14-14. Przyjaźń ponad czasem /Nowa Baśń/

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2019-08-20
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788365122636
Liczba stron: 280
Tytuł oryginału: 14-14

Ocena: 5 (1 głosów)

Wielka wojna. Wielka przyjaźń

Hadrian i Adrian to dwaj trzynastoletni chłopcy, którzy mieszkają w Pikardii, we Francji. Obaj mają problemy w szkole, w domu, i z dziewczynami - jak każdy chłopak w ich wieku. Dzieli ich tylko jedno - Hadrian żyje w roku 1914, a Adrian w 2014. Chłopcy korespondują ze sobą, a każdy z nich myśli, że pisze do dalekiego kuzyna. Kiedy odkrywają, co tak naprawdę się dzieje, Adrian zdaje sobie sprawę, że musi ostrzec Hadriana przed nadchodzącym wybuchem I wojny światowej, by zapewnić mu bezpieczeństwo.

,,Podróż w czasie nie musi być zawsze tak epicka jak w Avengersach czy w Powrocie do przyszłości. 14-14 to subtelna opowieść o przyjaźni i chęci niesienia pomocy najbliższym, łącząca dwa światy - współczesny i ten tuż przed wybuchem pierwszej wojny światowej".

Opętani czytaniem

Tagi:

Kup książkę 14-14. Przyjaźń ponad czasem /Nowa Baśń/

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - 14-14. Przyjaźń ponad czasem /Nowa Baśń/

Hadrian i Adrian mają podobne problemy w szkole, z dziewczynami, rodzicami. Przypadek sprawia, że zaczynają ze sobą korespondować. W pewnym momencie orientują się, że dzieli ich 100 lat. Adrian uświadamia sobie, że zostało mu mało czasu, aby uratować przyjaciela przed skutkami I Wojny Światowej. Bardzo ciekawa książka dla młodzieży. Trochę magii i historii.

 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Dom z widokiem na szczęście
Klaudia Duszyńska
Dom z widokiem na szczęście
Pokaż wszystkie recenzje