4.50 z Paddington

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7469-252-9
Liczba stron: 192

Ocena: 4.56 (18 głosów)

Jane Marple, dama o bystrym umyśle i z pasją detektywa amatora, angażuje się w wyjaśnienie sprawy, która bez jej udziału najprawdopodobniej nigdy nie wyszłaby na jaw. Nikt bowiem nie wierzy pewnej starszej pani (fantazjuje!), opowiadającej o morderstwie (mężczyzna udusił kobietę!) popełnionym w pociągu. Mimo zastrzeżeń do wiarygodności relacji - pani McGillicuddy widziała zdarzenie, podróżując innym pociągiem - śledztwo dla porządku zaczyna się. i szybko kończy: nie znaleziono ciała ofiary ani żadnych śladów zbrodni. Zostaje ono jednak wkrótce wznowione, a obiektem szczególnego zainteresowania staje się ekscentryczna rodzina Crackenthorpów. Panna Marple naprowadza stróżów prawa na tropy warte jej zdaniem sprawdzenia. Sprawa jest zawiła, śledczy raz po raz trafiają w ślepy zaułek. Wygląda na to, że mają do czynienia z wyjątkowo przebiegłym mordercą...

Kup książkę 4.50 z Paddington

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - 4.50 z Paddington

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,

4.50 z Paddington to godzina odjazdu pociągu na trasie Londyn - Brackhampton. Podróżowała nim przyjaciółka Panny Marple. Kobieta przypadkiem była naocznym świadkiem morderstwa, jakie popełnił wysoki brunet w pociągu, który jechał równolegle sąsiednim torem. Zgłosiła ten fakt do konduktora pociągu, a potem na posterunku policji w Brackhampton. Nie odnaleziono jednak żadnych śladów przestępstwa i sprawę zamknięto. Jednak Panna Marple nie pozostawia tej sprawy. Ma już swoją hipotezę i sprawdza wszystkie możliwe scenariusze. 


W wyniku prowadzonego śledztwa przez Pannę Marple poznajemy rodzinę Crackenthorpe i ich ogromną posiadłość sąsiadującą właśnie z linią kolejową Londyn - Barackhampton. Czy ma ona coś wspólnego z popełnionym morderstwem? Co tak na prawdę wydarzyło się wtedy w pociągu i kto został ofiarą? 


Agatha Christie po raz kolejny stworzyła wymyślną intrygę z legendarną Panną Marple. Dodam, że jest to pierwsza część cyklu z jej udziałem. Mamy tu ciekawych bohaterów, mnóstwo zbiegów okoliczności i wszystko to, co zaciekawi miłośników kryminału. Autorka trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Trudno się oderwać od książki, a na sam koniec zabójca okaże się osobą, którą najmniej się o to podejrzewało! Agatha Christie w swoim stylu zatopi nas w akcji i pozwoli na to, abyśmy stali się jej częścią!

Link do opinii
Avatar użytkownika - staszekr
staszekr
Przeczytane:2016-10-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników pociągów... i morderstw.
Link do opinii
Avatar użytkownika - katarzynajanoszek
katarzynajanoszek
Przeczytane:2014-03-07, Ocena: 5, Przeczytałem, 52, Kryminały, Mam,
Chyba jeden z moich ulubionych kryminałów A. Christie, a jestem jej wielką fanką. Polecam wszystkim- zakończenie jak zwykle świetne :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2013-09-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2013,
Widziałam filmy i czytałam książkę. Bardzo lubię przygody panny Marple. Tajemnicza zbrodnia i ciąg następnych. Do końca nie wiedziałam, kto zabija...
Link do opinii
Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2018-04-13, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - poprostuklaudia
poprostuklaudia
Przeczytane:2017-11-17, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Aca
Aca
Przeczytane:2016-05-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2015-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam, #Z wątkiem kryminalnym,

Wczorajszy wieczór spędziłam na rozwiązywaniu intrygującej zagadki kryminalnej z Agatą Christie, a dokładniej – emerytowaną Panią detektyw Jane Marple. „4.50 z Paddington” to godzina odjazdu pewnego pociągu na trasie Londyn – Brackhampton, którym podróżowała przyjaciółka wspomnianej we wstępie Panny Marple. Kobieta była mimowolnym i co ważne, naocznym świadkiem morderstwa, jakiego dopuścił się pewien wysoki brunet w pociągu jadącym równolegle, sąsiednim torem. Wydarzenie to wstrząsnęło podróżującą, która niezwłocznie zgłosiła ten fakt do konduktora pociągu, a potem także na posterunku policji w Brackhampton. Niestety nie odnaleziono żadnych śladów przestępstwa i w związku z tym sprawę zakończono. Skłonności detektywistyczne Panny Marple nie pozwoliły jej zostawić tej sprawy samej sobie. Stworzyła ona swoją hipotezę i postanowiła sprawdzić dokładnie wszystkie możliwe scenariusze.  

W ten sposób poznajemy rodzinę Crackenthorpe i ich ogromną posiadłość sąsiadującą z linią kolejową Londyn – Brackhampton.

 

Czy członkowie tej rodziny mają jakiś związek z morderstwem? Jak układają się stosunki pomiędzy seniorem rodu, a jego dorosłymi dziećmi? Co naprawdę wydarzyło się tamtego wieczora w pociągu i kto został ofiarą owego zdarzenia?

 

Na te pytania znajdziecie odpowiedź na kartach powieści, którą czyta się miło, szybko i z zainteresowaniem. Wstyd się przyznać, ale jest to pierwsza powieść sławetnej Pani Christie, po którą sięgnęłam zupełnie przypadkiem. Oglądałam kilka filmów na motywach Jej powieści, ale przyznam, że książka pobudza bardziej moją wyobraźnię i być może dlatego wydała mi się lepsza. I chociaż nie jestem miłośniczką kryminałów, to po kolejną książkę Pani Agaty sięgnę na pewno.
„4.50 z Paddington” to pierwsza część cyklu z legendarną detektyw Panną Marple. Wymyślna intryga, ciekawi bohaterowie, sporo zbiegów okoliczności i… arszenik – to wszystko może zaciekawić nie tylko wielbicieli kryminałów, czy fanów autorki.
 
Polecam.

Link do opinii
Inne książki autora
Pajęczyna
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Pajęczyna

Klarysa Hailsham-Brown, młoda żona wysokiego urzędnika Ministerstwa Spraw Zagranicznych, uwielbia płatać gościom figle, nic więc dziwnego, że gdy pewnego...

Samotna wiosną
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Samotna wiosną

Joan Scudamore wraca z Bagdadu, gdzie bawiła u córki. Podczas niespodziewanej przerwy w podróży spędza kilka dni w pustym zajeździe, zdana wyłącznie na...

Zobacz wszystkie książki tego autora