12 sprytnych sposobów, jak ocalić nasz świat

Jedząc mięso i jeżdżąc samochodem, też możesz uratować świat. Pożegnaj się tylko z każdorazowym spuszczaniem wody w toalecie.

Dobra wiadomość: żeby ratować świat, wcale nie musisz zostać weganinem-cyklistą, myjącym się dwa razy w tygodniu. Możesz zacząć od noszenia dżinsów lub czarnych sukienek, podwożenia dzieci sąsiadów, bezmięsnego postu raz w tygodniu albo urządzenia wśród współpracowników konkursu "jedna kartka dziennie". Praktycznych pomysłów w tej książce znajdziesz mnóstwo, a za ich sensowność ręczą autorzy - grupa ekspertów z WWF, czyli jednej z największych organizacji ekologicznych na świecie.

12 rozdziałów poświęconych jest kolejnym dziedzinom życia, od jedzenia i ubierania się po ekologiczne oszczędzanie, a wszystko to wzbogacone fascynującymi statystykami, niebanalnymi przykładami i niezwykle przystępnymi wyjaśnieniami. No i zilustrowane przez najbardziej zabawnego rysownika młodego pokolenia.

Jeśli dotąd wzbraniałeś się przed poradnikami ekologicznymi, odpuść sobie i sięgnij po tę książkę.

Informacje dodatkowe o 12 sprytnych sposobów, jak ocalić nasz świat:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-01-21
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: 12 Small Acts To Save Our World

Kup książkę 12 sprytnych sposobów, jak ocalić nasz świat

12 sprytnych sposobów, jak ocalić nasz świat - opinie o książce

Książka może nie opisuje jakichś nieznanych wcześniej sposobów jak pomóc planecie, ale wszystko zostało przedstawione w bardzo fajny formie.

Groszek poznaje kolory
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Groszek poznaje kolory

Seria puzzli z Groszkiem rozwija zdolności manualne, spostrzegawczość i koncentrację. Dzięki trwałym tekturowym puzzlom, książeczka dostarcza wspaniałej...

Pedagogika waldorfska dla dzieci od trzech do dziewięciu lat
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Pedagogika waldorfska dla dzieci od trzech do dziewięciu lat

Czy słuszne są postulaty pojawiające się często w środowiskach pedagogicznych i realizowane w projektach reform oświatowych o konieczności wczesnej...