50 idei, które powinieneś znać. Filozofia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2019-10-10
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788301208455
Tytuł oryginału: 50 Philosophy Ideas you Really Need to Know

Nowe wydanie światowego bestsellera literatury popularnonaukowej, część pasjonującej serii 50 idei, które powinieneś znać.

• Czym jest sztuka?
  • Czy zwierzęta odczuwają ból?
  • Skąd wiesz, że nie jesteś tylko mózgiem w naczyniu?
  • Czy nieistniejący król może być łysy?

Omówienie tych i innych zagadnień znajdziesz na kartach tej książki. W 50 przystępnych, ciekawie napisanych i miejscami zabawnych esejach autor rozważa kwestie nurtujące filozofów od czasów starożytnych do dzisiaj, jak świadomość, etyka, tożsamość, granice wiedzy, wiara, sprawiedliwość i piękno. Pokazuje, że problemy, które stara się rozwiązać filozofia, są ponadczasowe i dotyczą każdego człowieka. Opisując poszczególne koncepcje i idee, odwołuje się do codziennych obserwacji, by następnie ujawnić ich potencjał wywołania filozoficznej refleksji.

50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień - tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych - które od dawna towarzyszą ludzkości w jej misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. Obowiązkowa lektura każdego początkującego erudyty!

Tagi: Popularyzacja nauki

Kup książkę 50 idei, które powinieneś znać. Filozofia

Opinie o książce - 50 idei, które powinieneś znać. Filozofia

Niezwykłe miejsca w dziejach świata
Ben Dupré0
Okładka ksiązki - Niezwykłe miejsca w dziejach świata

Książka opowiada o miejscach, w których tworzyła się historia. Dobór miejsc, kieruje czytelnika nieuchronnie ku mrocznym aspektom ludzkiej natury; wymieniono...

Manhattan Babilon
Lech Majewski