555 zagadek o Pieninach

Tom 5 cyklu 555 zagadek

Zima to świetny okres na przygotowanie sobie planu wycieczek na kolejny sezon, ponieważ można się wtedy odpowiednio przygotować zarówno pod względem wiedzy, jak i wyposażenia.
Pieniny są niewielkie, ale to nie oznacza, że te góry nie mogą nas niczym zaskoczyć, są one niezwykle malownicze i zróżnicowane, a do tego dostarczają nam pięknych widoków, także zdecydowanie warto się tam wybrać chociaż raz w życiu. 555 zagadek o Pieninach to fantastyczna książka, która sprawi, że poznamy wszystkie tajemnice tych gór i będziemy mogli bliżej przyjrzeć się atrakcjom, jakie mogą nam one zaoferować. W środku znajdziemy rozdziały podzielone na pytania, w każdym znajduje się ich kilka lub kilkanaście, są one posegregowane tematycznie i tak mamy pytania o szczyty, schroniska, szlaki, turystykę, uzdrowiska, a nawet o malarstwo. Jedne pytania wymagają odpowiedzi, a inne zawierają zdjęcie, które po prostu musimy rozpoznać, następnie mamy oczywiście odpowiedzi, są one treściwe, ale krótkie, a łącznie tworzą spis wszystkiego, co musimy o tych górach wiedzieć, także dostajemy tutaj sporą dawkę wiedzy.
Bardzo uwielbiam tę serię, chociaż tak naprawdę nie znam odpowiedzi na żadne z tych pytań, ale uwielbiam najpierw się nad nimi zastanawiać, a dopiero sięgać po odpowiedzi. Książka będzie na pewno udanym prezentem dla osób kochających góry, będą mogli sobie zrobić sprawdzian, jak dobrze je znają. To, co najbardziej mi się podoba to fakt, że nie mamy tutaj samych opisów, ale również piękne zdjęcia, które można podziwiać i zapisywać sobie, które widoki chce się zobaczyć na żywo.
Jeżeli szukajcie nietypowego przewodnika, który pomoże wam przygotować się do podróży w góry, to polecam wam właśnie ten, na pewno, kiedy już się tam wybierzecie, będziecie mogli błysnąć wiedzą i zaimponować nią swoim znajomym.

Informacje dodatkowe o 555 zagadek o Pieninach:

Wydawnictwo: Bezdroża