazków, to z pewnością ciekawość jest matką eksperymentów. W ten sposób może czytelnik wytłumaczyć sobie powody przeprowadzania często dość ekscentrycznych i niebezpiecznych doświadczeń, których opisy zebrane zostały w książce Reto U. Schneidera „111 najbardziej szalonych eksperymentów”. Opublikowane przez redaktora sprawozdania z przeprowadzonych doświadczeń są często zabawne i absurdalne, jednak wśród tych z gatunku raczej lekkich pojawiają się także relacje całkowicie poważne, a czasami nawet – przerażające. Wszystkie jednak działania i kroki, jak przekona się czytelnik,  naukowcy podejmowali w celu odkrycia niezbadanych rejonów nauki oraz dojścia do prawdy. Książka Reto U. Schneidera jest zbiorem ekscentrycznych eksperymentów, które przez lata trafiały do redaktora jednego z najpopularniejszych szwajcarskich magazynów informacyjnych, a które nigdy wcześniej nie zostały opublikowane z racji swojej absurdalności. „111 najbardziej szalonych eksperymentów” jest zatem książką niebanalną, pełną inspiracji dla wszystkich pragnących poznać prawdy rządzące Wszechświatem. Opisywane w publikacji eksperymenty można śmiało podzielić na kilka kategorii w zależności od dziedziny, jaką starają się zgłębić. Na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim doświadczenia z dziedziny psychologii, a ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - 111 najbardziej szalonych eksperymentów

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy