1Q84 Tom 3


Tom 3 cyklu 1Q84
Ocena: 4.61 (18 głosów)

W trzecim tomie tej fantastycznej powieści Murakamiego poznajemy dalsze losy Aomame i Tengo rozgrywające się w niezwykłym świecie roku 1Q84.Ona ukrywa się przed zemstą członków sekty za zamordowanie Lidera, a on czuwa przy łóżku nieprzytomnego ojca w mieście kotów. Czy mściciele trafią na ślad Aomame Czy Tengo rozwiąże zagadkę powietrznej poczwarki Czy Tengo i Aomame wreszcie się spotkają Czy wydostaną się ze świata Little People i dwóch księżyców, czy też na zawsze pozostaną w zaskakującej rzeczywistości powieści wewnątrz powieści stworzonej przez Tengo, jasnowidzącą piękność, Fukaeri Autor w kolejnym tomie \"1Q84\" odpowiada na te pytania, a do dwóch przeplatających się wątków dołącza trzeci...

Informacje dodatkowe o 1Q84 Tom 3:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2011-11-02
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788377580004
Liczba stron: 512
Tytuł oryginału: Ichi-kew-hachi-yon
Język oryginału: japoński
Tłumaczenie: Anna Zielińska-Elliot

więcej

Kup książkę 1Q84 Tom 3

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

1Q84 Tom 3 - opinie o książce

Avatar użytkownika - LukasM
LukasM
Przeczytane:2017-03-31, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie - fantastyka 2017, Mam,
Zakończenie cyklu zdecydowanie najlepiej napisane - w moim odczuciu - wyjaśnia się wiele kwestii dotyczących czarnych charakterów obecnych w opowieści. Jednak nie jestem usatysfakcjonowany odnośnie części fantastycznej. Nadal mało wiadomo i bardzo dużo trzeba się domyślać - niewątpliwie jest to celowy zabieg autora - pozostawia dużo niedopowiedzeń po to aby każdy mógł sam na swój sposób wszystko rozwikłać. Polecam nie tylko tę część ale całą serię.
Link do opinii
Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2015-02-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
#dwa światy #wątek miłosny #tajemnica #śmiertelne niebezpieczeństwo Długo zajęło mi dotarcie do ostatniej części "1Q84". Przestrzegana, że "u Murakamiego to się może nic nie wyjaśnić" z zapartym tchem czytałam kolejne strony i coraz bardziej wciągałam się w świat z dwoma księżycami. A jednak pewnego rodzaju zakończenia się doczekałam. Może nie wszystkie wątki się wyjaśniają, może miasto kotów ma na zawsze pozostać tajemniczą krainą bez początku i końca... Ale wszystkie nici powieści zostają elegancko doprowadzone do końca, nie ma poczucia porzucenia. Wszystkich, którzy przeszli już przez część pierwszą i drugą na pewno nie trzeba namawiać, by sięgnęli i po tę ostatnią. Moje czytelnicze wymagania zdecydowanie zostały zaspokojone.
Link do opinii
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-05-14, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
W ostatnim tomie 1Q84 autor oprócz 2 wątków Aomame i Tengo dodaje postać Ushikawy, który pracuje dla Sakigake i poszukuje morderczyni przywódcy sekty. Mężczyzna pojawił się już w 2 części jako przedstawiciel Fundacji Rozwoju Japońskiej Kultury i Sztuki, oferując pokaźnego granta Tengo. Ten na szczęście odmawia. Najbardziej podoba mi się napięcie, które pojawia się w tej części i odpowiedzi na pytania: czy oni się wreszcie spotkają, czy Ushikawa odnajdzie Aomame dzięki obserwacji Tengo, o którym dowiedział się od jego nauczycielki ze szkoły podstawowej, że chodził do klasy z tą kobietą i mógł bliżej ją znać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - muszkasia
muszkasia
Przeczytane:2015-06-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Mam,
W trzecie części 1Q84 jednym z najważniejszych wątków staje się historia miłosna. W powieści nie brakuje także elementów kryminalnych. A wszystko to dzieje się w świecie fantazji, gdzie Little People robią powietrzną poczwarkę, wyrywając włosy z głowy nieboszczyka a na niebie unoszą się dwa księżyce. Nie jeden pisarz mógłby pozazdrościć Murakamiemu fantazji oraz umiejętności rozpisywania się o najdrobniejszych detalach bez jednoczesnego zanudzenia czytelnika.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2014-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014,
Zakończenie dużo słabsze od rozwinięcia. Co prawda ciekawość moja została zaspokojona (choć fabuła nie została w pełni zamknięta), ale, jak dla mnie, autor za bardzo skupił się na wątku miłosnym, który ja traktowałam jako coś drugoplanowego, a tymczasem okazało się, że to właśnie miłość głównych bohaterów była podstawową przyczyną zaistnienia tego niezwykłego świata. Według mnie tom trzeci troszkę zmarnował niezwykły potencjał tej powieści, ale, biorąc pod uwagę całokształt, i tak polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Tsukiyomi
Tsukiyomi
Przeczytane:2012-06-29, Ocena: 3, Przeczytałam,
Kiepska powieść, autorowi pod koniec chyba zabrakło pomysłów jak to wszystko zakończyć.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vanillivi
Vanillivi
Przeczytane:2012-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo dobra książka, zdecydowanie polecam.
Link do opinii

Murakami budując fabułę odwołuje się do wyobraźni, operuje tym co dziwne, niezwykłe i zaskakujące. I to jest wyjątkowe. Frustrujący jest natomiast, wkradający się w koniec trylogii banał. Bo autor nie potrafi (nie chce) go usprawiedliwić. To zakłóca odbiór i trywializuje całą historię światów równoległych.

Link do opinii
Avatar użytkownika - szczurzyca
szczurzyca
Przeczytane:2018-08-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Avatar użytkownika - allergicto
allergicto
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Inne książki autora
Wszystkie boże dzieci tańczą
Haruki Murakami 0
Okładka ksiązki - Wszystkie boże dzieci tańczą

Murakami czuje się świetnie również w zwartej oszczędnej i precyzyjnej formie krótkiego opowiadania. Kilkoma słowami zarysowuje wyraziste...

Słuchaj pieśni wiatru | Flipper roku 1973
Haruki Murakami0
Okładka ksiązki - Słuchaj pieśni wiatru | Flipper roku 1973

Słuchaj pieśni wiatru i Flipper roku 1973 to dwie najwcześniejsze powieści Harukiego Murakamiego nigdy niepublikowane dotąd w Europie ani Stanach Zjednoczonych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy