555 zagadek o Pieninach

Tom 5 cyklu 555 zagadek

Pieniny są niewielkie, ale niezwykle malownicze i zró,żnicowane. Wydawałoby się, że każdy je zna, tymczasem kryją mnó,stwo tajemnic, a wraz z sąsiadującym Spiszem tworzą fascynujący mikroświat, w któ,rym gó,ry splatają się z wielowiekową historią i kulturą. Książka pozwala go w pełni odkryć, zawiera bowiem zaró,wno znane informacje o regionie, jak i odsłania mniej oczywiste aspekty pienińskiej i spiskiej rzeczywistości. Kolejne rozdziały są poświęcone geografii, tutejszej przyrodzie, historii, kulturze i kuchni ... a to wszystko w formie zagadek i odpowiedzi, któ,re świetnie uzupełnią już posiadaną wiedzę, zilustrowanych licznymi fotografiami pokazującymi piękno Pienin i Spisza.

Informacje dodatkowe o 555 zagadek o Pieninach:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2023-11-07
Kategoria: Przewodniki turystyczne

Kup książkę 555 zagadek o Pieninach

555 zagadek o Pieninach - opinie o książce

Zima to świetny okres na przygotowanie sobie planu wycieczek na kolejny sezon, ponieważ można się wtedy odpowiednio przygotować zarówno pod względem wiedzy, jak i wyposażenia.
Pieniny są niewielkie, ale to nie oznacza, że te góry nie mogą nas niczym zaskoczyć, są one niezwykle malownicze i zróżnicowane, a do tego dostarczają nam pięknych widoków, także zdecydowanie warto się tam wybrać chociaż raz w życiu. 555 zagadek o Pieninach to fantastyczna książka, która sprawi, że poznamy wszystkie tajemnice tych gór i będziemy mogli bliżej przyjrzeć się atrakcjom, jakie mogą nam one zaoferować. W środku znajdziemy rozdziały podzielone na pytania, w każdym znajduje się ich kilka lub kilkanaście, są one posegregowane tematycznie i tak mamy pytania o szczyty, schroniska, szlaki, turystykę, uzdrowiska, a nawet o malarstwo. Jedne pytania wymagają odpowiedzi, a inne zawierają zdjęcie, które po prostu musimy rozpoznać, następnie mamy oczywiście odpowiedzi, są one treściwe, ale krótkie, a łącznie tworzą spis wszystkiego, co musimy o tych górach wiedzieć, także dostajemy tutaj sporą dawkę wiedzy.
Bardzo uwielbiam tę serię, chociaż tak naprawdę nie znam odpowiedzi na żadne z tych pytań, ale uwielbiam najpierw się nad nimi zastanawiać, a dopiero sięgać po odpowiedzi. Książka będzie na pewno udanym prezentem dla osób kochających góry, będą mogli sobie zrobić sprawdzian, jak dobrze je znają. To, co najbardziej mi się podoba to fakt, że nie mamy tutaj samych opisów, ale również piękne zdjęcia, które można podziwiać i zapisywać sobie, które widoki chce się zobaczyć na żywo.
Jeżeli szukajcie nietypowego przewodnika, który pomoże wam przygotować się do podróży w góry, to polecam wam właśnie ten, na pewno, kiedy już się tam wybierzecie, będziecie mogli błysnąć wiedzą i zaimponować nią swoim znajomym.