1Q84 Tom 3

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2011-11-02
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788377580004
Liczba stron: 512

Ocena: 4.61 (18 głosów)

W trzecim tomie tej fantastycznej powieści Murakamiego poznajemy dalsze losy Aomame i Tengo rozgrywające się w niezwykłym świecie roku 1Q84.Ona ukrywa się przed zemstą członków sekty za zamordowanie Lidera, a on czuwa przy łóżku nieprzytomnego ojca w mieście kotów. Czy mściciele trafią na ślad Aomame Czy Tengo rozwiąże zagadkę powietrznej poczwarki Czy Tengo i Aomame wreszcie się spotkają Czy wydostaną się ze świata Little People i dwóch księżyców, czy też na zawsze pozostaną w zaskakującej rzeczywistości powieści wewnątrz powieści stworzonej przez Tengo, jasnowidzącą piękność, Fukaeri Autor w kolejnym tomie \"1Q84\" odpowiada na te pytania, a do dwóch przeplatających się wątków dołącza trzeci...

Kup książkę 1Q84 Tom 3

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - 1Q84 Tom 3

Avatar użytkownika - LukasM
LukasM
Przeczytane:2017-03-31, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie - fantastyka 2017, Mam,
Zakończenie cyklu zdecydowanie najlepiej napisane - w moim odczuciu - wyjaśnia się wiele kwestii dotyczących czarnych charakterów obecnych w opowieści. Jednak nie jestem usatysfakcjonowany odnośnie części fantastycznej. Nadal mało wiadomo i bardzo dużo trzeba się domyślać - niewątpliwie jest to celowy zabieg autora - pozostawia dużo niedopowiedzeń po to aby każdy mógł sam na swój sposób wszystko rozwikłać. Polecam nie tylko tę część ale całą serię.
Link do opinii
Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2015-02-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
#dwa światy #wątek miłosny #tajemnica #śmiertelne niebezpieczeństwo Długo zajęło mi dotarcie do ostatniej części "1Q84". Przestrzegana, że "u Murakamiego to się może nic nie wyjaśnić" z zapartym tchem czytałam kolejne strony i coraz bardziej wciągałam się w świat z dwoma księżycami. A jednak pewnego rodzaju zakończenia się doczekałam. Może nie wszystkie wątki się wyjaśniają, może miasto kotów ma na zawsze pozostać tajemniczą krainą bez początku i końca... Ale wszystkie nici powieści zostają elegancko doprowadzone do końca, nie ma poczucia porzucenia. Wszystkich, którzy przeszli już przez część pierwszą i drugą na pewno nie trzeba namawiać, by sięgnęli i po tę ostatnią. Moje czytelnicze wymagania zdecydowanie zostały zaspokojone.
Link do opinii
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-05-14, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
W ostatnim tomie 1Q84 autor oprócz 2 wątków Aomame i Tengo dodaje postać Ushikawy, który pracuje dla Sakigake i poszukuje morderczyni przywódcy sekty. Mężczyzna pojawił się już w 2 części jako przedstawiciel Fundacji Rozwoju Japońskiej Kultury i Sztuki, oferując pokaźnego granta Tengo. Ten na szczęście odmawia. Najbardziej podoba mi się napięcie, które pojawia się w tej części i odpowiedzi na pytania: czy oni się wreszcie spotkają, czy Ushikawa odnajdzie Aomame dzięki obserwacji Tengo, o którym dowiedział się od jego nauczycielki ze szkoły podstawowej, że chodził do klasy z tą kobietą i mógł bliżej ją znać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - muszkasia
muszkasia
Przeczytane:2015-06-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Mam,
W trzecie części 1Q84 jednym z najważniejszych wątków staje się historia miłosna. W powieści nie brakuje także elementów kryminalnych. A wszystko to dzieje się w świecie fantazji, gdzie Little People robią powietrzną poczwarkę, wyrywając włosy z głowy nieboszczyka a na niebie unoszą się dwa księżyce. Nie jeden pisarz mógłby pozazdrościć Murakamiemu fantazji oraz umiejętności rozpisywania się o najdrobniejszych detalach bez jednoczesnego zanudzenia czytelnika.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2014-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014,
Zakończenie dużo słabsze od rozwinięcia. Co prawda ciekawość moja została zaspokojona (choć fabuła nie została w pełni zamknięta), ale, jak dla mnie, autor za bardzo skupił się na wątku miłosnym, który ja traktowałam jako coś drugoplanowego, a tymczasem okazało się, że to właśnie miłość głównych bohaterów była podstawową przyczyną zaistnienia tego niezwykłego świata. Według mnie tom trzeci troszkę zmarnował niezwykły potencjał tej powieści, ale, biorąc pod uwagę całokształt, i tak polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Tsukiyomi
Tsukiyomi
Przeczytane:2012-06-29, Ocena: 3, Przeczytałam,
Kiepska powieść, autorowi pod koniec chyba zabrakło pomysłów jak to wszystko zakończyć.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vanillivi
Vanillivi
Przeczytane:2012-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo dobra książka, zdecydowanie polecam.
Link do opinii

Murakami budując fabułę odwołuje się do wyobraźni, operuje tym co dziwne, niezwykłe i zaskakujące. I to jest wyjątkowe. Frustrujący jest natomiast, wkradający się w koniec trylogii banał. Bo autor nie potrafi (nie chce) go usprawiedliwić. To zakłóca odbiór i trywializuje całą historię światów równoległych.

Link do opinii
Avatar użytkownika - szczurzyca
szczurzyca
Przeczytane:2018-08-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Avatar użytkownika - allergicto
allergicto
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2015-09-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane w 2015,
Inne książki autora
Zniknięcie słonia
Haruki Murakami0
Okładka ksiązki - Zniknięcie słonia

W tym zbiorze opowiadań, podobnie jak w Przygodzie z owcą i w Końcu Świata, Haruki Murakami powodowany geniuszem i odrobiną szaleństwa przypuszcza frontalny...

Na południe od granicy, na zachód od słońca
Haruki Murakami0
Okładka ksiązki - Na południe od granicy, na zachód od słońca

Hajime i Shimamoto przyjaźnili się w dzieciństwie. Shimamoto, kiedy była mała, zachorowała na polio i od tego czasu miała sparaliżowaną jedną nogę. Hajime...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy