3. Rozwiązanie. Jak sprostać najtrudniejszym życiowym wyzwaniom

3. Rozwiązanie przedstawia przełomowe podejście do rozstrzygania konfliktów i kreatywnego radzenia sobie z problemami zawodowymi, społecznymi i osobistymi. Covey wyjaśnia, jak wykraczać poza moją i twoją stronę, a nawet kompromisy, tak by zakończyć spór bądź negocjacje w sytuacji lepszej niż ta, do której początkowo dążyliśmy. Poprzez zaczerpnięte z życia przykłady pokazuje, jak jego koncepcje zastosowano w praktyce, by stworzyć nową, lepszą rzeczywistość w zwalczaniu przestępczości, zwłaszcza wśród młodocianych, w podnoszeniu poziomu nauczania i wyników szkolnych, w naprawianiu relacji pomiędzy wspólnikami w firmie, a także rodzicami i dziećmi.

W obliczu trudnych wyzwań i dylematów współczesności ochrony środowiska i zachowywania miejsc pracy, ubóstwa, słabnących więzi międzyludzkich umiejętność wypracowywania nowej drogi jest sprawą kluczową.

W ciągu lat swej pracy Covey doszedł do unikatowych sposobów osiągania porozumień i wpływania na innych, by doprowadzić do pozytywnych, a niemożliwych wcześniej rezultatów. W tej książce ukazał model działania, który będzie niezmiernie pomocny przywódcom w świecie nękanym niezliczonymi konfliktami.

Steve Forbes, prezes i redaktor naczelny Forbes Media

Stephen R. Covey (1932-2012) był uznanym doradcą biznesowym, światowym autorytetem w dziedzinie przywództwa, ekspertem od spraw zarządzania, skuteczności działania, rodziny oraz kształtowania związków międzyludzkich. Jego książka 7 nawyków skutecznego działania (REBIS, 2005) stała się światowym bestsellerem (20 mln sprzedanych egzemplarzy). REBIS wydał także jego Zasady skutecznego przywództwa, Najpierw rzeczy najważniejsze, 7 nawyków szczęśliwej rodziny i 8. nawyk. Time zaliczył go do dwudziestu pięciu najbardziej wpływowych Amerykanów.

Breck England jest konsultantem i publicystą we FranklinCovey. Współpracował z S.R. Coveyem przy kilku książkach, m.in. Great Work, Great Career.

Informacje dodatkowe o 3. Rozwiązanie. Jak sprostać najtrudniejszym życiowym wyzwaniom:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The 3rd Alternative

Kup książkę 3. Rozwiązanie. Jak sprostać najtrudniejszym życiowym wyzwaniom

7 nawyków szczęśliwej rodziny
Stephen R. Covey0
Okładka ksiązki - 7 nawyków szczęśliwej rodziny

Autor poradnika pokazuje, jak wykorzystać 7 nawyków, by stworzyć silną, kochającą się wielkopokoleniową rodzinę - jak ją wzmacniać, by oparła się destrukcyjnym...

7 nawyków szczęśliwego małżeństwa
Stephen R. Covey0
Okładka ksiązki - 7 nawyków szczęśliwego małżeństwa

Aby twój związek zawsze był na pierwszym miejscu. W dzisiejszym świecie samo pragnienie stworzenia silnego, trwałego związku i rodziny nie wystarczy...