50 idei, które powinieneś znać. SZTUKA

Nowe wydanie światowego bestsellera literatury popularnonaukowej, część pasjonującej serii ,,50 idei, które powinieneś znać".

Jak powstawały malowidła ścienne w starożytnym Egipcie? Dlaczego Leonardo da Vinci pozostawił tak wiele nieukończonych projektów? Kto jako pierwszy użył określenia ,,impresjonizm"? Czym była sztuka ziemi?

Jeżeli kiedykolwiek nurtowały cię te pytania, odpowiedzi znajdziesz w tej książce, będącej znakomitym wprowadzeniem do świata sztuki. W 50 krótkich i wciągających esejach autorka odkrywa przed czytelnikami tajniki arcydzieł - od prehistorycznych malowideł naskalnych po sztukę nowych mediów. Prezentuje wiodące nurty artystyczne, style, odsłania kulisy powstawania słynnych obrazów, opowiada o funkcjach, jakie malarstwo czy rzeźba pełniły przez wieki, objaśnia znaczenie fachowych terminów. Szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego połączenie różnych elementów: tradycji, technik, materiałów, technologii, otoczenia, wydarzeń społecznych i politycznych oraz osobowości twórcy zaowocowało powstaniem niespodziewanych, inspirujących lub zaskakujących innowacji w dziedzinie historii sztuki.

50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień - tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych - które od dawna towarzyszą ludzkości w misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee z głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. Obowiązkowa lektura dla każdego początkującego erudyty!

Informacje dodatkowe o 50 idei, które powinieneś znać. SZTUKA:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2020-04-15
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: 50 Art Ideas You Really Need to Know

Tagi: bóg Historia nauki

Kup książkę 50 idei, które powinieneś znać. SZTUKA

50 idei, które powinieneś znać. SZTUKA - opinie o książce

Góry. Środowiska ekstremalne
Susie Hodge0
Okładka ksiązki - Góry. Środowiska ekstremalne

Nie daj się zwieść urokom gór! One są NIEBEZPIECZNE!Ta książka zabierze cię w podróż po najbardziej ekstremalnych środowiskach górskch!...

Przewodnik po sztuce współczesnej. Dlaczego pięciolatek nie mógł tego zrobić?
Susie Hodge0
Okładka ksiązki - Przewodnik po sztuce współczesnej. Dlaczego pięciolatek nie mógł tego zrobić?

W przeszłości pozycja artysty w wielkim stopniu zależała od jego technicznych zdolności, umiejętności wiernego odtwarzania realnego świata. Portret miał...